در دیداری که دو بار به خاطر شعارهای نژادپرستانه هواداران بلغارستان لغو شد، سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور مدعی شد که هیچ شعار نژادپرستانه‌ای نشنیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی شب گذشته (دوشنبه) تیم‌های ملی فوتبال بلغارستان و انگلیس در صوفیه در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ که با پیروزی ۶ بر صفر سه‌شیر خاتمه یافت، تحت الشعاع اتفاقاتی قرار گرفت که به سبب شعارهای نژادپرستانه هواداران بلغارستان شکل گرفت. اعتراض اعضای کادر فنی تیم ملی انگلیس به شعارها و رفتارهای نژادپرستانه هواداران تیم میزبان، سبب شد که بازی دو بار متوقف شود.

با این حال کراسیمیر بالاکوف، سرمربی تیم ملی بلغارستان مدعی شد که هیچ شعار نژادپرستانه‌ای نشنیده است ضمن اینکه هواداران تیم میهمان را هم به داشتن رفتارهای غیرقابل قبول متهم کرد.

بالاکوف به شبکه ITV گفت: من به شخصه آن شعرهایی که اکثر شما دارید به آن اشاره می‌کنید را نشنیدم. فقط دیدم که داور دو بار بازی را متوقف کرد. با این حال باید بگویم که رفتارهای ناشایست فقط از جانب هواداران بلغارستان نبود بلکه هواداران انگلیسی هم وقتی که سرود ملی ما داشت پخش می‌شد سوت می‌زدند و آن را هو می‌کردند. در طول نیمه دوم هم آنها از الفاظ ناشایستی علیه هواداران ما استفاده کردند که به نظر من غیرقابل قبول بود.

سرمربی تیم ملی بلغارستان ادامه داد: مشکلاتی که هواداران تیم ملی انگلیس ایجاد کردند از زمانی که آنها آماده شدند به بلغارستان سفر کنند آغاز شد. من سه هفته است که می‌بینم مردم درباره هرچیزی جز فوتبال صحبت می‌کنند. فکر نمی‌کنم که این شیوه مناسبی برای آماده شدن برای یک بازی فوتبال باشد. هیچکسی دوست ندارد چنین صحنه‌هایی را در فوتبال ببیند و من باید به شما بگویم که نظیر چنین اتفاقی در بازی‌های قبلی ما رخ نداده بود و نمی‌دانم چه شده که حالا ناگهان در بازی مقابل انگلیس رخ داده است. اگر کسی بتواند ثابت کند که واقعاً چنین چیزی وجود داشته ما متأسفیم اما الان نمی‌توانیم از جانب هوادارانی که در ورزشگاه حضور داشتند حرف بزنیم.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.