استرالیایی‌ها به صورت رسمی برای میزبانی از جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۳۴ ابراز تمایل کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال استرالیا اعلام کرد که با اندونزی برای ارائه پیشنهاد میزبانی مشترک از جام جهانی ۲۰۳۴ مذاکراتی داشته است. استرالیایی‌ها پیش از هم برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ پیشنهاد داده بودند، اما پیشنهاد آنها نتوانست نظر سران فیفا را جلب کند و به همین دلیل آنها یک بار دیگر می‌‌خواهند شانس خود را برای میزبانی از این رقابت‌ها امتحان کنند.

فدراسیون فوتبال استرالیا در بیانیه‌ای که برای خبرگزاری رویترز ارسال شده، نوشته است: فدراسیون فوتبال استرالیا تأیید می‌کند که با فدراسیون فوتبال اندونزی درباره امکان ارائه پیشنهاد میزبانی مشترک از جام جهانی ۲۰۳۴ مذاکراتی داشته است. پیشنهاد میزبان مشترک اندونزی - استرالیا همچنین در جلسه اخیر شورای فدراسیون فوتبال آسه آن (انجمن ملل آسیای جنوب شرقی) در لائوس مطرح شد. فدراسیون فوتبال استرالیا از فرصتی که برای ارائه پیشنهاد میزبانی از جام جهانی ۲۰۳۴ به همراه یکی دیگر از اتحادیه‌های عضو، فراهم آمده است استقبال می‌کند.

فوتبال جهان| کافو سفیر قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ شد + عکس

علاوه بر اندونزی، از دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا همچون، کامبوج، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، ویتنام و برونئی هم به‌عنوان دیگر کشورهایی که ممکن است به صورت مشترک با استرالیا پیشنهاد میزبانی از جام جهانی ۲۰۳۴ را ارائه کنند، نام برده می‌شود.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.