سازمان لیگ ایتالیا درخواست سرمربی تیم ملی این کشور در مورد تقویم سری A را نپذیرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه فصل آینده سری A اعلام شد که بر این اساس لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا در هفته پایانی ماه آگوست ۲۰۱۹ (روزهای دوم و سوم شهریور ۹۸) آغاز می‌شود و در هفته پایانی ماه می سال ۲۰۲۰ (سوم خرداد ۹۹) به پایان می‌رسد و شامل سه دور بازی‌های میان هفته‌ای خواهد بود.

روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی ایتالیا درخواست کرده و امیدوار بود که فصل آینده سری A یک هفته زودتر برگزار شود تا یک هفته هم زودتر تمام شود و به این ترتیب او در پایان فصل فرصت بیشتری برای آماده‌سازی ملی‌پوشان ایتالیایی برای حضور در مرحله انتخابی و نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ داشته باشد با این حال سازمان لیگ فوتبال ایتالیا با ارسال نامه‌ای به خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) اعلام کرده که در تقویم جدید ترجیح داده شده منافع هواداران را در نظر بگیرد و از آنجایی که بسیاری از آنها در هفته ماقبل پایانی ماه آگوست همچنان در تعطیلات تابستانی هستند، لیگ را در هفته پایانی این ماه آغاز می‌کند. این در شرایطی است که نه تنها مانچینی بلکه باشگاه‌های یوونتوس، اینتر و میلان هم خواهان آغاز زودتر فصل آینده سری A شده بودند.

تابستان سال آینده رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و ۴ تا از بازی‌های این تورنمنت و مراسم افتتاحیه قرار است در ورزشگاه المپیکوی شهر رم برگزار شود. به همین دلیل یوفا برای آماده‌سازی این ورزشگاه در تاریخ ۱۸ می، از ایتالیایی‌ها خواسته که آخرین بازی فصل تیم‌های فوتبال رم و لاتزیو را خارج از خانه برگزار کنند.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.