فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم مدعی شد تیمش توانایی کسب تساوی در دیدار مقابل پرسپولیس را داشته اما به خاطر عدم تمرکز کافی به این مهم نرسیده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, فراز کمالوند در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در هفته نخست لیگ برتر, اظهار داشت: بابت عدم حضور در نشست خبری دیروز عذرخواهی می‌کنم، چون اصلاً مشخص نبود که برای بازی به تهران می‌آییم یا نه. با این حال تیم را جمع و جور کردیم و آماده بازی مقابل پرسپولیسی شدیم که قهرمان سه دوره متوالی لیگ برتر است.

وی با اشاره به شکست تیمش مقابل پرسپولیس افزود: شاید ۱۰ دقیقه کنترل بازی را از دست دادیم و در همان ۱۰ دقیقه گل خوردیم و نتوانستیم جبران کنیم. موقعیت‌هایی هم داشتیم. در نیمه اول یک توپ به تیر دروازه زدیم و در نیمه دوم هم بچه‌ها تلاش خودشان را کردند. یک مقدار تمرکز ما به دلیل مشکلات حاشیه‌ای به‌هم خورده بود. به یاد داشته باشیم که پنج شش نفر از بازیکنان ما برای اولین بار در لیگ برتر بازی می‌کردند. حالا من نمی‌گویم برای اولین بار در ورزشگاه آزادی بازی کردند. بازیکنانی چون پوریا آریاکیا و مهدی ترکمان بازیکنانی هستند که از لیگ دسته اول آمدند و از آنها هم راضی هستم. شاید اگر تمرکز ما به‌هم نمی‌خورد، حداقل می‌توانستیم از پرسپولیس مساوی بگیریم.

حاشیه دیدار پرسپولیس - پارس جنوبی| ورود ۳ هوادار پرسپولیس به زمین بین دو نیمه/ جیمی جامپ‌هایی برای سلفی

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی خاطرنشان کرد: ما یکی دو بازیکن‌مان را هم در این بازی در اختیار نداشتیم. مثل محمد ابراهیمی که مصدوم بود و به این بازی نرسید و در بازی بعدی در اختیار ماست. وحید خشتان هم همچنان مصدوم است. در خط حمله دست ما برای تعویض خالی بود. پرسپولیس هم تیم بزرگی است و شاید این جمله کلیشه‌ای باشد که بگوییم قیمت یکی از بازیکنانش به اندازه کل تیم ماست، اما تیم پرسپولیس قابل تحسین است. وقتی تیمی سه سال متوالی قهرمان می‌شود، حتماً از سایر تیم‌ها متمایز است و امروز هم خیلی خوب بودند. مربیان پرسپولیس تعویض‌های خوبی هم داشتند. ماشاالله دست آنها پر است که ۱۹ را بیرون می‌آورند و ۲۰ وارد زمین می‌شود. فکر می‌کنم پرسپولیس مدعی اول قهرمانی باشد. تا به اینجای کار که این‌گونه بوده است.

کمالوند افزود: درباره تیم خودمان باید بگویم که یک اتفاق خارق‌العاده این فصل رخ داده و آن هم این است که از بین ۱۸ بازیکن بزرگسال، ۱۵ بازیکن از تیم ما جدا شدند. غیر از فریبرز گرامی که نیم‌فصل به تیم ما آمده بود و شهرام گودرزی و محمد نوری، همه از تیم ما جدا شدند. این مسئله طبیعی بوده است. بازیکنان می‌گویند نزدیک به ۶۰ درصد پول‌مان مانده است و باشگاه هم تا قصد مذاکره داشته، می‌گفتند ابتدا باید درباره پول سال قبل صحبت شود. حق هم داشتند، اما بازیکنان خوبی بودند که از جمع ما جدا شدند. ما اکنون تیم نویی داریم و فکر می‌کنم برای هماهنگی حداقل به پنج شش هفته زمان نیاز داشته باشیم، چون ۱۵ بازیکن از تیم‌های مختلف جذب کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تیمش نیاز به زمان دارد تا به هماهنگی و آمادگی مدنظر برسد، خاطرنشان کرد: به نظرم از هفته چهارم پنجم که تعطیلی کوتاهی در لیگ به دلیل ایام شهادت اباعبدالله داریم، تیم ما کم کم روی غلتک می‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد پیراهن‌های تیمش کیفیت لازم را ندارد و گویا این لباس‌ها بدون اسپانسری از بازار خریداری شده است، گفت: ما که اسپانسر نداریم و حتی روی پیراهن‌مان هم چیزی نداشتیم. پروین اعتصامی در دیوانش شعری دارد که می‌گوید، «نبض تهی دست نگیرد فقیر، درد فقیر ای پسرک بی دواست». ما خیلی مشکلات داریم که نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم. کاش می‌دانستید بازیکنان برزیلی ما کجا می‌خوابند. کاش می‌دانستید چه مشکلاتی داریم. این رازهای خانوادگی است و نمی‌خواهم این مسائل را باز کنم. ما اصلاً بحث پرداختی به بازیکنان را نداریم و این بحث آخر ماست. مشکلات ما پول هتل، بلیت هواپیما، جای خواب و... است.

