رئیس باشگاه بایرن مونیخ به رسانه‌های کشورش به خاطر جانبداری از سنگربان آلمانی بارسلونا در جریان اختلافاتی که اخیراً میان او و هموطنش در بایرن به وجود آمده است، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولی هوینس رئیس باشگاه بایرن مونیخ با انتقاد از آن دسته از رسانه‌های آلمانی که در جریان جنگ لفظی میان مانول نویر دروازه‌بان بایرن و مارک آندره‌ تراشتگن، طرف سنگربان بارسلونا را گرفته‌اند، به آنها هشدار داد.

اخیراً یک بحث جنجالی در مورد اینکه تراشتگن یا نویر لیاقت بیشتری برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی آلمان دارند شکل گرفته است که سرآغاز آن اظهارنظری کنایه‌آمیز از سوی دروازه‌بان بارسلونا بود. تراشتگن عدم حضورش در ترکیب تیم ملی آلمان در دو بازی این تیم مقابل هلند در مقدماتی یورو را ضربه‌ای سنگین به این تیم دانست و نویر هم به او پاسخ داد. این اتفاق سبب شده هوینس که بیش از پیش بر ادعای خود مبنی بر اینکه در آلمان یک جنبش رسانه‌ای علیه بایرن مونیخ وجود دارد، تأکید کند.

هوینس گفت: من فکر می‌کنم که این ماجرا یک شوخی است، مخصوصاً در مورد رسانه‌های مونیخ. این کار درست نیست. رسانه‌های غرب آلمان طوری عمل می‌کنند که انگار تراشتگن ۱۷ بار جام جهانی را برده است اما من هیچ چیزی در دفاع از بایرن مونیخ از سوی رسانه‌های جنوب آلمان ندیده‌ام. هیچ حمایتی. فکر می‌کنم علنی کردن یک چنین موضوعی ظالمانه باشد. به راه انداختن چنین هیاهویی فقط به خاطر اینکه تراشتگن برای بازی در تیم ملی انتخاب نشده، درست نیست. دروازه‌بان‌ها با بازیکنان سایر پست‌های‌های زمین بازی فرق دارند. شما مدام نمی‌توانید آنها را با هم جابجا کنید. سلسله مراتب باید روشن باشد و همین سلسله مراتب هم می‌گوید که مانوئل نویر دروازه‌بان اول تیم ملی است. او سال‌ها بهترین دروازه‌بان دنیا بوده است و برای مدتی به خاطر مصدومیت کنار گذاشته شد اما مشخص بود که وقتی که روی فرم برگردد دوباره به ترکیب اصلی تیم ملی باز خواهد گشت و الان هم این اتفاق افتاده و هیچ بحثی نیست. فقط نویر می‌تواند شماره یک باشد.

هوینس افزود: من از فدراسیون هم انتظار حمایت بیشتری داشتم. آنها همیشه جنجال می‌سازند. اول که سه نفر از بازیکنان ما (مولر،هوملس و بواتنگ) را به شیوه‌ای بد از تیم ملی کنار گذاشتند و حالا دارند این کار را با نویر می‌کنند. اینکه شما به یکی از بازیکنان تیم اجازه می‌دهید مسئله‌ای که فقط باید از سوی یوگی لو مطرح شود را علنی بیان کند، کار درستی نیست. ما موضع‌مان مشخص است. مانوئل واقعاً دروازه‌بانی بهتر و با تجربه‌تر است. در دنیا هیچ کسی نمی‌تواند شک کند که نویر لیاقت بازی در تیم ملی آلمان را دارد و من امروز یک جایی خواندم که او شاید تنها تا یورو ۲۰۲۰ در تیم ملی باشد. او می‌تواند تا زمانی که سرحال است برای تیم ملی بازی کند. نویر همیشه بهترین خواهد بود. ختم کلام. ما با مسئولان فدراسیون فوتبال آلمان صحبت خواهیم کرد و در این کار مهارت داریم.

هوینس ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ به دوران ۴۰ ساله حضور و ریاستش در باشگاه بایرن مونیخ خاتمه خواهد داد.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.