مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتقاد از قضاوت‌های داوران در دیدارهای این تیم، خواستار ورود VAR به فوتبال کشورمان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، حبیب‌الله رضایی با اشاره به دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان گفت: در این بازی دو نیمه بسیار متفاوت داشتیم و اگر قدر موقعیت‌های‌مان را می‌دانستیم در نیمه نخست با زدن حداقل ۳ گل، کار را یکسره می‌کردیم. متأسفانه در نیمه دوم با اشتباهات فردی شرایط دگرگون شد و صنعت نفت با استفاده از این فرصت‌ها جلو افتاد و قضاوت‌های عجیب داوری هم فرصتی برای بازگشت به تیم ما نداد.

وی افزود: فولاد با سرمایه گذاری ده‌ها میلیاردی در ساخت ورزشگاه مدرن، داشتن برترین آکادمی فوتبال ایران و سالیان سال کار حرفه‌ای امروز قربانی اشتباهات داوری شده است. در نیم فصل نخست به اذعان کارشناسان داوری برنامه نود حداقل پنج تصمیم اشتباه تاثیرگذار داوری علیه فولاد خوزستان اتفاق افتاد و شاهد تکرار سوت‌های اشتباه علیه ما هستیم. در برنامه شب‌های فوتبالی کارشناس داوری تائید کرد که در بازی با صنعت نفت آبادان دو تصمیم داوری علیه ما بود و پنالتی هم به سود تیم‌مان اعلام نشد و گل سوم حریف ما آفساید بود.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتقاد از بی توجهی مسئولان لیگ نسبت به ناداوری ها در قبال فولاد، گفت: سوال من از داوران این است که مگر یک تیم در طول ۹۰ دقیقه چند موقعیت می تواند داشته باشد که اینگونه قضاوت می‌کنید؟ اگر پنالتی روی صابر حردانی اعلام می‌شد، قطعاً روند بازی تغییر می‌کرد و این نتیجه رقم نمی‌خورد. واقعا کمیته داوران و دپارتمان داوری چه پاسخی در قبال این اشتباهات دارند؟

رضایی اضافه کرد: فولاد در این فصل بزرگترین ضربه‌ها را از داوری خورده است. در بازی برگشت برابر سایپا اشتباه محرز داوری سه امتیاز از چنگ فولاد درآورد، اما علیرغم انتشار تصاویر و ویدئو این صحنه‌ها از سوی رسانه باشگاه و سایر رسانه‌های کشور هیچ توجهی به آن نشد و اتفاق خاصی نیفتاده است. پیش از این هم در کارشناسی برنامه نود اعلام شد که پنالتی ما برابر استقلال اعلام نشده است. همچنین در روز افتتاحیه ورزشگاه جلوی چشم هزاران هوادار، خطای دقیقه ۱۱ مدافع سپاهان در محوطه جریمه روی پریرا گرفته نمی‌شود و در بازی برابر استقلال خوزستان مشخص شد که پنالتی روی مسی بولی از چشم داور دور مانده است.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان عنوان کرد: چه اصراری بر استفاده از داوران کم تجربه است؟ چرا داوری که یک‌بار قضاوت اشتباه در بازی ما داشته است دوباره انتخاب می‌شود؟ این شرایط به هیچ وجه زیبنده فوتبال ما نیست. داوری در فوتبال ما نیاز به تحول اساسی دارد و با توجه به نقش داوران باید توجه فدراسیون به این قشر بیشتر شود. همچنین فناوری VAR درصد زیادی از اشتباهات داوری را از بین می‌برد و باید ورود آن را به کشورمان تسریع کنیم.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.