پیشنهاد نجومی شرکت آودی برای حمایت از باشگاه بایرن مونیخ، دیگر غول خودروسازی این کشور را مجبور به عقب نشینی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال بایرن مونیخ به عنوان قهرمان فصل اخیر بوندس لیگا آلمان در تدارک تمدید قرارداد خود با شرکت خودروسازی آئودی است.

این اتفاق در حالی می‌افتد که اولی هوینس، رئیس باشگاه بایرن در ماه مارس اعلام کرده بود که تیمش قصد دارد در سال ۲۰۲۵ و همزمان با پایان قرارداد آئودی با بایرن، قرارداد همکاری سنگینی به ارزش ۸۰۰ میلیون یورو برای ۱۰ سال با دیگر خودروساز مطرح آلمانی یعنی BMW امضا کند.

احتمال حضور BMW در کنار بایرن مونیخ زمانی قوت بیشتری گرفت که این غول آلمانی ۸.۳۳ درصد از سهام آئودی را در باشگاه بایرن خرید. آئودی این سهام را در سال ۲۰۱۱ با پرداخت مبلغی حدود ۹۰ میلیون یورو خریده بود.

با این حال بر طبق گزارش روزنامه فرانکفورتر آلگماینه، شرکت آئودی پیشنهاد پرداخت ۶۰ میلیون یورو در سال برای حمایت باشگاه بایرن به این تیم باواریایی داده و همچنین به نوعی تضمین داده که این باشگاه در طول ۱۲ سال می‌تواند حدود یک میلیارد یورو از طریق شرکت آئودی درآمد داشته باشد.

سخنگوی باشگاه BMW ضمن غیرقابل توجیه خواندن پیشنهاد نجومی آئودی به باشگاه بایرن گفت: این قرارداد غیر قابل دفاع است و از لحاظ اقتصادی و قوانین تجاری،‌ توجیهی نداشته و شرکت BMW تمایلی به همکاری به بایرن مونیخ در چنین شرایطی ندارد. ما از جریان مذاکره با بایرن خارج می‌شویم.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.