زمان برگزاری اولین ال‌‌کلاسیکوی فصل به تعویق افتاد و به دو باشگاه بارسلونا و رئال مادرید مهلت داده شد که تاریخ پیشنهادی خود را اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کش‌و‌قوس‌های تعیین تاریخ برگزاری اولین مصاف تیم‌های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید در فصل جاری همچنان ادامه داد. پس از بروز برخی نگرانی‌ها درباره وضعیت ایالت کاتالونیا به خاطر تنش‌های سیاسی و تظاهرات صورت گرفته در این ایالت به خاطر حبس رهبران جدایی‌طلب، بحث‌هایی درباره لزوم تغییر محل یا زمان بازی صورت گرفت.

سازمان لیگ اسپانیا در ابتدا خواستار جابه‌جایی میزبان و میهمان و برگزاری بازی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بود، اما هیچ‌کدام از دو باشگاه حاضر به پذیرش این پیشنهاد نشدند. به این ترتیب بحث به تعویق افتادن زمان بازی مطرح شد و اکنون این اتفاق قطعی است و بازی قطعاً در زمان دیگری برگزار می‌شود.

هر دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا پیشنهادهای خود در مورد زمان برگزاری مصاف رودررو را به کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال اسپانیا ارائه کرده‌اند، نهادی که مسئول ارزیابی پیشنهادهای آنها و تصمیم‌گیری در مورد زمان بازی است. هر دو باشگاه مخالفت خود را با برگزاری بازی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو اعلام کردند و به نظر می‌رسید که آنها تاریخ ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) را انتخاب کرده‌اند، اما سازمان لیگ اسپانیا اعلام کرد که در آن زمان جام مسابقات جام حذفی در جریان خواهد بود. ضمن اینکه سازمان لیگ اسپانیا مخالف بازی در روز چهارشنبه است و دلیلش هم احتمال کم شدن تعداد بینندگان این مسابقه در یک روز کاری است.

به همین دلیل لالیگا پیشنهاد داده است که این بازی روز شنبه هفتم دسامبر (۱۶ آذر) برگزار شود، اما برای محقق شدن این اتفاق، حریفان هر یک از دو تیم در هفته شانزدهم رقابت‌‌ها - مایورکا به‌عنوان حریف بارسلونا و اسپانیول به‌عنوان حریف رئال مادرید - هم باید رضایت دهند که بازی‌های‌شان مقابل دو غول فوتبال اسپانیا به زمانی دیگر موکول شود.

مخالفت بارسلونا و رئال مادرید با تغییر محل برگزاری ال‌کلاسیکو/ احتمال تعویق زمان بازی

اکنون کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال اسپانیا به دو باشگاه و سازمان لیگ تا روز دوشنبه فرصت داده است با یکدیگر توافق و یک زمان که هر سه طرف را راضی کند، اعلام کنند.

به‌هرحال چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که رئال مادرید و بارسلونا دو هفته دیگر استراحت خواهند کرد و در هفته یازدهم به مسابقات بازخواهند گشت که در آن هفته کاتالان‌ها (سه‌شنبه) میزبان وایادولید خواهند بود و رئال مادرید یک روز بعد از آن به خانه لگانس می‌رود.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.