برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد در طول فصل داوران حتی یک سوت هم به نفع تیمش نزده‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان اصفهان در هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر اظهار داشت: همانطور که روز گذشته گفتم، خیلی برای بازی با سپاهان خوشحال هستم. این بازی در واقع دومین دربی بزرگ ماست. این مسابقه، بازی‌ای است که می‌تواند تکلیف خیلی چیز‌ها را مشخص کند.

برانکو افزود: بازیکنان در تمرین امروز بسیار شاد و بانشاط بودند و این مسئله برای من بسیار خوشحال‌کننده است. مطمئن هستم که آنها با حداکثر توانایی خود بازی را شروع خواهند کرد اما در مورد تیم سپاهان نیاز نیست من بخواهم حرفی بزنم چرا که آنها شرایط خیلی خوبی دارند. در نیم فصل مسلمان و ابراهیمی را به لیست خود اضافه کردند که بازیکنان خیلی خوبی هستند. آنها با انگیزه و ذوق زیادی به مصاف پرسپولیس خواهند آمد.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به وضعیت تیمش عنوان کرد: من قبل از دربی اعلام کردم که این وظیفه سنگین روی دوش ماست که همه بازی‌های خود را ببریم. در حال حاضر محمد انصاری و حسین ماهینی نمی‌توانند برای ما بازی کنند. شجاع خلیل‌زاده محروم است، سیامک نعمتی از ناحیه انگشت مصدومیت دارد که وضعیتش برای بازی فردا مشخص نیست، شایان مصلح به تمرین برگشته و در حال رقابت برای حضور در ترکیب اصلی است.

برانکو در ارتباط با اینکه چرا ماریو بودیمیر نتوانست در پرسپولیس انتظارات را برآورده کند و به نظر می‌آید که علیپور هم در شرایط ایده‌آلی به سر نمی‌برد، عنوان کرد: بله این حرف درست است. متاسفانه بودیمیر از همان زمانی که به ایران آمد، درگیر یک مصدومیت شد اما در مورد علیپور باید بگویم که او آقای گل لیگ است اما در بازی‌های اخیر موقعیت‌هایی را از دست داده و این امر در فوتبال طبیعی است. خیلی مهم است که ما موقعیت‌های زیادی ایجاد می‌کنیم و قطعا این موضوع بهتر است از اینکه نتوانیم فرصت گلزنی به وجود بیاوریم. برای من این ایجاد موقعیت خیلی اهمیت دارد. فقط در صورتی که مهاجمان ما از جمله علیپور تمرکز بیشتری داشته باشند می‌توانند بهتر عمل کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه به نظر می‌آید شاگردانش قبل از بازی با ذوب‌آهن که در مورد مسائل مالی صحبت کردند تمرکزشان را برای بازی‌ها از دست داده‌اند و مشکل اصلی پرسپولیس عدم تمرکز بازیکنانش است، عنوان کرد: بله طبیعی است که مشکلات مالی تاثیر دارد اما این توجیه و بهانه نیست. ما مقابل ذوب آهن بازی ضعیفی ارائه دادیم، برخلاف بازی با الاهلی بازی خیلی خوبی انجام دادیم و باید می بردیم اما فوتبال همین است. شاید مشکل بزرگتر ما این است که زمان بسیار کمی بین بازی‌ها داریم و خیلی کم می‌توانیم روی اصلاح برخی از کارهای فنی‌مان اقدام کنیم و عملا باید بگویم که وقت نداریم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه آیا برایش آقای گلی علی علیپور در لیگ برتر مهم است یا اصلا به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد، گفت: برای من مهمترین مسئله برد تیمم است. مسئله مهم این است که گل بزنیم. طبیعی است دوست دارم علیپور هم گل بزند اما اصلی‌ترین مسئله این است که پیروز شویم و بتوانیم به قهرمانی برسیم و هر کسی هم باید سهم خودش را برای نتیجه‌گیری تیم داشته باشد.

