مدافع پیشین تیم فوتبال سپاهان گفت: برانکو تاثیر زیادی در لیگ برتر داشت. او چهار سال و نیم در پرسپولیس حضور داشت و امسال یکی از جذابیت‌های لیگ این است که برانکو نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی عقیلی با حضور در برنامه تلویزیونی «سلام صبح‌بخیر» درباره جدایی‌اش از تیم جوانان گفت: تقریبا ۵ ماهی بود که با تیم جوانان همکاری داشتم اما به خاطر برخی مسائل بعد از اردوی روسیه تصمیم گرفتم از تیم جدا شوم. چیز مهم و خاصی نبود فقط همکاری ادامه پیدا نکرد.

وی همچنین با بیان اینکه سال گذشته لیگ خوبی داشتیم، ادامه داد: امسال یکی از جذابیت‌های لیگ این است که آقای برانکو نیست! سال پیش سپاهان قهرمان نیم فصل اول شد و همه انتظار داشتند قهرمان شود. تیم استقلال هم نیم فصل دوم بیشترین امتیاز را آورد اما در نهایت پرسپولیس قهرمان شد که به خاطر آماده نگه داشتن تیم توسط برانکو بود. من مدت کوتاهی با او کار کردم و می‌دانم شرایط تمرینی و مدیریت تیم توسط او چگونه است.

این بازیکن فوتبال یادآور شد: برانکو تاثیر زیادی در لیگ داشت. او چهار سال و نیم در پرسپولیس حضور داشت و فقط یک سال با تفاضل گل قهرمان نشد، اما سه سال قهرمان شد و او چهار سال پیاپی توانست تیم را سرپا نگه دارد. در دوره‌ای که او سرمربی تیم ملی بود هم ایشان با ۱۳، ۱۴ بازیکن بیشتر کار نمی‌کرد و اگر کسی مصدوم یا محروم می‌شد دیگران شانس همکاری پیدا می‌کردند.

وی ادامه داد: سپاهان سال گذشته هم تیم خوبی داشت و براساس سیستمی که بازی می‌کند و چینشی که دارد بیشتر از دفاع چپ و راست استفاده می‌کند به ویژه در چند بازی آخر این سیستم به چشم می‌خورد.

عقیلی در خصوص حضور مربیان خارجی مثل استراماچونی در ایران عنوان کرد: همه چیز را زمان مشخص می‌کند. درباره دنیزلی که او قبلا در ایران بوده و همه با سبک مربیگری او آشنا هستند. درباره استراماچونی هم این طور است که بازیکنان با او کار نکرده‌اند اما رسانه‌ها و طرفداران فوتبال او را می‌شناسند و او از کشوری که استاد دفاع کردن هست به ایران آمده. نمی‌دانم او در استقلال چطور کار می‌کند اما در ایتالیا به این معروف است که تیم‌هایش خوب دفاع می‌کنند. کالدرون هم که از آمریکای جنوبی است و سبک‌های مختلفی دارد.

بازیکن پیشین تیم ملی یادآور شد: همه تیم‌ها به موقع شروع کرده‌اند و برخلاف سالهایی که مربی مشخص نبود و پیش فصل کارها انجام می‌شد و سپس مربی تیم را ارنج می‌کرد، همه تیم‌ها از جمله استقلال به موقع کارشان را شروع کرده‌اند و با بازیکنان هم مذاکره می‌کنند و این نکته به لیگ کمک می‌کند.

وی درباره جدایی از تیم ملی فوتبال توضیح داد: من که از تیم ملی جدا شدم عده‌ای می‌خواستند من برگردم و عده‌ای هم نمی‌خواستند. بعد از بازی لبنان من به لیگ قطر رفتم. اول بازی مصدومیت سختی داشتم، بعد بازی کره را از دست دادم، در آن حین مربی بدنساز تیم یا پزشک تیم آقایان شهاب و خانلری با من در تماس بودند، شهاب می‌گفت اگر برگردی من تو را آماده می‌کنم و به کی‌روش هم گفته‌ام سه روز قبل از بازی او را با توجه به مصدومیت تحویل‌تان می‌دهم. اما در نهایت تصمیم بر این شد که من به تیم ملی دعوت نشوم.

عقیلی افزود: من روز یکشنبه مصدوم شدم؛ در کشورهای خارجی معمولا تست‌هایی انجام می‌دهند که ببینند می‌توانی به بازی برگردی یا نه. من در لیگ قطر بازی کردم و بعد از ۴ شکست که بدون حضور من بود، این بار بردیم و من هم گل زدم. در چهار بازی من سه گل زدم. وقتی فردوسی پور از کی‌روش پرسید چرا هادی به تیم دعوت نشده او پاسخ داد که من از مصدومیت رنج می‌برم. فردوسی پور هم در جواب به اینکه اتفاقا من ۴ تا بازی کرده‌ام و گل هم زده‌ام اشاره کرده بود.

وی ادامه داد: من مصدوم نبودم اما به تیم دعوت نشدم. در واقع ماجرا اینگونه بود که به بازی لبنان که رسیدیم از من دعوت شد و به اردوی تیم ملی آمدم اما از برخی مسائل خبر نداشتم. چرا که فدراسیون برای ما بلیت می‌گیرد و ما می‌رویم. اما همان جلسه اول که در اردو بودیم کی‌روش به من گفت من بازی‌ات نمی‌دهم. گفتم هنوز که یک هفته به بازی مانده. چرا؟ گفت تصمیم این است. بعدها فهمیدم موضوع این بوده که من اصلا قرار نبوده به تیم دعوت شوم و این شوک به ایشان بوده و بدون هماهنگی با ایشان من به بازی لبنان دعوت شدم.

وی ادامه داد: کی‌روش و کمک‌هایش سر میز نشسته بودند که کمک‌ها می‌گویند ما یک اشتباهی کردیم می‌خواهیم به شما بگوییم. او هم وقتی می‌فهمد مرا به اشتباه دعوت کرده‌اند خیلی ناراحت می‌شود. هرکسی ظرفیت و نقطه جوشی دارد، ایشان با این ماجرا به نقطه جوش رسیدند و عصبانیت‌شان را به من انتقال دادند. متاسفانه در اردوی تیم ملی برخورد خوبی با من نمی‌شد در حالی که من هنوز جریان را نمی‌دانستم و بعدها که از اردو خارج شدم فهمیدم من قرار نبوده دعوت شوم.

عقیلی تصریح کرد: بر مبنای همین رفتارها من از اردو خارج شدم و جریان اینگونه بود، بنابراین نه کی‌روش مقصر بود نه من.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال درباره نامه بخشش که قرار بود توسط او و رحمتی امضا شود، گفت: آقای نکونام با من تماس گرفت گفت هادی جریان اینطوری است حاضری؟ گفتم من عذرخواهی می‌کنم اگر آقای کی‌روش مرا به تیم ملی دعوت هم نکرد، نکرد. نکونام هم گفت کی‌روش گفته فقط در یک خبرگزاری از مردم عذرخواهی کن. اما مهدی رحمتی را به برنامه نود بردند که عذرخواهی کند و در ادامه اتفاقاتی پیش آمد و او عذرخواهی نکرد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.