مدافع میانی هلندی جدید تیم فوتبال یوونتوس می‌گوید که انتظار نداشته در اولین بازی رسمی‌ تیمش در فصل جدید نیمکت‌نشین باشد اما به کادر فنی تیم بابت اتخاذ این تصمیم حق داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در شبی که یوونتوس بازی افتتاحیه فصل جدید سری A‌ را با پیروزی یک بر صفر در خانه پارما پشت سر گذاشت، تمام بازیکنان جدید این تیم از جمله ماتیس دلیخت نیمکت نشین بودند. مدافع میانی هلندی که تابستان امسال با قراردادی ۸۵.۵ میلیون یورویی از آژاکس به یووه پیوست، اعتراف کرد که انتظار نیمکت‌نشینی در این بازی را نداشته است و در عین حال پذیرفت که تصمیم سرمربی بانوی پیر دلیل داشته است.

دلیخت به نشریه AD هلند گفت: طبیعتاً من ترجیح می‌دادم که بازی کنم و در تمرینات هم نشانه‌ای مبنی بر نیمکت‌نشینی‌ام وجود نداشت به همین دلیل انتظارش را نداشتم که روی نیمکت بنشینم. مسلماً من برای تصمیم مربی احترام قائلم. من باید واقع‌بین باشم چون هنوز دارم خودم را با جو و شرایط بازی در ایتالیا وفق می‌دهم. مدافعانی که مقابل پارما بازی کردند (لئوناردو بونوچی و جورجو کیه‌لینی) برای مدت‌ها بهترین زوج مدافعان میانی دنیا محسوب می‌شدند.

دلیخت افزود: من باید در طول فصل لیاقتم را برای حضور در ترکیب اصلی نشان دهم. پنج هفته اول حضورم در یوونتوس از نظر فیزیکی و آمادگی جسمانی بسیار سخت بوده اما من کاملاً متوجه هستم که دارم به شرایط ایده‌‌آل نزدیک‌تر می‌شوم. از نظر دفاعی، انتظاراتی که از من در یوونتوس وجود دارد با چیزهایی که در آژاکس عادت به انجام‌شان داشتم، خیلی فرق نمی‌کند. آنجا هم سرمربی‌مان از ما می‌‌خواست که در حرکات هجومی شرکت کنیم.

مدافع میانی جدید یوونتوس ادامه داد: من هنوز دارم زبان ایتالیایی را یاد می‌گیرم و تا الان هم تعدادی از اصطلاحات فوتبالی را به این زبان آموخته‌ام اما واقعاً می‌خواهم که زبان ایتالیایی‌ام را تقویت کنم و به همین دلیل پنج روز در هفته به کلاس می‌روم و همه چیز تا الان خوب پیش رفته است.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.