کمالوند درباره کیفیت توپ مسابقه اظهار داشت: توپ مسابقه فکر می‌کنم یکی از ضعیف‌ترین و بی کیفیت‌ترین توپی بوده که در ۱۰، ۱۲ سال اخیر دیده‌ام و اصلاً نمی‌شد به توپ ضربه زد. این توپ‌ها افتضاح است و اگر دقت کرده باشید، سه بازیکن امروز قصد اوت انداختن داشتند که توپ از دست آنها در رفت و خطای اوت گرفته شد. هم برای ما و هم برای پرسپولیس این اتفاق رخ داد. روز اول که توپ را به ما دادند، گفتند این توپ برای فوتبال نیست و مانند توپ‌های تنبل فوتسال است. فقط یک نفر است که این را نمی‌گوید. من اخبار را می‌خواندم. همه از این توپ ایراد گرفته‌اند. سازمان لیگ که نباید ارباب رعیتی نگاه کند و ما حق داریم بگوییم. مگر توهین و اهانت است؟ درباره داوری صحبت نکنیم، درباره مسائل دیگر صحبت نکنیم، پس چسب به دهان‌مان بزنیم؟ ما باید صحبت کنیم. این توپ‌ها ضعیف و بی‌کیفیت نیست، افتضاح است و تمام بازیکنان هم شاکی هستند. نه فقط از تیم ما، بلکه از سایر تیم‌ها نیز این اعتراض وجود دارد. بازیکنان پرسپولیس، استقلال، سپاهان و ... هم اعتراض دارند. حتماً مسئله‌ای وجود دارد و باید رسیدگی کنند.

وی تأکید کرد: من مهدی تاج را دوست دارم و آن هم به دو دلیل است. چاپلوس هم نیستم و تا به حال چای تاج را هم نخورده‌ام. اول اینکه تاج ورزشی است، فوتبالیست بوده، مدیر باشگاه بوده، رئیس هیئت مدیره بوده و تمام شرایط رئیس فدراسیون بودن را داشته است، اما از او گله‌مندم. ما از پنج سال پیش طلبکار هستیم . قرار نبود به تیم‌ها اجازه بازی بدهند، پس چه شد؟ حالا اگر من امروز از داوری صحبت کنم و گلایه داشته باشم، فردا صبح اعلام می‌کنند پنج میلیون تومان جریمه، سه جلسه محروم و سرمان را هم می‌گذارند لب جوی و می‌برند. پس چه شد؟ پول ما را چه کسی می‌دهد؟ مگر نگفتید جلوگیری می‌کنید و کارت بازی تیم‌های بدهکار صادر نمی‌شود؟ علی کفاشیان بزرگ‌ترین ضربه را به من زد، چون از تیم پاس همدان طلبکار بودم که سه سال متوالی نوشت به آنها فرصت بدهید که در آخر تیم پاس منحل شد. ۴۰ میلیون مالیات هم به استان همدان دادم. الان یقه چه کسی را بگیرم؟ برای مربیان هم ارزش قائل شوید.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی خاطرنشان کرد: می‌گویند درباره مسائل داوری صحبت نکنیم، می‌گوییم چشم، می‌گویید درباره مسائل حاشیه‌ای صحبت نکنیم، ما احترام می‌گذاریم. حتی اگر بازیکنان قصد اعتراض داشتند، آنها را کنار می‌کشیدم. ما احترام می‌گذاریم و شما هم باید احترام بگذارید. پول‌مان را ندهند و مالیات را هم بدهیم؟! ۲۰۰، ۳۰۰ میلیون سه سال پیش من، اکنون حکم ۵۰ میلیون تومان را دارد. کاری می‌توان کرد؟ با ۳۰۰ میلیون تومان پنج سال پیش سانتافه می‌خریدیم و اکنون لاستیک سانتافه هم نمی‌توان خرید. آقای تاج و دوستان، خب مجوز ندهید. از شما خواهش می‌کنم مجوز ندهید یا اگر مجوز می‌دهید، این همه سختگیری نداشته باشید. چطور تا مالیات و خروج از استان ندهیم و پول ثبت‌نام فدراسیون را پرداخت نکنیم، کارت بازی صادر نمی‌شود؟! تا صحبت هم کنیم، کمیته انضباطی جریمه می‌کند. اکنون اعتراضی کردم یا به داوری اعتراض داشتم؟ اول هم از تاج تشکر کردم، اما این بی‌عدالتی است. اگر قرار باشد طلب چند سال پیش‌مان را نگیریم، نمی‌شود. کفاشیان سه سال نوشت به تیم پاس فرصت بدهید و بعد منحل شد. اکنون آقای کفاشیان بیاید و پول من را بدهد.

