کریم باقری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس با استناد به آمار می‌گوید پرسپولیس از نظر ارائه فوتبال تهاجمی با اُفت مواجه شده بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریم باقری که طی سال‌ها فرازونشیب‌های بسیار را در پرسپولیس شاهد بوده است، درباره لزوم هوشمندی بیش از پیش اعضای تیم، باشگاه و هواداران، در مواجهه با مسائلی که برای مقابله با پرسپولیس ترتیب داده می‌شود و مسائل دیگر گفت‌وگویی با سایت این باشگاه داشته است که ماحصل آن را می‌خوانید:

* سرانجام تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد. پرسپولیس برای ورود به مسابقات آماده است؟ خوشبختانه تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد و ما هم خودمان را آماده کرده‌ایم. طبق برنامه کارمان را شروع کردیم و بعد با برنامه آقای کالدرون ادامه دادیم. مدتی است منتظریم تا وارد بازی‌ها شویم. تمرینات و بازی‌های تدارکاتی خوبی هم داشتیم و یک بازی دیگر هم داریم. فکر می‌کنم سرمربی هم تا الان ترکیب اصلی خود را شناخته باشد. در کنار همه‌ی اینها باید گفت سال خیلی سختی داریم. امتیاز گرفتن از پرسپولیس بیش از هر زمانی هدف تمام تیم‌هاست و البته بعضی تیم‌ها هم تلاش کرده‌اند خود را به شدت تقویت کنند. از سوی دیگر انتظار پرسپولیسی‌ها به حق بالا رفته است. قطعاً مجموعه باشگاه و تیم هم در تلاش هستند تا این نیاز را مرتفع کنند.

* در کنار این افزایش انتظارات کارشناسان هم در تحلیل‌های خود به این مسئله اشاره می‌کنند که پرسپولیس با توجه به نفراتی که در اختیار گرفته است، این پتانسیل را دارد که حتی قوی‌تر از قبل باشد. ما شاکله اصلی تیم را حفظ کردیم و چند بازیکن ملی‌پوش هم به تیم اضافه شده‌اند. از این جهت شرایط خیلی خوبی داریم و امیدوارانه منتظر شروع مسابقات هستیم. همه برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کنیم تا نتایج خوب این چند سال را ادامه بدهیم. البته برای رسیدن به این هدف باید خیلی زحمت بکشیم و کار با حرف پیش نمی‌رود. آقای کالدرون هم که گفته بود به دنبال ساختن یک تیم بهتر است.

* یکی از مسائل پیش رو این است که بالاخره هواداران بعد از چهار سال با کادر قبلی خو گرفته بودند و این مسئله می‌تواند عواقبی داشته باشد. هواداران در این چهار سال خاطرات خوبی با آقای برانکو داشتند و او هم عملکرد خوبی داشت، ولی هر آمدنی، یک رفتنی هم دارد. هواداران هم بعد از همه‌ی این سال‌ها خوب می‌دانند مربیان و بازیکنان زیادی آمده‌اند و رفته‌اند، ولی آن چه برای هوادار باقی می‌ماند خود تیم است. پرسپولیس چه با نتایج خوب و چه با نتایج ضعیف همیشه هوادار و نام بزرگ خودش را داشته است. نمی‌توانیم دنبال نام کسی باشیم بلکه باید دنبال نام خود پرسپولیس بود. ما در این فصل بیشتر از سال‌های قبل به حمایت هواداران نیاز داریم. بازیکنان هم با توجه به اتفاقاتی که افتاد، چشم‌شان بیشتر از قبل به سکوهاست. باید با هم باشیم و با هم نتیجه بگیریم.

