سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: برابر سپاهان بدترین بازی فصل‌مان را انجام دادیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, علی دایی بعد از شکست ۵ بر ۲ تیمش مقابل سپاهان در هفته بیست‌و‌ششم لیگ برتر, گفت: بدترین بازی فصل‌مان را انجام دادیم. در خط دفاع و دروازه اشتباهاتی داشتیم که نمی‌دانم واقعا اسم‌شان را چه بگذارم.

وی افزود: مطمئن باشید اگر در نیمه اول بازنده به رختکن نمی‌رفتیم این نتیجه رقم نمی‌خورد. در این نیمه ما خوب بازی و خیلی زود گل دریافتی را جبران کردیم اما در لحظات پایانی نیمه و در بدترین زمان ممکن گل دوم را خوردیم و بازنده راهی رختکن شدیم. در نیمه دوم برای جبران به زمین آمدیم که اشتباهات دروازه‌بان و مدافعان تیم که خیلی بچه‌گانه بود و واقعا نمی‌دانم اسم‌شان را چه بگذارم، باعث شد با این نتیجه ببازیم. همه بازیکنان ما در این مسابقه بد بودند و باخت حق‌مان بود.

سرمربی سایپا با تاکید بر اینکه تیمش خسته است، عنوان کرد: بازی‌ها فشرده برگزار می‌شود و من سعی کردم به چند بازیکن استراحت دهم اما بازیکنان جانشین نتوانستند رضایت ما را جلب کنند. به جرات می‌توانم بگویم این مسابقه بدترین بازی دوران مربیگری‌ام بود.

دایی راجع به اخراج رضا علیاری از سایپا خاطرنشان کرد: متاسفانه این بازیکن در باشگاه درگیری بوجود آورد و مجبور شدیم او را از تیم کنار بگذاریم آن هم در شرایطی که در خط دفاع مشکل بازیکن داریم و واقعا امروز مانده بودیم که چه کنیم. در هر شرایطی برای ما رعایت مسائل اخلاقی از همه چیز مهمتر است. شاید عاملان این اتفاق افراد دیگری در باشگاه بودند اما چون علیاری در باشگاه بی‌احترامی کرده بود و باشگاه هم برای ما حرمت دارد او را اخراج کردیم. باشگاه هم عاملان این اتفاق را کنار گذاشت. دفاع ما آنقدر باز بود که با هر حمله سپاهان تن‌وبدن‌مان می‌لرزید.

سرمربی سایپا در واکنش به صحبت‌های امیر قلعه‌نویی مبنی بر اینکه در ایران احترام بزرگان حفظ نمی‌شود، تصریح کرد: قلعه‌نویی به من لطف دارد . همه در ایران زندگی می‌کنیم و خوب می‌دانیم که در اینجا همه چیز برعکس است. خیلی از اتفاقات عجیب و غریب می‌بینیم که اینجا رخ می‌دهد.

دایی در پاسخ به این سوال که چرا از محمدحسن منادی در دروازه استفاده کرده در حالی که حامد فلاح‌زاده در بازی‌های قبل عملکرد خوبی داشته است، خاطرنشان کرد: شما مگر در تمرینات ما هستید که تشخیص دهید کدام بازیکن را به میدان بفرستم؟ منادی بعد از مصدومیت به تمرینات بازگشت و درغیاب او من از گلر سومم روی نیمکت استفاده می‌کردم. منادی را هم امروز به میدان فرستادم تا خودش را نشان دهد که متاسفانه گیج و منگ بود. او از همان دقیقه دو که به جای دست، توپ را با پا دفع کرد نشان داد که هوشیاری لازم را ندارد. متاسفانه غیر از منادی مدافعان ما هم روز خوبی نداشتند و در کل همه بد بودند که این نتیجه بدست آمد. روی گل اول دروازه‌بان و مدافعان مقصر بودند. گل‌های سوم و چهارم را هم که اسمش را نمی‌توان اشتباه گذاشت و نمی‌دانم چرا منادی آن گل‌ها را دریافت کرد. در صحنه پنالتی هم سارفو مثل آب خوردن به حریف پنالتی داد.

وی ادامه داد: متاسفانه در بازی با پرسپولیس اشتباهات فردی بازیکنان ما شروع شد و در این بازی هم ادامه‌دار بود. هر صحبتی هم کنیم گوش نمی‌دهند. الان اگر دفترچه من را ببینید به خوبی متوجه می‌شوید که به بازیکنان گفته بودم سپاهان روی چه ضرباتی به گل می‌رسد و نباید این اشتباهات را مرتکب شویم که اتفاقا همان اشتباهات را در زمین دیدیم و شکلی که گفته بودم گل خوردیم. سپاهان علاقه زیادی به بازی هوایی و استفاده از ضربات ایستگاهی دارد و اتفاقا روی این تاکتیک‌ها خیلی خوب عمل می‌کند اما بازیکنان ما با اشتباهات بچه‌گانه خود زمینه شکست تیم را فراهم کردند. امروز خیلی بد بودیم و برای بد بودن‌مان هم باید دنبال دلیل باشیم.

دایی در واکنش به این موضوع که چرا در این مسابقه دفاعی بازی نکرد تا به این شکل نبازد، گفت: ببخشید ما نمی‌توانستیم عقب بازی کنیم چون سپاهان روی توپ‌های هوایی و ارسال از کناره‌ها خیلی خوب عمل می‌کرد. ضمن اینکه ما ابزار لازم را نداشتیم و در شرایطی که دفاع نداریم بهترین مهره دفاعی‌مان را کنار گذاشتیم. اگر از اول عقب می‌نشستیم الان با گل‌های بیشتری بازی را واگذار کرده بودیم. ما آمدیم فوتبال بازی کنیم و متاسفانه در بدترین دقایق بازی در نیمه اول دروازه‌مان باز شد. شک نکنید اگر در نیمه اول با تساوی به رختکن می‌رفتیم نتیجه این نمی‌شد.

سرمربی سایپا در خاتمه راجع به اینکه شاگردانش انگیزه چندانی برای ادامه فصل ندارند چون فاصله‌شان با تیم‌های بالای جدول زیاد است، گفت: بله ما نه صعود می‌کنیم و نه در خطر سقوط هستیم. سایپا برای خودش بازی می‌کند. ما تعداد محدودی بازیکن داریم و وقتی بازی‌ها فشرده می‌شود طبیعی است که از لحاظ بدنی افت کنند. وقتی بضاعت‌مان همین است همین می‌شود.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.