دبیر هیئت فوتبال استان تهران توضیحاتی درخصوص انتخابات ریاست این نهاد ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، عباس تیموری درباره انتخابات آینده این هیئت اظهار داشت: ۱۳ نفر توسط ما احراز صلاحیت اولیه شدند و حراست اداره کل ورزش و جوانان استان تهران نیز صلاحیت این افراد را تأیید کرد.

وی درباره ناشناخته بودن برخی ثبت نام کنندگان گفت: تابع اساسنامه هیئت‌های استانی هستیم و شرایط خاصی برای ثبت نام در نظر گرفته شده است، اما من هم با شما هم‌عقیده هستم و معتقدم برای ورود به هیئت‌های فوتبال استان‌ها، به خصوص تهران که پایتخت و مرکز ثقل فوتبال کشور است، باید فیلترهای بیشتری در نظر گرفت. اگر برخی نامزدها را ببینم هم نمی‌شناسم. فوتبال جذابیت‌های خود را دارد و دوستان علاقه دارند از فوتبال به عنوان سکوی پرتاب استفاده کنند. ما از افراد فوتبالی که برای خدمت به فوتبال ثبت نام کرده‌اند، استقبال می‌کنیم و امیدوارم مجمع خوبی برگزار کنیم.

دبیر هیئت فوتبال استان تهران در پاسخ به این پرسش که فوتبال تهران چه دارد که این افراد برای ریاست هیئت فوتبال استان ثبت نام کرده‌اند، تصریح کرد: این را باید از نامزدهایی که ثبت نام کرده‌اند بپرسید.

تیموری درخصوص اینکه گفته می‌شود یکی از ثبت نام کنندگان، کبابی دارد، خاطرنشان کرد: از این موضوع اطلاع ندارم، چون با گوشت قرمز رابطه خوبی ندارم!

وی درمورد اینکه مدیرعامل پیشین باشگاه راه‌آهن که یکی از نامزدهای هیئت فوتبال استان تهران است،‌ از دلالی در فوتبال تهران صحبت کرده بود، اظهار داشت: متوجه سوال شما نمی‌شوم. چون باشگاه راه‌آهن مدیران عامل زیادی داشته است، اما در چند سالی که به کار اجرایی مشغول هستم،‌ اگر تخلفی ببینم، آن را به کمیته‌های انضباطی و اخلاق ارجاع می‌دهم و برخورد لازم هم شده است.

دبیر هیئت فوتبال استان تهران با اشاره به اهمیت این نهاد گفت: هیئت فوتبال استان تهران به خاطر وسعت و جمعیت تهران و تعداد زیاد تیم‌های تهرانی، بیشتر مورد توجه قرار دارد. ما چهار تیم لیگ برتری و سه تیم دسته اولی داریم و سالی ۲۰ هزار مسابقه برگزار می‌کنیم. طبیعتاً با هیئت‌های فوتبال استان‌هایی که ۲۰ بازی در سال برگزار می‌کنند، تفاوت داریم.

تیموری درخصوص لزوم شفاف‌سازی درمورد سابقه افراد ثبت نام کننده برای ریاست هیئت فوتبال استان تهران گفت: مجمع هیئت فوتبال استان تهران، مجمعی پُر و پیمان است و نمایندگان باشگاه‌ها، داوران، مربیان و بازیکنان در آن حضور دارند. مجمع ما باهوش است و تشخیص می‌دهد چه کسی صلاحیت اداره فوتبال تهران را دارد. به همین خاطر باید به مجمع اعتماد کنیم. چون می‌تواند تصمیم خوبی بگیرد و سکان هدایت فوتبال تهران دست فوتبالی‌ها باشد.

وی درمورد تعداد اعضای مجمع هیئت فوتبال و کسب حداکثر رأی برای ریاست این هیئت خاطرنشان کرد: مجمع هیئت فوتبال حدود ۴۵ رأی دارد.

دبیر هیئت فوتبال استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا مجمع قرار است برای سومین بار به حبیب‌الله شیرازی برای ریاست هیئت فوتبال استان تهران اعتماد کند یا خیر، عنوان کرد: نمی‌توانم در این باره صحبت کنم. من مسئول برگزاری انتخابات هستم، نه سخنگوی مجمع. ما روسایی در هیئت‌های فوتبال استان‌ها داشتیم که چهار یا پنج دوره بر مسند ریاست بوده‌اند.

تیموری در این باره که آیا قرار است نامزدهای ریاست هیئت فوتبال تهران مانند هیئت فوتبال استان‌های دیگر به اعضای مجمع ساعت مچی بدهند یا خیر، گفت: خرج ما سنگین بوده و تعداد پرسنل ما در هیئت فوتبال استان تهران، چند برابر استان‌های دیگر است. ما از این هزینه‌ها نمی‌کنیم. به همین خاطر و با مدیریت و کار پرسنل هیئت فوتبال، توانستیم پس از ۵۰ سال صاحب ساختمانی پنج طبقه شویم و خانه‌ای برای اهالی فوتبال تهران درست کنیم. این یکی از کارهای خوب هیئت فوتبال استان تهران بود و ما پول‌مان را در این حوزه‌ها خرج می‌کنیم.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.