برانکو در مورد اینکه در روزهای گذشته صحبت‌هایی در خصوص لیست تیم پرسپولیس برای فصل آینده مطرح شده است و نام‌هایی مانند مهرداد محمدی، محمدرضا حسینی و مهدی طارمی در این لیست گفت: فکر می‌کنم یک اسم را یادشان رفته است بگویند، آقای پادیچ از آژاکس. الان من لیست را کامل کردم (با خنده).

وی در واکنش به طرح این موضوع که در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر جدایی برخی از بازیکنان در پایان فصل از پرسپولیس شنیده شده، خاطرنشان کرد: معمولا در اینطور مواقع و قبل از بازی‌های مهم این صحبت‌ها مطرح می‌شود. همه بازیکنان ما به جز بشار رسن قرارداد دارند، بنابراین هیچکس نمی‌تواند از تیم‌مان جدا شود، مگر اینکه کسی تبصره یا ماده‌ای در قراردادش باشد. اگر هم بازیکنی پیشنهاد داشته باشد باید بنشینیم و در مورد آن صحبت کنیم اما همانطور که گفتم الان همه بازیکنان قرارداد دارند و این یعنی کادر بازیکنان پرسپولیس برای فصل بعد هم تکمیل شده اما اگر پیشنهادی برای بازیکنی وجود داشته باشد باید آن وقت ۳ طرف بنشینند و با هم صحبت کنند. یعنی باشگاه پرسپولیس، بازیکن و باشگاه خریدار.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا بشار رسن قرارداد خود را با باشگاه پرسپولیس تمدید نکرده است، گفت: نمی‌دانم. فکر می‌کنم مشکلات و تردیدهایی در این زمینه وجود دارد.

برانکو درخصوص صحبت‌های برخی از مسئولان سپاهان مبنی بر اینکه آرزوی قضاوت عادلانه در این مسابقه را دارند، اظهار داشت: من دوست دارم همه خبرنگارانی که در نشست حضور دارند، جواب بدهند. آیا تاکنون داوران یک خطا به نفع پرسپولیس گرفته‌اند؟ اما من می‌توانم یک میلیون نمونه بیاورم که داوران به ضررمان سوت زده‌اند. من داوری‌های بازی‌های سپاهان را دنبال نمی‌کنم و نمی‌توانم در مورد آن نظر بدهم اما می‌دانم که داوران به تیم ما یک پرتاب اوت هم هدیه نداده‌اند اما به ضررمان بارها سوت زده‌اند، تقریبا در همه بازی‌ها. اگر کسی یک نمونه دارد که داوران به نفع‌مان سوت زده‌اند، بگوید.

در ادامه نشست خبری پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه به گفته مسئولان قرار است در دیدار فردا درصد بیشتری از ظرفیت ورزشگاه آزادی به هواداران تیم سپاهان اختصاص داده شود، عنوان کرد:‌ ما یک قانون در آسیا داریم که طبق آن ۸ درصد از ظرفیت ورزشگاه به تیم میهمان تعلق دارد اما این قانون در کشور ما ۱۰ درصد است که اگر تیم میزبان ظرفیت ورزشگاه را پر نکند، صندلی‌های خالی به تیم میهمان اختصاص می‌یابد. در مورد بازی ما با سپاهان قطعا اینطور نیست که ظرفیت بیشتری به هواداران‌ آن تیم داده شود. طبق قانون همان ۱۰ درصد به هواداران این تیم اختصاص داده خواهد شد، چون تمام بلیط‌ها فروخته شده است.

سرمربی پرسپولیس در ادامه و در واکنش به این سوال که آیا خستگی می‌تواند عامل عدم نتیجه‌گیری تیمش باشد یا نه، گفت: بازی‌های فشرده مصدومیت و خستگی به همراه دارد و این در فوتبال طبیعی است. ما اواخر فصل هستیم و مجبوریم هر سه چهار روز یک بار بازی کنیم و این موضوع خیلی روشن است.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۳ )