سرمربی یوونتوس می‌گوید که بردن نهمین اسکودتوی متوالی در صدر فهرست اهداف تیم او برای فصل آینده قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یوونتوس امسال برای هشتمین بار متوالی فاتح سری A شد و در فاصله پنج هفته به پایان این رقابت‌ها، سریع‌ترین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها را جشن گرفت. با این حال این تیم یک بار دیگر در فتح لیگ قهرمانان ناکام ماند و جامی که به نظر می‌رسید اصلی‌ترین هدفش در این فصل باشد را با قبول شکست مقابل آژاکس از دست داد و انتظارش برای کسب سومین قهرمانی‌اش در مهمترین تورنمنت باشگاهی اروپا (از سال ۱۹۹۶) یک سال دیگر تمدید شد.

آلگری که با کسب ۵ قهرمانی متوالی با یوونتوس و در مجموع ۶ قهرمانی در سری A اکنون دومین سرمربی موفق تاریخ این رقابت‌ها (پس از جووانی تراپاتونی) محسوب می‌شود، در یک نشست خبری گفت: من هنوز به اندازه کافی درباره کارهایی که انجام داده‌ام، فکر نکرده‌ام. شاید چند سال دیگر که بازنشسته شدم بیشتر وقت داشته باشم که به آنها فکر کنم. آن زمان می‌توانم به گذشته نگاه و درک کنم که در حرفه‌ام چه کارهایی انجام داده‌ام. دارم از کارم لذت می‌برم و شنیدن انتقاد هم بخشی از این کار است که البته باعث گرفتن اانگیزه مضاعف می‌شود. من خودم را با تلاش برای رسیدن به سطح بهترین‌ها ارتقا داده‌ام و هرگز از کار افراد دیگر را ایراد نگرفته‌ام.هر کسی شیوه کاری خودش را دارد. مهمترین چیز اما برای من تحقق اهداف است.

آلگری افزود: من کلیدی برای پی بردن به راز و رمز فوتبال ندارم. فقط می‌دانم که در این فوتبال من با مربیان بزرگ فراوانی کار کرده‌ام که چیزهای زیادی کسب کرده‌اند. سعی کرده‌ام که از همه آنها چیزی یاد بگیرم و به کارشان توجه دقیق داشته باشم.

یوونتوس در فصل جاری توسط آژاکس از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد اما آلگری تأکید کرد که این اتفاق باعث نمی‌شود که او از مسیر همیشگی‌اش منحرف شود.

سرمربی ایتالیایی بانوی پیر افزود: فصل آینده هم مهمترین هدف ما بردن اسکودتو است. در فصل آینده دو باشگاه شهر میلان که هر دوی آنها دارند تقویت می‌شوند رقبای ما خواهند بود. ناپولی هم دارد پیشرفت می‌کند. رم و لاتزیو هم ممکن است خودشان را در تابستان تقویت کنند. تغییر و تحول در این تیم فایده‌ای ندارد. ما باید کیفیت فوتبال‌مان را بالا ببریم و یاد بگیریم که چطور می‌شود با اتفاقات ناخواسته که در جریان مسابقه رخ می‌دهد، بهتر کنار آمد و آنها را مدیریت کرد چون چنین اتفاقاتی است که می‌تواند سرنوشت تیم را در یک تورنمنت تغییر دهد.

آلگری درباره آینده‌اش تأکید کرد: من و باشگاه در پایان فصل هر زمان که مدیران باشگاه بخواهند جلسه خواهیم گذاشت و درباره آن بخش از اهداف‌مان که در این فصل محقق نشد، بحث خواهیم کرد. من شاید برخی بازیکنان را در پست‌های متفاوت امتحان کنم، کاری که اخیراً هم با استفاده از امره جان به عنوان سومین هافبک دفاعی و فدریکو برناردسکی و خوان کوادرادو در خط میانی سه نفر انجام داده‌ام چون کنجکاوم ببینم که عملکرد آنها در پست‌های جدید چگونه است. من از الکس ساندرو (دفاع چپ تیم) هم به عنوان مدافع میانی بازی گرفتم. پائولو دیبالا به نظر من تا ماه ژانویه فصل خوبی داشت چون بازی در کنار کریستیانو رونالدو و ماریو مانژوکیچ کار آسانی نیست. من از عملکرد دیبالا راضی‌ام. خب مسلماً وقتی که شما در تیم‌‌تان بازیکنی مانند رونالدو دارید، شیوه بازی‌تان متفاوت می‌شود. در نهایت باید بگویم که یوونتوس هم در این فصل مرتکب اشتباهاتی شد که می‌تواند همه چیز را از بین ببرد. در مقاطع کلیدی اما یوونتوس راه را اشتباه نرفت.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.