گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مدعی است تیمش به دو دلیل بازهم می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گابریل کالدرون در اولین نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل پارس جنوبی جم در حضور خبرنگاران اظهار داشت: تمام بازی‌ها برای ما سخت است، مثل آخرین بازی جام جهانی که نتیجه آن واقعاً غیرقابل پیش‌بینی است.

یکی از بازیکنان خارجی که خواسته بودم به ایران آمد وی افزود: ما از هر نظر آماده این بازی هستیم و با تمام احترامی که برای حریف‌مان (پارس جنوبی) قائلیم فقط برای پیروز شدن پا به زمین مسابقه می‌گذاریم و محکوم به برد هستیم. از بازیکنان داخلی که دارم راضی هستم، اما دو بازیکن خارجی خواسته بودیم که یکی از آنها به ایران آمد.

با توجه به بودجه‌ای که در اختیارمان بود بازیکن خارجی گرفتیم سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه آیا از نقل‌وانتقالات تیمش رضایت دارد یا خیر، عنوان کرد: همان‌طور که گفتم از وضعیت بازیکنان داخلی تیمم رضایت دارم و سطح آنها خیلی خوب است، اما در مورد بازیکن خارجی باید بگویم ما محدودیت بودجه داشتیم و فقط یک جای خالی برای جذب بازیکن خارجی وجود داشت که آن را هم پر کردیم. ما با توجه به بودجه‌ای که در اختیارمان بود بازیکن خارجی گرفتیم.

رکوردهای گذشته ما خیلی خوب بوده اما گل‌های کمی را به ثمر رساندیم کالدرون راجع به آمار خوب پرسپولیس در فصل گذشته و رکوردشکنی‌هایش نیز تصریح کرد: بله، رکوردهای گذشته ما خیلی خوب بوده است اما گل‌های کمی را به ثمر رساندیم. البته گل‌های کمی هم دریافت کردیم. به نظر من تیم از نظر آمادگی در سطح خوبی قرار دارد و ما به دنبال این هستیم که ضمن حفظ رکوردهای قبلی آمار گلزنی‌مان را هم بالا ببریم. در کنار آن باید خیلی مراقب باشیم کم گل بخوریم.

تیم‌های دیگر در جذب بازیکن خارجی سرمایه‌گذاری زیادی انجام دادند این مربی آرژانتینی در ادامه افزود: این را نباید فراموش کنید که تیم‌های دیگر در جذب بازیکن خارجی سرمایه‌گذاری زیادی انجام دادند، درحالی که ما فقط یک بازیکن خارجی توانستیم بگیریم.

از لحاظ دوندگی نزدیک به فوتبال اروپا هستیم وی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود تیمش خوب بدنسازی نکرده است، یادآور شد: تیم من از لحاظ بدنی در شرایط خوبی قرار دارد. من بیشتر اعتقاد دارم با کار با توپ فشار بدنی را به بازیکنان وارد کنیم. تیم از هر لحاظ بهتر شده است و ما با استفاده از جی پی اس دوندگی بازیکنان را در زمین به خوبی کنترل می‌کنیم. از لحاظ دوندگی بازیکنان ما راندمان خوبی داشتند و نزدیک به فوتبال اروپا هستیم.

خیلی به بازیکنان داخلی تیمم امیدوار هستم سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره کیفیت بازیکنان داخلی تیمش هم گفت: از ذهنیت بازیکنان داخلی هم خوشم آمد و آنها از لحاظ فکری در سطح خوبی هستند. خیلی به بازیکنان داخلی تیمم امیدوار هستم، اما همان‌طور که گفتم درباره بازیکنان خارجی با توجه به محدودیتی که داشتیم، جونیور را جذب کردیم.

به ۲ دلیل می‌توانیم بازهم قهرمان شویم کالدرون در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی براینکه آیا قول قهرمانی می‌دهد یا خیر، عنوان کرد: در هیچ کشوری شما تیم و مربی را سراغ ندارید که اطمینان بدهد که تیمش قهرمان شود و خیلی کمتر این اتفاق رخ می‌دهد اما با توجه به اینکه ما سه بار قهرمان شده‌ایم به دو دلیل می‌توانیم این کار را تکرار کنیم. اول اینکه بازیکنان پرسپولیس از لحاظ ذهنی سطح خیلی خوبی دارند و این باور را دارند که می‌توانند دوباره قهرمان شوند. مسئله دوم اطمینانی است که به خودم دارم. به عنوان یک مربی نتایج خوبی در کارنامه‌ام دیده می‌شود و اگر صادقانه بگویم تیم‌های دیگر بازیکنان خارجی خوبی جذب کردند، از جمله استقلال که بازیکن اروپایی به خدمت گرفت، اما ما فقط یک بازیکن آن هم با توجه به محدودیتی که داشتیم جذب کردیم. با این حال ایمان دارم بازیکنان داخلی تیمم می‌توانند موفقیت‌های خود را تکرار کنند.

