سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز گفت: امیدوارم روند خوبمان را ادامه دهیم و خوشحال هستم که ماشین‌سازی شخصیت خود را با برد پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، رسول خطیبی بعد از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل ذوب‌آهن اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قبل از هر چیزی به هموطنان عزیزمان که امروز متأسفانه چند نفر از همشهریان و هم استانی‌هایمان جانشان را از دست دادند به آنها و مردم آذربایجان تسلیت می‌گویم امیدوارم خدا به آنها صبر بدهد. در مورد بازی هم باید بگویم به دلیل زلزله‌ای که امروز رخ داد هم تیم ذوب‌آهن و هم تیم ما تا ساعت حدود ۳ بیرون هتل بودند و از استراحت شب قبل از بازی محروم شدند و من نگران بودم که در بازی امروز بی‌خوابی و مصدومیت باعث شود آن کیفیت لازم را نداشته باشیم.

وی گفت: همانطور که دیدید دو بازیکن آنها دچار مصدومیت شدند. در نیمه اول هم دو بازیکن ما مصدوم شدند که مجبور به تعویض آنها شدیم. با این حال ما بهتر از آنها کار کردیم و توانستیم به پیروزی برسیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در رابطه با حضور تماشاگران در این بازی بیان کرد: هواداران ما مثل همیشه امروز هم نشان دادند که فرهنگ بالایی دارند و باید از آنها سپاسگزاری کنیم؛ ما در دقیقه اول بازی گل خوردیم که آن را هم من گفته بودم تا بازیکنان بازی‌سازی را از عقب زمین شروع کنند اما با این حال تماشاگران حاضر در ورزشگاه از دقیقه یک تا پایان بازی از بازیکنان‌مان حمایت کردند که این موضوع باعث شد بازیکنان روحیه داشته و به بازی برگردند.

خطیبی ادامه داد: بعد از گل اول بازی بازیکنان ما حدود ۱۵ دقیقه از نظر روحی و روانی دچار مشکل شدند و تمرکز آنها بهم خورد اما بعداً و در جریان بازی با صحبت‌هایی که انجام دادیم توپ و زمین را در اختیار گرفتیم و بازیکنان‌مان با برگشتن به جریان بازی روح بزرگشان را نشان دادند.

وی با اشاره به تغییراتی که در نیمه دوم انجام داد، خاطرنشان کرد: با تغییراتی که در نیمه دوم انجام دادیم شرایط بهتر شد و موقعیت‌های بیشتری برای باز کردن دروازه حریف کسب کردیم و می‌توانستیم این بازی را با نتیجه چهار بر یک یا پنج بر یک به پایان برسانیم. اما همین که توانستیم به بازی برگردیم نشان از روح بزرگ بازیکنان‌مان دارد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی با اشاره به جایگاه ذوب‌آهن در جدول افزود: ما در برابر تیمی بازی کردیم که در مقابل هفت، هشت میلیارد بودجه ما سی، چهل میلیارد بودجه داشتند. ذوب‌آهن تیمی قدرتمند و یکی از بهترین تیم‌هایی است که ما با آنها بازی کرده‌ایم. کاری به جایگاه این تیم در جدول نداریم. باید به خاطر صفا و صمیمیت و غیرتی که بچه‌هایمان داشتند از آنها تشکر کنم و افتخار می‌کنم که سرمربی این تیم هستم.

خطیبی در رابطه با عملکرد این تیم در هفته‌های اخیر گفت: امیدوارم روند خوبمان را ادامه دهیم. خوشحال هستم که ماشین‌سازی شخصیت خود را با برد پیدا کرده است. ما در هفته‌های گذشته خوب بازی می‌کردیم اما به برد نمی‌رسیدیم که در این هفته این مشکل هم رفع شد. ماشین‌سازی در سال گذشته در ۳۰ بازی ۴ برد کسب کرده بود اما ما امسال تا هفته دهم این عملکرد را داشته‌ایم، امیدوارم این بردها همراه با فوتبال خوب باشد. قبلاً هم گفتم ما از نظر فوتبالی جزو چهار، پنج تیم برتر لیگ هستیم که جا دارد از حمایت ارکان مختلف باشگاه و مسئولان قدردانی کنم.

