سرمربی تیم فوتبال امید پرسپولیس ضمن منفی ارزیابی کردن عملکرد تیم امید ایران گفت: فرهاد مجیدی شناخت کافی از رده امید ندارد و برایم عجیب است که وی بر چه اساسی انتخاب شد.

اسماعیل حلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انتقادات صورت گرفته از باخت های تیم فوتبال امید ایران با هدایت فرهاد مجیدی در بازی های تدارکاتی گفت: نظر شخصی ام این است که به هیچ عنوان نباید نتایج بازی های تدارکاتی را ملاکی برای عملکرد تیم و سرمربی در نظر گرفت. آنچه اهمیت دارد ساختار در نظر گرفته شده برای تیم هاست که می خواهند از چه روشی به رویای المپیکی شدن دست پیدا کنند.

مربی تیم فوتبال امید پرسپولیس درباره روند آماده سازی تیم امید افزود: اگر قرار باشد با یقین و بدون تردید برداشتم از تیم امید را بگویم واژه ای جز «آشفتگی» نمی توانم بگویم. تیمی که هیچ هدف و برنامه ای ندارد و فقط دنبال توجیه است.

وی با ایراد گرفتن از نحوه انتخاب فرهاد مجیدی برای سرمربیگری امیدها تاکید کرد: فرهاد مجیدی دوست بسیار عزیزم است اما او چه رزومه ای دارد که فدراسیون تصمیم گرفت فرهاد را برای چنین پست مهمی انتخاب کند.

حلالی اذعان داشت: فرهاد مجیدی در اوج اسم و رسم علیرضا جهانبخش او را نمی شناخت. فرهاد مجیدی شناخت کافی از رده امید کشور نداشته و ندارد. من نمی دانم چرا چنین تصمیمی گرفته می شود. متاسفانه برخی انتصابات از جاهای دیگر آب می خورد. شایسته سالاری صورت نمی گیرد. فرهاد مجیدی بازیکن فوق العاده خوبی بوده است اما دلیل نمی شود او را مربی تیم امید کرد.

کارشناس فوتبال ایران درباره روند استادندارد انتخاب مربی برای تیم امید افزود: من ۱۱ سال است در رده امید کار می کنم اما هر چقدر با چنین رده ای کار می کنم می بینم هنوز هم خیلی کم از نحوه کار کردن با آنها اطلاعات دارم. فرهاد مجیدی دو ماه روی نیمکت استقلال نشست. سه بازی اخیر را هم به زور سرمربی استقلال شد و ناگهان او را سرمربی تیم کرد. کلیدی ترین و حساس ترین تیم در فدراسیون فوتبال را باید به مربی فوق العاده با دانش در رده امید بدهیم. خیلی مهم است که نسبت به رده تیم امید شناخت وجود داشته باشد.

وی افزود: آقایان بدون هیچگونه دیدگاه تخصصی سراغ کرانچار رفتند. او پس از مدتی دید که در این پست موفق نیست. فدراسیون هم به همین نتیجه رسید و او را کنار گذاشت. کرانچار مربی موفقی بود اما نه در رده امید. فرهاد مجیدی هم در همین منجلاب رفته است. من زمینه را برای حضور ایشان مساعد نمی بینم.

حلالی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا فدراسیون برای انتخاب مربی در رده امید دنبال اسم و رسم بوده تاکید کرد: نتایج تیم امید برای فرهاد مجیدی شبیه به یک آزمون خطاست تا او را آبدیده کند. فدراسیون تصمیم بسیار اشتباهی کرد که او را با هیچ متر و معیاری انتخاب کرد.

کارشناس فوتبال ایران درباره عدم ارتباط کادر فنی تیم امید با مربیان این رده در باشگاه ها گفت: فرهاد مجیدی با من که سرمربی تیم امید پرسپولیس هستم و سابقه فراوانی در همین رده دارم هیچ صحبتی نداشته است. من برای اولین بار می گویم حمید استیلی در یک جمع از من گله کرد که چرا مشورت نمی دهی. گفتم باید شما بخواهید تا من اطلاعات بدهم. وقتی فرهاد مجیدی دنبال جمع آوری اطلاعات نیست من چقدر می توانم خودم را به آب و تاب بزنم که به او کمک کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رده امید نیاز به نگاه روحی هم دارد. آنها را باید همه جوره پرورش داد تا با مشکلات عدیده روبرو نشوند. بازیکن را آنقدر بالا می برند که خودش را در آیینه هم دیگر نمی شناسد. چنین بازیکنی معلوم است که درکی از پیشرفت پلکانی ندارد و می خواهد یک شبه ره صدا ساله را با بی توجهی به کارهای تیمی و روحیه کار تیمی طی کند.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۴ )