ترتیب چینش تیم‌های راه یافته به فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا در گروه‌های هشت‌گانه این رقابت‌ها مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با پایان فصل سری A سیدبندی قرعه‌کشی مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد.

طبق مقررات لیگ قهرمانان اروپا، قهرمانان لیگ‌های اسپانیا، ایتالیا، انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و نیز مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها و قهرمان لیگ اروپا در سید یک قرار می‌گیرند.

به این ترتیب در میان ۲۶ تیم راه یافته به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌های بارسلونای اسپانیا، یوونتوس ایتالیا، منچسترسیتی انگلیس، بایرن مونیخ آلمان، پاری‌سن‌ژرمن فرانسه، زنیت روسیه و برنده فینال لیگ قهرمانان اروپا میان لیورپول و تاتنهام (هر دو از انگلیس) و برنده لیگ اروپا میان چلسی و آرسنال (هر دو از انگلیس) در سید یک برای تبدیل شدن به سرگروه گروهای هشت‌گانه قرار خواهند گرفت.

در سید دوم فعلاً چهره ۶ تیم مشخص شده است و این تیم‌ها عبارتند از: رئال مادرید واتلتیکومادرید اسپانیا ، بوروسیا دورتموند آلمان، ناپولی ایتالیا، شاختار دونتسک اوکراین و بازنده فینال قهرمان لیگ قهرمانان یعنی یکی از دو تیم تاتنهام یا لیورپول قرار خواهد گرفت.

همچنین تاکنون حضور ۵ تیم در سید سوم رقابت‌ها قطعی است. این سید شامل تیم‌های بنفیکای پرتغال، بایرلورکوزن و سالزبورگ اتریش آلمان، والنسیای اسپانیا و اینتر ایتالیا می‌شود.

و اما در چهارمین سید هم تا الان حضور تیم‌های لکوموتیو مسکوی روسیه، خنک بلژیک، گالاتاسرای ترکیه، لایپزیگ آلمان، آتالانتای ایتالیا و لیل فرانسه قرار دارند.

حضور تمام تیم‌های فوق به جز آرسنال (مگر با پیروزی در فینال لیگ اروپا) در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل آینده قطعی است چرا که تیم‌‌های لیورپول، تاتنهام و چلسی از طریق کسب سهمیه در لیگ برتر نیز صعود کرده‌اند. به این ترتیب ۶ تیم دیگر باقی می‌ماند که چهره این ۶ تیم با برگزاری مراحل مقدماتی و پلی‌آف مشخص می‌شود.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.