بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه تاکتیک این تیم برای دیدار با بحرین مناسب نبود و توسط حریف خنثی شد، گفت: مقابل بحرین اشتباهات تاکتیکی و فردی زیادی داشتیم.

مهدی پاشازاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر بخواهیم درباره بازی ایران و بحرین تنها یک جمله بگوییم، آن جمله این است که؛ «خوب نبودیم، اما مستحق شکست هم نبودیم.» در واقع در این بازی سلسه اشتباهاتی داشتیم که در نهایت همین اشتباهات منجر به شکست ما شد. بحرین به خودی خود نمی‌توانست تیم ایران را شکست دهد و آنها از اشتباهات ما نهایت استفاده را بردند.

مدافع پیشین تیم ملی گفت: بازیکنان ما در خط دفاعی اشتباهاتی داشتند و بارها به مهاجمان خطرناک تیم حریف موقعیت‌های خوب گلزنی دادند. بازیکنان ما در فاز دفاعی نه هماهنگ بودند نه تمرکز داشتند و این ضعف فاحش تیم ما در مواقع دفاع بود. یکی از همین اشتباهات هم منجر به آن ضربه پنالتی شد که با همان ضربه شکست خوردیم.

پاشازاده با اشاره به قضاوت بازی گفت: داوری بی نقص نبود و داور اشتباهاتی داشت. اما اشتباهات داور عامل شکست تیم ملی نبود. اگر تیم ملی ما مدعی است، باید طوری بازی کند که حتی اشتباهات داور هم باعث شکست آن نشود.

وی در خصوص اشتباهات تاکتیکی بیان داشت: در حالی که ویلموتس از سه مهاجم بلند قامت و سرزن در ترکیبش سود می برد اما تاکتیک او حرکت از عمق بود و این در حالی بود که بحرینی‌ها دست ما را خوانده بودند و کاملا عمق را بسته بودند. در معدود دفعاتی که بازیکنان ما از کناره‌ها دفاع حریف را دور زدند و سانتر کردند، ایجاد خطر شد اما باز هم دیدیم که تاکتیک اصلی تیم حرکت از عمق بود.

ملی پوش سابق کشورمان تصریح کرد: یکی از تعویض‌ها هم کاملا اشتباه بود. امید ابراهیمی بهترین بازیکن خط میانی بود و حاج صفی گزینه مناسبی برای تعویض بود. ضمن این که در آن دقیقه هم مسعود شجاعی باید به بازی گرفته می‌شد نه احمد نوراللهی. البته این نظر بنده است و در نهایت هم کاملا به نظر آقای ویلموتس احترام می گذارم.

پاشازاده در خاتمه خاطرنشان ساخت: امیدوارم این شکست را در بازی با عراق جبران کنیم و بتوانیم آب رفته را به جوی بازگردانیم.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۵ )