باشگاه پرسپولیس برای پرداخت قرارداد بازیکنانش دچار مشکل شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا با پاداش دو میلیون دلاری برای این باشگاه همراه بود و با توجه ترزیق این پول به صدرنشین فعلی لیگ انتظار می‌رفت مدیریت این باشگاه مشکل چندانی برای پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان خود نداشته باشد اما در عمل خلاف این موضوع را شاهد هستیم.

حقیقت این است که وقتی قرار شد این پاداش به پرسپولیس تعلق بگیرد، مسئولان پیشین این باشگاه به تکاپو افتاده و پیشاپیش برای بخش اعظمی از این پاداش برنامه‌ریزی کردند. در این برنامه‌ریزی انجام شده پاداش‌های قابل توجهی برای بازیکنان، مربیان و البته اعضای هیئت مدیره و مدیریت باشگاه در نظر گرفته شد. نکته جالب توجه اینکه این پاداش ربطی به قرارداد هیچ یک از آنها نداشت و در واقع به عنوان حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان به افراد اشاره شده تعلق گرفت.

ایرج عرب زمانی که به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس منصوب شد چاره‌ای نداشت جز اینکه پاداش‌ها را بر همان اساس اشاره شده تقسیم کند از این جهت که مدیریت قبلی این باشگاه شکل تقسیم پاداش‌ها را در هیئت مدیره به تصویب رسانده بود.

به هر حال رقم قابل توجهی از پاداش AFC بین اعضای این تیم و باشگاه تقسیم شده بدون اینکه این پاداش ربطی به قرارداد‌های آنها داشته باشد و در این شرایط طبیعی است که مسئولان فعلی باشگاه پرسپولیس برای پرداخت رقم قرارداد بازیکنان و مربیان خود دچار مشکل شوند. این در شرایطی است که رقم قرارداد برخی از بازیکنان پرسپولیس نسبت به فصل قبل حداقل ۳۵ درصد توسط مسئولان پیشین این باشگاه افزایش داده شده است. در این بین رقم یک بازیکن به بالای ۵ میلیارد و بازیکن دیگر به ۴ میلیارد تومان هم رسیده است.

مسئله دیگر اینکه مدیریت قبلی باشگاه پرسپولیس قرارداد خارجی‌های این تیم را به یورو تبدیل کرده و این موضوع هم باعث شده پرداختی به آنها نبست به گذشته به طور چشمگیری افزایش یابد.

بازیکنان پرسپولیس هم اکنون از اینکه مبلغ دریافتی‌شان از این باشگاه تا اینجای فصل به ۵۰ درصد هم نرسیده دلخورند و در هفته‌های پایانی لیگ این نگرانی‌های آنها به اوج خود رسیده است.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.