سنگربان بایرن مونیخ رکورد بیشترین بازی بدون گل خورده در تاریخ فوتبال آلمان را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مانوئل نویر ۳۳ ساله رکورد کلین‌شیت در فوتبال آلمان که از ۴۰ سال پیش در اختیار سپ مایر بود را شکست.

نویر شب گذشته (سه‌شنبه) در بازی ژرمن‌ها مقابل استونی که ژرمن‌ها هشت گل زدند، کلین شیت کرد تا این تیم به روند بردهای متوالی‌اش در گروه C مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ ادامه دهد.

این سی‌و‌هفتمین باری بود که دروازه‌بان شماره یک بایرن مونیخ در هشتادوهشتمین بازی ملی‌اش برای آلمان کلین‌شیت می‌کرد و به این ترتیب رکورد سپ‌مایر که سی‌‌و‌ششمین بازی بدون گل خورده‌اش را در سال ۱۹۷۹ به ثبت رسانده بود شکست.

این رکورد تحسین‌برانگیز در حالی در کارنامه نویر ثبت شد که او فصل گذشته به دلیل مصدومیت روزهای پرفروغی نداشت.

نویر مقابل استونی متحمل زحمت چندانی نشد چرا که حریف تنها ۴ بار توپ را به سمت دروازه‌اش شلیک کرد که دو بار آن با واکنش سنگربان باواریایی‌ها مهار شد.

او پس از بازی گفت: من بسیار خوشحال هستم و باید بگویم که ما به عملکردی که در دو بازی قبلی‌مان در تیم ملی افتخار می‌کنیم. گل اول بسیار مهم بود و بعد از آن هم شما دیدید که حریف خیلی قوی نبود. بازی ما نسبت به قبل بهتر شده و مقابل هلند هم عملکرد فوق‌العاده داشتیم (آلمان آن بازی را ۳ بر ۲ برد) اگرچه در نهایت برای بردن بازی شانس کافی نداشتیم. می‌خواهم به کارمان ادامه دهیم و چیزهای بیشتری یاد بگیریم تا برای تابستان سال ۲۰۲۰ تیمی خوب را در یورو به میدان بفرستیم. خب همیشه در فوتبال حرف و حدیث هست. ما یک کشور فوتبالی هستیم و هر کسی در آن نظر می‌دهد اما این نظرات نباید باعث شود که ما تمرکزمان را از دست بدهیم. یک رقابت‌ها سالم همیشه خیلی مهم است.

تیم ملی آلمان در حال حاضر با سه پیروزی از سه بازی پایین‌از ایرلند شمالی با ۱۲ امتیاز از ۴ بازی و بالاتر از هلند که از دو بازی ۳ امتیاز کسب کرده، در رده دوم جدول قرار دارد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.