فوتبال جهان – در ادامه دیدارهای دور دوم از مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰، آلمان در یک بازی سخت در خانه هلند سه امتیاز گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی‌های دور دوم از مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ یکشنبه شب با انجام پنج بازی در گروه‌های C ، G و I دنبال شد که در مهمترین آنها از گروه C تیم ملی آلمان در خانه هلند با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و اولین امتیازات خود را در این دوره از رقابت‌ها کسب کرد.

آلمانی‌ها با گل دقیقه ۱۵ لروی سانه و پس از او گلزنی سرژ گنابری در دقیقه ۳۴ از میزبان خود پیش افتادو با برتری دو گله به رختکن رفتند.

سه دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود که ماتیس دلیخت، مدافع پرطرفدار تیم آژاکس یکی از گل‌های خورده را برای هلند جبران کرد و در ادامه هم ممفیس دپای با گلزنی در دقیقه ۶۳ بازی را به تساوی کشاند.

با این حال در آخرین دقیقه بازی نیکو شولز گل پیروزی‌بخش ژرمن‌ها را به ثمر رساند و بازی خوبش را کامل کرد. او پاس گل او را هم به لروی سانه داده بود.

در دیگر بازی این گروه‌، ایرلند شمالی در خانه با نتیجه ۲ بر یک بر بلاروس غلبه کرد. جانی اوانس در دقیقه ۳۰ و جاش ماگنیس در دقیقه ۸۷ برای ایرلند شمالی گلزنی کردند و تنها گل بلاروس هم توسط ایگو استاسویچ در دقیقه ۳۳ به ثمر رسید.

با این نتایج در جدول گروه C تیم‌های ایرلندشمالی با شش امتیاز ،آلمان (از یک بازی) و هلند (از دو بازی) هر دو با سه امتیاز (‌آلمان به دلیل کسب نتیجه بهتر در بازی رودررو بالاتر است) و استونی و بلاروس هر دو بدون امتیاز، به ترتیب رده‌های اول تا پنجم را در اختیار دارند.

در گروه G نیز دو بازی برگزار شد که در مهمترین آنها لهستان در خانه با نتیجه ۲ بر صفر لتونی را از پیش رو برداشت. روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۷۶ و کامیل گلیک در دقیقه ۸۴ گل‌های این بازی را برای لهستان زدند.

در بازی دیگر این گروه مصاف خانگی اسلوونی با مقدونیه یک - یک مساوی شد.

انتخابی یورو ۲۰۲۰| شکست کرواسی در خاک مجارستان

در جدول این گروه لهستان با شش امتیاز در رده نخست قرار دارد و تیم‌های رژیم اشغالگر قدس و مقدونیه (هر دو با چهار امتیاز)، اسلونی با دو امتیاز و اتریش و لتونی بدون امتیاز در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند. یکشنبه شب همچنین یک بازی در گروه I برگزار شد که در آن تیم ملی بلژیک میزبانش قبرس را به آسانی و با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد.

در جدول این گروه بلژیک شش امتیازی صدرنشین است و تیم‌های روسیه، قزاقستان، قبرس و اسکاتلند همگی با سه امتیاز و برحسب تفاضل گل یا نتیجه بازی‌های رودررو به ترتیب دوم تا پنجم هستند. سن‌مارینو نیز بدون امتیاز در قعر جدول است.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.