مهمترین تورنمنت باشگاهی دنیا از امشب آغاز می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها امیدوارند که با بقا در این رقابت‌ها، بردرآمدهای قابل توجه حاصل از حضورشان در این تورنمنت بیفزایند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا از امشب (سه‌شنبه) آغاز می‌شود و تیم‌های راه یافته تلاش خواهند کرد به پاداشی که تا کنون به خاطر حضورشان در مرحله گروهی از اتحادیه فوتبال اروپا دریافت کرده‌اند، اضافه کنند.

امسال یوفا به هر یک از تیم‌های حاضر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، صرف راهیابی به این مرحله ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو پاداش داده است. از اینجا به بعد اما خود تیم‌ها هستند که تعیین می‌کند با چه درآمدی از مهمترین تورنمنت باشگاهی دنیا خارج شوند. هر پیروزی برای تیم‌ها ۲.۷ میلیون یورو درآمد خواهد داشت و تساوی‌ها ۹۰۰ هزار یورو به خزانه آنها واریز خواهد کرد. صعود به هر یک از مراحل بالاتر هم حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۵ میلیون یوروی دیگر به درآمدهای‌شان اضافه می‌کند و در نهایت تیمی که فینال را ببرد، ۱۹ میلیون یوروی دیگر هم بابت قهرمانی‌اش خواهد گرفت.

به این درآمد‌ها باید سهم هر باشگاه از ۲۹۲ میلیون یورو درآمد یوفا از محل فروش حق پخش بازی‌ها و سایر درآمدهای تبلیغاتی را هم اضافه کرد که در این مورد سهم هر تیم با توجه به سابقه حضور و نتایجش در یک دهه اخیر لیگ قهرمانان، درآمدها و میزان محبوبیت و مخاطبان نمایندگان هر کشور متفاوت است. به عنوان نمونه در کشوری مانند اسپانیا ۴ تیم رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکومادرید و والنسیا باید رقمی نزدیک به ۱۸۰ میلیون یورو را قبل از آغاز رقابت‌ها میان خودشان تقسیم کنند.

حضور VAR‌ از ابتدای راه

برخلاف فصل گذشته که یوفا تحت فشار رسانه‌ها و اهالی فوتبال از مراحل حذفی شروع به استفاده از فناوری کمک داور ویدئویی کرد، امسال صحنه‌های بحث‌برانگیز داوری مسابقات از همان ابتدای مرحله گروهی زیر ذره‌بین VAR قرار خواهد گرفت و داوران کار آسان‌تری برای جلوگیری از بروز شک و شبهه در قضاوت‌شان خواهند داشت.

به جز این مورد، رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپای فصل جاری تفاوت دیگری با فصل گذشته نخواهد داشت، البته یک نکته قابل توجه در مورد لیگ قهرمانان فصل جاری این است که اکثر بنگاه‌‌های شرط‌بندی امسال منچسترسیتی را به عنوان بخت اصلی فتح لیگ قهرمانان اروپا دانسته‌اند. آنها پس از سیتی، شانس بارسلونا و لیورپول را بیش از دیگر تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها می‌دانند.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.