پس از بیش از یک سال درگیری حقوقی میان آنتونیو کونته و باشگاه چلسی سرانجام سرمربی ایتالیایی سابق این تیم برنده این نزاع شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شکایت آنتونیو کونته از باشگاه چلسی به دلیل نپرداختن مطالبات وی پس از اخراجش در سال ۲۰۱۸ نتیجه داد و دادگاه آبی‌پوشان لندن را به پرداخت ۱۰.۳ میلیون یورو غرامت به مردی که آنها را قهرمان لیگ برتر کرد، محکوم کرده است.

طبق گزارش نشریه تایمز لندن، دادگاه داوران لیگ برتر تخلف باشگاه چلسی در نپرداخت حقوق کونته پس از اخراج وی را تأیید و آن را به پرداخت مطالبات این مرد ایتالیایی محکوم کرده است. با این حال هنوز هم امکان دارد که چلسی از این کار خودداری کند که در آن صورت این پرونده ممکن است به دیوان عالی ارجاع داده شود.

چلسی کونته را یک فصل به پایان قراردادش اخراج کرد اما وکلای او اعلام کردند که این باشگاه باید حقوق او را تا پایان قراردادش بپردازد مگر اینکه او با تیمی دیگر قرارداد ببندد که این اتفاق رخ نداد. کونته پس از اخراج از چلسی بیکار بوده اما این روزها اخباری مبنی بر قطعی بودن پیوستن این مرد ۴۹ ساله به اینتر شنیده می‌شود.

نمایندگان باشگاه چلسی مدعی هستند رفتار کونته در قبال دیه‌‌گو کاستا، مهاجم برزیلی سابق این تیم نقض کننده مفاد قراردادش بوده و به همین دلیل به او غرامتی تعلق نمی‌گیرد. کونته برای مدتی طولانی با کاستا اختلاف داشت و او را از تمرینات تیم اخراج کرد.

رومن آبراموویچ، مالک باشگاه چلسی از سال ۲۰۰۳ که این باشگاه را خرید تا کنون بیش از ۷۰ میلیون پوند صرف پرداخت غرامت به مربیان کرده که دستور اخراج‌شان را از استمفوردبریج صادر کرد. کونته نهمین مربی بود که از این تیم اخراج شد.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.