رئیس باشگاه ناپولی از باشگاه‌های انگلیسی بابت بالا بردن قیمت بازیکنان انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آئورلیو دلورنتیس در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «ESPN» با انتقاد از باشگاه منچستریونایتد که در این تابستان برای به خدمت گرفتن هری مگوایر ۸۰ میلیون پوند به لسترسیتی پرداخت کرد و او را تبدیل به گرانقیمت‌ترین مدافع تاریخ کرد، گفت: کولیبالی - مدافع سنگالی ناپولی - بند فسخ ۱۵۰ میلیون پوندی در قراردادش دارد، اما برای مثال در انگلیس برای خرید یک مدافع ۸۵ میلیون پوند می‌پردازند. در ناپولی اما ما برای جذب یک مدافع ۳۰ تا ۳۵ میلیون پوند می‌پردازیم. اگر در انگلیس برای جذب مدافعی چنین رقمی می‌پردازند، پس کولیبالی ۲۵۰ میلیون پوند می‌ارزد.

کالیدو کولیبالی که در اوایل فصل نقل و انتقالات تابستانی جاری مورد توجه منچستریونایتد قرار داشت، در پایان فصل گذشته سری A ایتالیا به عنوان بهترین مدافع فصل این رقابت‌ها انتخاب و معرفی شد.

رونمایی از گران‌ترین ترکیب تاریخ فوتبال با حضور مگوایر + عکسمگوایر: از دیدگاه و برنامه‌های سولسشایر به وجد آمدمرئیس باشگاه ناپولی تصریح کرد: مشکل بالا رفتن قیمت بازیکنان هم از انگلیس نشأت گرفته است. باشگاه‌های انگلیسی بیشتر از فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و آلمان درآمد دارند. اگر باشگاهی در انگلیس ۸۰۰ میلیون پوند درآمد داشته باشد، مشکلی برای پرداخت ۸۰ میلیون، ۹۰ میلیون و یا ۱۰۰ میلیون پوند برای یک بازیکن ندارد و این به نظرم رقابت عادلانه‌ای بین باشگاه‌های انگلیسی و باشگاه‌های دیگر کشورها نیست.

۱۰ جابه‌جایی گران تاریخ فوتبال در این تابستان رخ داد، اما انگلیسی‌ها تنها در یک مورد خریدار بودند و در چنین شرایطی بیشتر فروشنده بودند. دلورنتیس در حالی چنین ادعایی را مطرح کرده که باشگاه ناپولی خود در سال ۲۰۱۶ گونسالو ایگواین را در ازای ۹۰ میلیون یورو به یوونتوس فروخت. نکته جالب اینجاست که انتقال ایگواین از ناپولی به یووه در رده دوازدهم گرانقیمت‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ فوتبال است و مگوایر یک پله بعد از این مهاجم آرژانتینی ایستاده است.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.