تیم فوتبال سومی اوکراین از طریق تبانی و بازی‌های شرط‌بندی‌شده توانست درآمد ۱۰ میلیون یورویی کسب کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از شبکه تلویزیونی فوتبال ۱/۲ اوکراین، تیم فوتبال سومی در دوره زمانی ۱.۵ ساله مبلغ ۱۰ میلیون یورو بابت تبانی در بازی‌هایش به دست آورده است. این تیم ۳۰ بازی اخیر خود در لیگ اوکراین را طبق قراردهای مبتنی بر تبانی انجام داد که در نهایت با تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال این کشور مجوز حرفه‌ای تیم سومی برای همیشه لغو شد.

بر اساس این گزارش، مبنای تبانی تیم سومی در بازی‌های صورت‌گرفته خرید داوران یا حریف بوده و پس از آن روی پیروزی این تیم شرط‌بندی می‌‌شد. در واقع این پیروزی یک سرمایه‌گذاری بود و سومی با برنده شدن به درآمد موردنظر می‌رسید. زمانی که آنها مبالغ تعیین‌شده به داوران و دیگر مشارکت‌کنندگان را پرداخت نمی‌کردند در محل باشگاه حتی روی شکست‌ها و پیروزی‌های خود به شرط‌بندی و کسب درآمد می‌پرداختند. تیم سومی اوکراین هم‌اکنون مهمترین معضل فوتبال اروپا در بحث بازی‌های قراردادی است. اتفاق مشابه بزرگی نیز پیش از این در فنلاند و آلبانی رخ داده بود.

این رسانه اوکراینی در ادامه این گزارش آورده است: شرط‌بندی روی بازی‌های تیم سومی در داخل و خارج از اوکراین صورت می‌گرفت. بیشترین شرط‌بندی بخش خارجی این تیم در قاره آسیا بود. بر اساس برآوردهای صورت گرفته، تیم سومی در بازه زمانی ۱.۵ ساله به درآمد عالی ۱۰ میلیون یورویی دست یافته است. مبلغی که فرانچسکو بارانکی، رئیس کمیته انضباطی و بازی عادلانه فدراسیون فوتبال اوکراین آن را تایید می‌کند.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.