پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال به یک دروازه‌بان خوب نیاز دارد تا حسینی انگیزه‌هایش را از دست ندهد.

صادق ورمزیار در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص وضعیت این روزهای آبی پوشان گفت: استقلال یکی از تیم هایی بود که تقریباً در زمان مناسب تمریناتش را آغاز کرد و بازیکنان خوبی را به خدمت گرفت. این تیم یک بدنسازی کامل را انجام داد و حالا رفته رفته خود را برای شروع لیگ آماده می کند. نظم و ترتیبی که استراماچونی در تیم به وجود آورده باعث شده استقلال با آرامش به کارش مشغول باشد و بتواند در شروع لیگ، نتایج قابل قبولی کسب کند.

پیشکسوت استقلال در خصوص تأخیر در زمان شروع لیگ نوزدهم خاطرنشان کرد: این موضوع را باید سازمان لیگ پاسخگو باشد. برخی تیم ها که تمریناتشان را به طور منظم انجام داده اند، برای ۵ مردادماه برنامه ریزی کرده بودند. با این وضعیت این تیم ها متضرر می شوند. البته تعداد دیگری از تیم ها که دیر شروع کرده می توانند از این فرصت به دست آمده استفاده کنند.

ورمزیار با اشاره به نبود یک بازیکن بزرگ در استقلال گفت: نکته منفی که در استقلال به چشم می خورد، نبود یک رهبر در میان زمین است؛ بازیکن بزرگی که بتواند تیم را جمع کند و پل ارتباطی بازیکنان با سرمربی باشد. شاید این روزها تنها بازیکنان بزرگی که در استقلال هستند، ورویا غفوری و حسین حسینی باشند.

وی در خصوص خروجی های زیاد آبی پوشان تصریح کرد: نزدیک به ۱۶ بازیکن از استقلال جدا شدند که این اتفاق در تاریخ فوتبال ایران بی سابقه است! این همه جابجایی تا به حال وجود نداشته و نمی دانم چرا مدیران استقلال به راحتی تن به چنین کاری دادند. بازیکنان بزرگی چون پژمان منتظری، مهدی رحمتی، روزبه چشمی از این تیم جدا شدند و این می تواند تأثیر منفی به جای بگذارد. استقلال هنوز نتوانسته با علی کریمی به توافق برسد و این مسئله ناهماهنگی های زیادی را برای آبی پوشان به وجود خواهد آورد. امیدواریم که استراماچونی بتواند بر این مشکلات غلبه کرده و یک تیم خوب را روانه لیگ نوزدهم کند.

مدافع پیشین استقلال با انتقاد از نبود یک دروازه بان خوب کنار حسین حسینی گفت: هیچ وقت نمی توان به یک بازیکن اتکا کرد، حتی اگر آن بازیکنان مسی و رونالدو باشند. فوتبال یک بازی گروهی است و باید در هر پست دو بازیکن خوب حضور داشته باشند. سال گذشته در یک دیدار سپاهان دو مدافع این تیم هر دو با هم مصدوم شدند و سپاهان ضربه بدی از این اتفاق خورد. این روزها استقلال یک دروازه بان شش دانگ به جز حسینی ندارد. باید بدانیم ۵۰ درصد یک تیم، دروازه بان تیم است که می تواند مشکلات را برطرف کند. اگر یک دروازه بان خوب در کنار حسینی باشد، هم رقابت سالمی به وجود خواهد آمد و هم انگیزه های حسینی از بین نمی رود. بنابراین نیاز است که یک گلر باتجربه درکنار حسینی قرار گیرد تا هر دو بتوانند در یک رقابت سالم از دروازه آبی پوشان حراست کنند.

ورمزیار در پایان و در خصوص انتظار هواداران از استراماچونی برای قهرمانی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته هواداران به حمایت کردن عادت کرده اند. در زمان منصوریان، شفر و این روزها استراماچونی، هواداران می دانند که باید از تیمشان حمایت کنند. البته استراماچونی هم باید بداند که اگر او را از خارج از کشور آورده اند و پول خوب به او دادند، انتظار قهرمانی دارند و بنابراین فکر می کنم با حضور یک مربی حرفه ای، قهرمانی دور از دسترس نیست.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.