سرمربیان تیم‌های حاضر در مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا در کنفرانس خبری پیش از آغاز رقابت‌ها به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسین عبدی در کنفرانس خبری پیش از آغاز مسابقات گفت: در ابتدا تشکر می‌کنم از حضور شما خبرنگاران در این نشست. ضمن اینکه خوش‌آمد می‌گویم به سرمربیان تیم‌هایی که در این نشست حاضر هستند و البته تیم افغانستان که امشب وارد همدان می‌شود. اهمیت این مسابقات به این دلیل است که تیم‌ها باید برای صعود به مرحله بعدی تلاش کنند. این موضوع باعث فشار و استرس زیادی روی بازیکنان این رده سنی می‌شود.

عبدی افزود: این روزها تمام تیم‌ها تلاش می‌کنند و به نوعی همه‌ی آنها آماده هستند و از نظرم هیچ تیمی بر تیم دیگری برتری ندارد و تنها شرایط داخل زمین مسابقه است که تیم برتر را مشخص می‌کند. از اردیبهشت ماه مرحله انتخابی بازیکنان را تا خرداد ماه انجام دادیم و در نهایت در تیر ماه یک اردوی بلند مدت را برگزار کردیم که منتج شد به تشکیل دو تیم که با تقسیم بازیکنان در قالب دو گروه در چین و تاجیکستان حضور پیدا کردیم و فرصتی شد تا بازیکنان را به طور کامل بررسی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ بازیکنی که در همدان داریم به آمادگی نسبی و خوبی از نظر رفتاری، فیزیک و تاکتیکی رسیدند. در واقع با مراحلی که پشت سر گذاشتیم اکنون راه برای پیشرفت‌شان باز شده است. هنوز ابتدای راه هستیم، اما نشانه‌های پیشرفت در تیم ما نمایان شده است و امیدوارم این را در زمین بتوانیم مسابقه به اجرا بگذاریم. امیدوارم تمام تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات از لذت و هیجان بازی بهره ببریم.

عبدی درباره میزان شناخت از تیم‌های رقیب ایران گفت: از بین حریفان تنها از افغانستان یک شناخت نسبی داریم که آن هم به واسطه انجام یک بازی دوستانه برابر آنها در تاجیکستان بود، اما از دیگر تیم‌ها شناخت خاصی نداریم. هر تیمی دارای یک افق و ایده‌آلی است و ایده‌آل ما نیز برای تیم نوجوانان صعود به مرحله بعد و درنهایت حضور در جام جهانی است.

وی اضافه کرد: تمام تلاشم را به کار گرفتم تا اینکه ذهنیت بازیکنان تیمم را عوض کردم، باید به جام جهانی این رده سنی برسیم و این ایده‌آلی است که باید به سمت آن حرکت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان تاکید کرد: در این مدت بازی‌های تدارکاتی مناسبی صرفاً‌ با هدف شناخت بازیکنان و نه کسب نتیجه، برگزار کردیم و در کل از انجام این دیدارها راضی هستم. حتی برابر تیم عراق به پیروزی رسیدیم، عراقی که از سال ۱۳۹۰ به خصوص در رده سنی پایه موفق به پیروزی برابر آنها نشده بودیم.

وی در پایان گفت: باید از میزبانی خوب استان همدان کمال تشکر را داشته باشم و بار دیگر امیدوارم که مسابقات خوبی را پشت سر بگذاریم.

آموزش خشونت به جای تاکتیک در تیم فوتبال نوجوانان + فیلمهت‌تریک تیم فوتبال نوجوانان در درگیری/ بی‌اخلاقی، سانسور و دیگر هیچ + فیلم

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.