هافبک فرانسوی تیم فوتبال منچستریونایتد فاش کرد چگونه هواداری که به او توهین نژادپرستانه می‌کرد را شرمنده کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پل پوگبا در مصاحبه با نشریه تایمز انگلیس فاش کرد با اهدای یک هدیه به هوادار نژادپرستی که به او توهین کرده بود، او را از اقدام خود شرمنده کرد.

پوگبا در بخشی از مصاحبه‌اش درباره معضل نژادپرستی با اعتراف به اینکه خودش هم بارها و بارها هدف شعارها و توهین‌های نژادپرستانه واقع شده است، گفت: بله من هم قربانی نژادپرستی شده‌ام. زمانی که واکنش سایرین را نسبت به این اتفاق می‌بینم، با خودم می‌گویم که آیا من هم باید همین کار را انجام دهم یا نه. دیدن چنین اتفاقاتی ناراحت کننده است.

وی عنوان کرد: واقعاً تجربه کردن چنین چیزهایی در زمین فوتبال غم‌‌انگیز است. زمانی که هواداران این کار را می‌کنند آن هم در حالی که در تیم‌های محبوب خودشان بازیکن سیاه‌پوست دارند، از دیدن چنین مناظری بیشتر ناراحت می‌شوم. آنها نه تنها برای آن بازیکن بلکه برای تیم او هم احترام قائل نیستند. با خودم فکر می‌کنم که آیا آنها واقعاً نژادپرست هستند یا ناآگاه. نمی‌دانم. شاید هدف چنین افرادی فقط این باشد که کاری کنند که شما نتوانید خوب بازی کنید. چیزهای زیادی می‌بینم و می‌شنوم اما به آنها واکنش نشان نمی‌دهم و فقط لبخند می‌زنم.

پوگبا ادامه داد: برای من هم چنین اتفاقی افتاده است. یادم هست زمانی که در یوونتوس بودم، با فیورنتینا بازی داشتیم. من به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفتم و وقتی داشتم می‌رفتم یکی از تماشاگران صدایی درآورد که شبیه صدای میمون بود. گفتم «چرا؟». واکنش هم فقط این بود که در پایان بازی پیراهنم را به او دادم. آنها خوشحال شدند و شروع کردند به تشویق من.

هافبک منچستریونایتد اظهار داشت: برای چنین افرادی فقط دعا و سعی می‌کنم به مردم بفهمانم که ما فقط از فوتبال بازی کردن لذت می‌بریم. درک می‌کنم که آنها دوست دارند تیم‌های محبوب‌شان برنده بازی‌ها باشند اما برای پرت کردن حواس حریف راه‌‌های دیگری هم هست. انجام دادن کاری مانند توهین به حریف واقعاً خوار و خفیف است. واقعاً انجام چنین کارهایی در سال ۲۰۱۹ پست است. دنیا پر از رنگ‌‌ها و فرهنگ‌های زیباست. زمانی که من درباره نژادپرستی حرف می‌زنم، بی‌توجهی می‌شود. واقعاً نمی‌شود چیزی را عوض کرد چون مدت‌هاست که این معضل وجود داشته است.

وی گفت: زمانی که شما حرف می‌زنید، انتظار دارید یکسری چیزها عوض شود. شما حرف می‌زنید اما همه چیز به قوت خود باقی می‌ماند. نمی‌توانید مردم را تغییر دهید. نباید زمین بازی را ترک کرد چون یک عده نژادپرست هستند. اگر می‌خواهید بازی کنید، پس بازی کنید، سعی کنید گل بزنید و برنده باشید. زندگی ادامه دارد و همان‌هایی که در جریان بازی شعار می‌دهند در پایان بازی می‌خواهند که در کنارشان عکس بگیرید.

هافبک فرانسوی تیم فوتبال منچستریونایتد تأکید کرد: ناراحتم که در فوتبال نژادپرستی وجود دارد. عصبانی نیستم چون خودم را می‌شناسم و از آنچه دارم راضی‌ام. یک دوست چینی دارم، یک مدیر برنامه ایتالیایی و یک وکیل برزیلی. همسرم اهل بولیوی است، خودم فرانسوی با رگ و ریشه گینه‌ای. مادرم اصالتاً گینه‌ای است. زندگی من پر از تفاوت‌های فرهنگی است اما از خودم راضی هستم. از فوتبال بازی کردن لذت ‌می‌برم و به مردم لبخند می‌زنم. این تمام چیزی است که نیاز دارم. اینکه از خودم راضی باشم، اینکه خانواده‌ام دوستم داشته باشند، همینطور طرفدارانم. به آنهایی که از من بدشان می‌آید، به آدم‌های نژادپرست و آدم‌های جاهل فکر نمی‌کنم.

پوگبا در پاسخ به این سؤال که چطور می‌شود با نژادپرستی مبارزه کرد، تأکید کرد: هر چیزی را می‌شود امتحان کردیم، از فیلم پخش کردن قبل از بازی‌ها برای تبلیغ مبارزه با نژادپرستی تا انتشار عکس و به راه انداختن جنبش‌های مختلف. دیگر چه کار باید کرد؟ مردم همین هستند. یک ضرب‌المثل هست که می‌گوید:«می‌خواهی دنیا را تغییر دهی، از تمیز کردن خانه خودت شروع کن!» از خودتان شروع کنید و بعد بروید در سراسر دنیا دنبال اصلاح باشید. شما نمی‌توانید ذهنیت همه را تغییر دهید پس عکس کاری را انجام دهید که آنها با شما انجام می‌دهند. شاید به این شیوه به آنها بفهمانید که کارهای‌شان واقعاً خنده‌دار است.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )