باشگاه گل‌گهر سیرجان پس از ۱۰ هفته از لیگ برتر، قرارداد ۲ بازیکن خارجی بی‌کیفیت خود را فسخ کرد آن هم در شرایطی که بابت این موضوع هزینه زیادی متحمل شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کوین یانسن، تاورز داسیلوا و اوروش دلیچ سه بازیکن خارجی تیم گل‌گهر به خاطر عملکرد ضعیف‌شان در هفته‌های گذشته، نتوانستند رضایت مجید جلالی و کادرفنی جدید این تیم را جلب کنند و از جمع گل‌گهری‌ها کنار گذاشته شدند.

در بین این سه بازیکن، اوروش دلیچ بازیکن صربستانی گل‌گهر قراردادی به طور رسمی با این تیم امضا نکرده بود و مدیران گل‌گهر مشکلی برای کنار گذاشتن این بازیکن نداشتند، اما دو بازیکن دیگر قرداد حدود ۱۰۰ هزار دلاری با این تیم داشتند و برای فسخ قرارداد،‌ باید با آنها توافق می‌شد.

از همین رو،‌ در مذاکره مدیران باشگاه گل‌گهر با کوین یانسن و تاورز داسیلوا، این دو بازیکن هلندی و برزیلی هر یک با دریافت مبلغی حدود ۴۰ هزار دلار حاضر به فسخ قرارداد شدند که با توجه به قیمت دلار حدود ۱۱ هزار ۵۰۰ تومانی، فسخ قرارداد هر یک از این بازیکنان چیزی حدود ۴۶۰ میلیون تومان برای باشگاه گل‌گهر آب خورده است! این دو بازیکن که در زمان سرمربیگری بگوویچ به ایران آمدند از سوی این مربی چندان به بازی گرفته نشدند.

این در حالی است که کوین یانسن در ۹ بازی گذشته (دیدار شهر خودرو و گل‌گهر عقب افتاده است)،‌ در مجموع ۴۰۲ دقیقه برای گل‌گهر به میدان رفته که با یک حساب سر انگشتی،‌ متوجه می‌شویم هر دقیقه حضور این بازیکن بی‌‌کیفیت در زمین بیش از یک میلیون و صد هزار تومان برای تیم سیرجانی هزینه داشته است!

تاورز داسیلوا دیگر بازیکن گل‌گهری‌ها وضعیت اسفناک‌تری داشته و فقط ۸۸ دقیقه برای تیمش بازی کرده و برای این زمان، ۴۶۰ میلیون تومان پول گرفته است! یعنی چیزی بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای هر دقیقه!

در شرایطی که تمام تیم‌های ایرانی با مشکل مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی فدراسیون فوتبال نیز برای تهیه ارز با مشکل مواجه است،‌ مشخص نیست این بازیکنان خارجی از چه طریقی و توسط کدام واسطه‌ها به تیم‌های ایرانی معرفی می‌شوند و چه کسانی مسئول این ریخت و پاش‌ها در برخی از باشگاه‌ها هستند. آیا وقت آن نرسیده که ورود بازیکنان خارجی به ایران بر اساس مکانیزم خاصی صورت گیرد؟ آیا وقت آن نرسیده که نهادهای نظارتی مرتبط با این موضوع، به ماجرا ورود کرده و با مسببان این ماجرا برخورد کنند؟

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.