* بعضی این مسئله را مطرح می‌کنند که اگر تیم در شروع بازی‌ها یا در مقطعی از لیگ نتایجی کسب کند که خوشایند هواداران نباشد با کششی که وجود دارد، ممکن است شعارهایی رو سکوها به نام کادرفنی قبلی به راه بیفتد، شما چه نظری دارید؟ بله. بالاخره ممکن است چنین مسائلی پیش بیاید. ممکن است بعضی بخواهند از احساسات هواداران بهره برداری کنند. نمی‌شود گفت اصلاً این‌طور نخواهد بود. این تصمیمی است که هواداران در ورزشگاه و خارج از آن، باید برای تیم خود بگیرند. البته نظر من این است که هواداران مثل سال‌های قبل از پرسپولیس و تیم حمایت می‌کنند. دلگرمی ما واقعاً به هواداران است و این یک شعار نیست. من فقط می‌توانم بگویم؛ امسال همه ما باید هوشمندانه‌تر عمل کنیم. آنهایی که پرسپولیس را دوست ندارند یا آن را سد راه خودشان می‌بینند امسال تلاش می‌کنند از این مسائل برای ایجاد مشکل بین هواداران با باشگاه و تیم استفاده کنند. آنها منتظر فرصت هستند. حتماً سعی می‌کنند میان هواداران و بین آنها و تیم تفرقه و فاصله بیندازند و اتحاد و همدلی و اعتماد را از بین ببرند، چون می‌دانند بدون اینها هر مجموعه‌ای آسیب‌پذیر می‌شود. پس همه باید باهوش و با هم باشیم. من عاجزانه از هواداران می‌خواهم که بیایند و از پرسپولیس حمایت کنند.

* قرعه مسابقات به شکلی شد که پرسپولیس باید با رقبای جدیدترش، ظرف چند هفته ابتدایی بازی کند و تقسیم امتیازات می تواند کار را سخت کند. این طور نیست؟ هر احتمالی وجود دارد. به خاطر همین باید حواس‌مان را جمع کنیم. من باز هم تکرار می‌کنم بعضی ممکن است شلوغ کنند. این اتفاق نباید روی بدهد و نقش تماشاگران خیلی مهم است، چون چشم تیم به سکوهاست.

* مربیان سبک های متفاوتی دارند. آیا بازیکنان با سبک جدید کنار آمده‌اند؟ سبک کار مربیان با هم فرق می‌کند. مربیان کروات روی توان بدنی و نظم و انضباط خوب کار می‌کنند. نه اینکه کالدرون غیر از این باشد، ولی او شکل متفاوتی از فوتبال را مدنظر دارد. او به بازی تهاجمی علاقه‌مند است. آمار هم نشان می‌دهد ما از این جهت اُفت داشتیم. هدف کالدرون این است که پرسپولیس را از نظر نوع بازی یک مرحله بالا ببرد. بچه‌ها با این سبک ارتباط برقرار کردند، ولی جا افتادن آن مستلزم بازی‌های بیشتر در طول فصل است.

* فکر می‌کنید کالدرون به ترکیب ایده‌آلش رسیده است؟ برای رسیدن به نقطه ایده‌آل همواره باید تلاش کرد. ما همیشه دنبال بهتر شدن هستیم، ولی به طور کلی باید بگویم با توجه به تمرینات و بازی‌ها او به شناخت خیلی خوبی از بازیکنان رسیده و ترکیب خود را شناخته است.

* پرسپولیس بازیکنان خوب زیادی دارد و به نظر در هر بازی چند ستاره روی نیمکت خواهند بود. این مسئله در کنار خوبی‌هایش، سختی‌هایی هم دارد. موافقید؟ قطعاً این شرایط یک نعمت است و دست مربی را باز می‌گذارد، ولی اداره و مدیریت تیم را هم سخت می‌کند. البته با مشخصاتی که از آقای کالدرون دیدم، به نظرم کار را جمع می‌کند. بازیکن فقط باید با تلاش زیاد کارش را پیش ببرد و باقی کار را هم به سرمربی بسپارد. در طول فصل به همه بازی می‌رسد. البته کم و زیاد دارد، ولی هر کسی باید خود را برای لحظه‌ای آماده کند که زمانش می‌رسد تا هم به خودش و هم به تیم کمک کند. من کاملاً امیدوارم بازیکنان شرایط درک کنند و با رفاقت، همدلی، انگیزه و تفکرات حرفه‌ای در خدمت تیم باشند.

* راستی به عنوان آخرین سؤال، به حواشی بپردازیم که در ارتباط با سیدجلال حسینی ایجاد شده بود. شما نظری دارید؟ متأسفانه این قبیل حواشی در اطراف پرسپولیس همیشه وجود دارد. مهم است که با هوشیاری به آنها به شکلی بها ندهیم که تکرار شود. در مورد سیدجلال اصلا مسئله‌ای وجود نداشت. او مصدوم بود. همه می‌دانستند و این باعث شد در بازی‌های دوستانه کمتر حضور داشته باشد. بالاخره پرسپولیس اگر ۱۰ تا دوست داشته باشد، ۵ تا دشمن هم دارد که موفقیتش را نمی‌خواهند.

سایت بلغارستانی: مهاجم مدنظر پرسپولیس امروز راهی ایران می‌شود

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.