رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر نتوانیم سه شرط گفته شده را فراهم کنیم ضرورتی برای برگزاری لیگ نداریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی تاج با حضور در کلاس توجیهی داوران لیگ برتر فوتبال گفت: کلاس‌های داوری پیش فصل مسابقات لیگ نوزدهم امروز در هتل آزادی در حالی برگزار می شود که داوران در بهترین شرایط دوره‌های آموزشی خود را پشت سر می گذارند.

وی افزود: خوشحالم نخستین بار برای تصمیم گیری داوری در AFC ، داوری ایران دارای کرسی شد،خوشحالی دوم من هم این است که این بار در بانوان هم در AFC عضو داریم و امیدواریم این موضوع کمک حالی برای بانوان داور شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره گمانه زنی های صورت گرفته درباره شروع رقابت های لیگ برتر خاطرنشان کرد: برای شروع لیگ برتر نمی‌توانم زمان دقیق بگویم. رسانه ها باید نقل قول درست را منعکس کنند. ممکن است برخی رسانه ها صحبت های من را به درستی منعکس نکنند اما از همه می خواهم که واقعیت ها را منعکس کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: لیگ زمانی شروع می شود که همه شرایط لازم در ورزشگاه ها فراهم شده باشد. اگر نتوانیم سه شرط گفته شده را فراهم کنیم ضرورتی برای برگزاری لیگ نداریم. اولین مورد این است که ورزشگاه ها باید حتما به بلیت الکترونیک مجهز شوند و هر کسی در خانه اش است بتواند به راحتی بلیت تهیه کند. برای ورزشگاه ها مجهز شدن به این شرایط کار سختی نیست. برخی می گویند ما مکانیزم‌های لازم را نداریم اما این طور نیست. الان بسیاری از مکان ها به صورت الکترونیک بلیت می فروشد.در هواپیما هر کسی بلیت می خرد روی صندلی که خریده است می نشیند. مساله دومی که باید در ورزشگاه ها انجام شود دوربین ها هستند. تماشاگران برای فوتبال امتیاز به شمار می روند و مفید هستند اما اگر یکی دو تماشاگر نما در بین جمعیت باشد باید دوربین ها باشند تا فیلم ها گرفته شود و این افراد مشخص شوند تا این رفتارها تکرار نشود.

تاج در پایان گفت: سومین شرط این است که صندلی‌ها شماره‌گذاری باشد. کسی که در خانه‌اش بلیت می خرد باید صندلی‌اش شماره داشته باشد. این شرط آسانی است. باشگاهی ورزشگاهش این شرایط را دارد، حتما به سازمان لیگ اعلام کند تا لیگ را آغاز کنیم. برخی باشگاه‌ها زحمت کشیده و ورزشگاه‌ خود را آماده‌ کرده‌اند. هر باشگاهی نتواند ورزشگاهش را آماده کند، باید در استان‌های همجوار و بدون تماشاگر بازی کند. شاید سؤال بپرسند که چرا بازی بدون تماشاگر در ورزشگاه خودشان برگزار نشود که توضیح می‌دهم. دستگاه‌هایی که مسئول نظم و امنیت هستند، می‌گویند تیمی که در استان خودش بازی کند، مردم برای تیم خودشان در ورزشگاه جمع می‌شوند، بنابراین اگر در استان دیگری بدون تماشاگر باشد، بهتر است. امیدوارم همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم در بهترین شرایط به فوتبال کشور کمک کنیم.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۳ )