وی با اشاره به کیفیت توپ مسابقه، افزود: توپ مسابقه کیفیت لازم را نداشت و من هم پانصدمین نفری هستم که این را می‌گویم. باید یک فکری به حال توپ مسابقه کنند و اگر قرار است ورزشگاه، چمن و ... خوب شود، اولین ابزار در فوتبال توپ است که اصلاً نمی‌شد به توپ ضربه زد. شما اکنون از بازیکنان پرسپولیس و استقلال هم سؤال کنید. اصلاً دیده‌ام آنها در شبکه‌های اجتماعی اعتراض کرده‌اند. سه چهار روز پیش به توپ ضربه زدم و فکر کردم پیر شده‌ام، چون ضربه من را دروازه‌بان‌مان راحت برداشت. فکر کردم پیر شده‌ام و نمی‌توانم به توپ ضربه بزنم. اما با توپ‌های فصل گذشته ضربه زدم و به خودم امیدوار شدم. باید به این توپ‌های جدید سه برابر فشار بیشتر بیاورید که این اتفاق باعث مصدومیت هم می‌شود. فکر می‌کنم فتاحی هم راه حل خوبی پیدا کرد و گفت به زمین آب بدهند. فکر می‌کنند اگر به زمین آب بدهند، همه چیز درست می‌شود.

کمالوند درباره اینکه در نیمه دوم بیشتر پرسپولیس سوار بازی بود و علت اُفت تیم او آیا جو بازی بود یا بازیکنانش به لحاظ بدنی کم آوردند، گفت: ما به لحاظ بدنی خوب بودیم، چون بعد از گل به پرسپولیس فشار آوردیم. همان‌طور که گفتم دو سه بازیکن ما برای اولین بار در لیگ برتر بازی می‌کردند که از آنها راضی بودم و نمایش آنها در اولین بازی لیگ آن هم مقابل پرسپولیس، امیدوارکننده بود. از طرفی فقط ۱۰ دقیقه تمرکز ما به هم خورد. مقابل مهدی ترابی و وحید امیری هم که در جام جهانی بازی کرده‌اند، اشتباه کردن گل است. یک جا اشتباه کنید، توپ درست دفع نشود یا اشتباه کنید، گل خورده‌اید. مجموعاً من از تیمم راضی هستم و آینده خوبی برای این تیم می‌بینم.

وی ادامه داد: اگر شرایط به گونه‌ای باشد که بازیکنان ما درست پشتیبانی شوند، به آینده امیدواریم. شاید این ذهنیت بین مردم به وجود بیاید که ما از هفته اول به دنبال پول هستیم، اما اصلاً موضوع ما پول نیست. پول تیم ما که از سال گذشته ۶۰ درصد باقیمانده و امسال هم پولی نداده‌اند، چه زمانی پرداخت خواهد شد؟ به ما بگویند هفته دهم، تا هفته دهم صحبت نمی‌کنیم. این را مشخص کنند و بدانیم تکلیف‌مان چیست. اکنون سه بازیکن خارجی ما در یک اتاق دو در سه زندگی می‌کنند و اگر حمام بخواهند بروند، باید ۴۰ دقیقه صبر کنند تا نوبت‌شان شود. این مسئله درست نیست و اگر در این وضعیت بخواهیم در لیگ برتر تیمداری کنیم، باید فکری اساسی کرد. در مجموع نسبت به کیفیت بازی در هفته اول راضی هستم و تیم ما در آینده بهتر می‌شود. مشکل اساسی ما به جز مسائل مالی و حاشیه‌ای، ۱۵ بازیکن جدیدی است که از تیم‌های مختلف گرفته‌ایم. اصطلاحاً تیم ما هفت جوش است و تا بخواهیم هماهنگ شویم، نیاز به زمان داریم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در خصوص اینکه کالدرون نسبت به وقت تلف کردن تیم او معترض بوده است، اظهار داشت: با توجه به خواسته فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ که وارد بحث‌های حاشیه‌ای نشویم، وارد این مسائل نمی‌شوم. می‌خواهیم که فوتبال ایران زیبا باشد و به همین دلیل درباره این مسائل و توهین‌ها صحبت نمی‌کنیم. به همین دلیل هم از داور و هم از آقای کالدرون راضی هستم و جوابی برای ایشان نداریم.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.