وی در مورد اقداماتی که در تیمش انجام داده تا ماشین‌سازی علیرغم عقب افتادن از ذوب‌آهن بتواند بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد، خاطرنشان کرد: ما در بازی‌هایی که قبلاً توانستیم شکست را جبران کنیم در خودمان این نقص را می‌دیدم و می‌گفتیم که باید تاکتیک‌های مختلفی برای بازی‌ها داشته باشیم به همین دلیل با کادر فنی در این رابطه صحبت کردیم و خدا را شکر می‌کنم که بچه‌ها کارهایی که خواستیم را انجام دادند و توانستیم به بازی برگردیم و به پیروزی برسیم. ما در این بازی دو تعویض به خاطر مصدومیت داشتیم که این موضوع کار را برای هر مربی مشکل می‌کند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در رابطه با عملکرد بازیکنان تعویضی خود گفت: بازیکنان تعویضی ما خوب بودند اما اتابک زارعی در همان اوایل بازی و به خاطر مصدومیت شاهین ثاقبی بدون گرم کردن وارد زمین شد که در ادامه به خاطر مشکل بدنی او را تعویض کردیم اما این بازیکن تا جایی که توانست برای موفقیت تیم تلاش کرد. فکر می‌کنم دیگر بازیکنان تعویضی ما هم عملکرد خوبی در این بازی داشتند.

خطیبی با اشاره به اینکه تیمش کار بزرگی در مقابل ذوب‌آهن انجام داد، افزود: اگر کاری که امروز ما انجام دادیم را مربی دیگری انجام می‌داد می‌گفتند فلان مربی ایتالیایی، آرژانتینی و ... کار بزرگی انجام داده است اما در واقع ما مربیان ایرانی باکیفیتی داریم. در هفته گذشته ما بازیکنانی داشتیم که برای نخستین بار در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند مهم این است که با این بازیکنان کار کنیم و عملکرد خوبی داشته باشیم. کار کردن با این بازیکنان سخت است اما ما کار کردیم و عملکرد خوبی هم داشتیم بنابراین توانستیم کار بزرگی انجام دهیم.

وی در واکنش به این سوال که بازیکنانش تا دقایق پایانی از نظر بدنی شرایط خوبی داشتند، خاطرنشان کرد: آقای جودکی(مربی بدنساز تیم ماشین‌سازی) یکی از بهترین مربیان بدنساز ایران است که در کنار تیم ماشین‌سازی حضور دارد. من قبلاً چنین مربیانی را در باشگاه‌های مختلف و با امکانات زیاد دیده‌ام اما مربی ما با امکانات کم بهترین عملکرد را دارد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در مورد اینکه آیا از عملکرد تیمش رضایت دارد یا خیر، گفت: همانطور که قبلاً گفتم در بازی‌های گذشته کمی دقت می‌کردیم و بدشانس نبودیم به همراه برخی اتفاقات دیگر که نمی‌خواهم در مورد آن صحبت کنم رخ نمی‌داد و اگر حقمان را می‌دادند می‌توانستیم در رده‌های بالای جدول باشیم با این حال همانطور که گفتم ما از عملکرد تیم‌مان رضایت داریم.

خطیبی در مورد برنامه‌های این تیم برای نقل و انتقالات نیم‌فصل افزود: ما از بازیکنان تیم‌مان راضی هستیم و همه آنها را برای نیم‌فصل دوم حفظ خواهیم کرد بنابراین در نیم‌فصل هیچکدام از بازیکنانمان را از دست نمی‌دهیم اما یکی دو بازیکن برای نفع نواقص تیم‌مان جذب خواهیم کرد تا مشکلاتمان رفع شود.

وی در مورد صحنه‌ای که در دقیقه ۲ بازی رخ داده و اعضای ماشین‌سازی اعتقاد به پنالتی داشتند، بیان کرد: بازی از طرف هر دو تیم فنی و فیزیکی دنبال شد به همین دلیل کار برای داور بازی هم سخت بود. ما ممکن است در حین بازی اعتراض کنیم اما بعد از بازی چه در زمانی که برده‌ایم و در چه زمانی که شکست خورده‌ایم اعتراض نمی‌کنیم. طبق صحبتی که با کارشناسان داشتیم داور بازی می‌توانست از سه صحنه‌ای که رخ داد دو صحنه را برای ما پنالتی بگیرد اما امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که ما اشتباه کرده باشیم و داور بازی بتواند نمره خوبی از این دیدار بگیرد.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.