مسئولیت سرمربی تیم ملی هلند، باخت خانگی این تیم مقابل آلمان در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ را به گردن گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رونالد کومان پس از باخت ۳ بر ۲ شب گذشته (یکشنبه) تیم ملی هلند مقابل آلمان در دور دوم دیدارهای مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ که در آن لاله‌ها با دریافت یک گل در دقیقه ۹۰ از کسب امتیاز در دومین بازی‌شان باز ماندند، اشتباهات تاکتیکی خودش را مسبب رخ دادن این اتفاق دانست.

هلند در ۲۳ سال اخیر در خانه مقابل آلمان تن به شکست نداده بود و کومان مسئولیت این شکست را به خاطر تقویت نکردن خط دفاعی تیمش در مقاطع پایانی بازی برعهده گرفت.

او در نشست خبری پس از بازی گفت: در ۵ دقیقه آخر بازی بود که من احساس کردم حریف می‌تواند و در آستانه زدن گلی دیگر به ما قرار دارد. به همین دلیل با دستیارانم در نیمکت صحبت کردیم تا ببینیم چه راه حلی می‌توانیم پیدا کنیم. اگر ناتان آکه را به جای یک بازی هجومی به میدان می‌فرستادیم؟ شاید این چیزی که شما می‌‌گویید ایده بهتری بود. این همان جایی بود که من اشتباه کردم.

کومان افزود: ما مدام توپ را لو می‌دادیم. وقتی شما نمی‌توانید از خط حمله به حریف فشار بیاورید، خط دفاعی‌تان بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرد و آسیب‌پذیر می‌شود. آلمان بازیکنان هجومی فوق‌العاده‌ای دارد. ما به آنها بیش از اندازه فضا دادیم. گل اولی که دریافت کردیم از سر بدشانسی بود چون پای فیرجیل فن‌دایک لیز خورد. گل دوم باورنکردنی بود اما نباید فراموش کنید که ما زمانی که یک بر صفر عقب بودیم دو فرصت فوق‌العاده گلزنی داشتیم که بابل آنها را هدر داد.

سرمربی هلندی‌ها تأکید کرد: در نیمه دوم بازی‌ فوق‌العاده‌ای انجام دادیم. توانستیم یک تیم فوق‌العاده مانند آلمان را به نیمه زمین خودش برگردانیم و از آن زمان به بعد تملک توپ فوق‌العاده‌ای داشتیم. کلی ریسک کردیم اما فشارمان روی توپ را حفظ کردیم. ما به بازی برگشتیم و تا دقایق پایانی احتمال اینکه ما گل سوم برسیم بیشتر از احتمال گلزنی آنها بود. در آن دقایق آخر طوری شده بود که من به خودم می‌گفتم «پسر‌ها من به یک امتیاز هم راضی‌ام، آن را از دست ندهید» چون می‌دانستیم که هر آن ممکن است گل بخوریم و در نهایت هم این اتفاق افتاد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.