دیگر امکان جذب بازیکن خارجی نداریم «آیا شما درنظر دارید بازیکن خارجی دیگری را به خدمت بگیرید؟»، کالدرون در پاسخ به این پرسش هم گفت: بله این نظر را داشتیم، اما عملاً جذب بازیکن خارجی دیگر امکان نداشته و نیست، چرا که ما یک جای خالی برای جذب بازیکن خارجی داشتیم آن بازیکن را هم براساس بودجه‌مان جذب کردیم.

از باشگاه بپرسید چرا برای جذب بازیکن خارجی تأخیر به وجود آمد سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به پرسش خبرنگار ورزشی مبنی براینکه چرا او بیش از حد اصرار به جذب بازیکن خارجی داشت و وقتی باشگاه در این زمینه تأخیر زیادی به وجود آورد هیچ واکنشی نشان نداد، عنوان کرد: شما می‌دانید که مذاکرات برای جذب بازیکن بین باشگاه و نفرات معرفی شده بود و اگر ایرادی به این مسئله وارد است باید از باشگاه بپرسید که چرا انقدر تأخیر به وجود آمد. من به شخصه تمام تلاشم را کردم تا بازیکن خارجی که می‌خواستیم را جذب کنیم و او در زمان مناسب به ایران بیاید. بیشتر از این نمی‌توانستم تلاش کنم، چون در حیطه وظایف خودم عمل کردم. باقی ماجرا به باشگاه بستگی داشت. در این‌طور موارد قطعاً باید زودتر اقدام شود تا بازیکنان بهتری جذب شوند در غیر این صورت آنها راهی تیم‌های دیگر خواهند شد. به‌هرحال این مسئله تمام شده و بهتر است ما به آینده نگاه کنیم.

کامیابی‌نیا باید پارسال عمل می‌کرد نه الان وی راجع به اینکه آیا با مصدومیت کمال کامیابی‌نیا به دنبال جذب بازیکن دیگری در این پست خواهند بود یا خیر، گفت: در مورد کمال باید بگویم که او پارسال باید کتف خود را عمل می‌کرد نه الان. من به تازگی در جریان مصدومیت کهنه او قرار گرفتم. الان او باید مدت زیادی را دور از میادین باشد و بهترین تصمیم بود که همین الان کتفش را جراحی کند، چرا که با آن شرایط نمی‌شد بازی کرد. با رفتن کمال باید از بازیکنان جانشین استفاده کنیم اگرچه او در وسط زمین تعادل را برقرار می‌کرد. شرایطی است که پیش آمده و ما باید خود را با شرایط وفق دهیم. ترجیح می‌دهم دیگر در مورد مسائلی که گذشته است صحبت نکنم و راجع به آینده صحبت کنم، اینکه نتوانستیم بازیکنان خارجی که می خواستیم جذب کنیم و مشکلات دیگر که بهتر است به آن نپردازیم. این هم از بدشانسی ماست که این اتفاقات رخ می‌دهد. ما باید به آینده نگاه و اینکه بتوانیم قهرمانی‌مان را تکرار کنیم. حق دارید که بگویید ما با مشکلات کار را شروع کردیم اما این مشکلات با توانایی بازیکنان جبران خواهد شد. من مربی فروتنی هستم و همه تلاشم را خواهم کرد موفقیت دیگری به دست بیاورم.

هر دلیل و مشکلی وجود داشته باشد قطعاً تا فردا باید حل شود وی درباره اینکه گفته می‌شود تیم پارس جنوبی فردا در بازی حاضر نخواهد شد، گفت: فکر کنم مسئله ای که شما مطرح کردید شایعه است. هر دلیل و مشکلی وجود داشته باشد قطعاً تا فردا باید حل شود. امیدوارم که فدراسیون این کار را انجام بدهد، چرا که اگر بازی این‌چنین لغو شود اصلاً برای فدراسیون خوب نیست.

پرداختی به پرسپولیسی‌ها انجام نشد/ تغییر مدیرعامل قطعی شده است؟ترجیح می‌دهم به جای دو بازیکن معمولی یک بازیکن خوب داشته باشم سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه اگر بودجه لازم را داشت تیمش را بهتر می‌بست یا خیر، گفت: ما باید تیم‌مان را برای موفقیت در آسیا و قهرمانی در لیگ ببندیم. قطعاً در چنین شرایطی باید بازیکن خارجی خوبی را جذب می‌کردیم. مطمئناً اگر بودجه بهتری بود با همین نفرات داخلی و با یک بازیکن خارجی خوب تیمم را تکمیل می‌کردم. ترجیح می‌دهم به جای دو بازیکن معمولی یک بازیکن خوب داشته باشم، اما در پرسپولیس بازیکنان ایرانی خوبی حضور دارند، اگرچه برای بازی‌های آسیایی بهتر بود یک بازیکن خارجی آماده هم داشته باشیم.

هیچ مخالفتی با برگزاری مراسم رونمایی از پیراهن نداشتم! کالدرون در پایان درباره لغو مراسم رونمایی از جشن پیراهن تیمش که با مخالفت او لغو شده است، گفت: من هیچ مخالفتی با برگزاری این مراسم نداشتم، اما آیا حرفه‌ای است که ما شب قبل از مسابقه بخواهیم چنین مراسمی را برگزار کنیم؟! قطعاً زمان برگزاری این مراسم باید خیلی زودتر از اینها می‌بود.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )