عباس هاشم‌پور، مربی تیم ملی فوتبال ساحلی پس از حذف این تیم از مسابقات قهرمانی آسیا و عدم صعود به جام جهانی، تأکید کرد که نقدی به عملکرد فنی شاگردان اوکتاویو وارد نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس هاشم‌پور، مربی تیم ملی فوتبال ساحلی گفت: پس از ۹ سال نخستین بار است که از صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات یا تورنمنتی باز ماندیم. این موضوع قطعاً دلایلی دارد که بسیاری از آن واضح است. تنها موردی که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که اگر در بحث مدیریتی و برنامه‌ریزی فنی تیم و سطح بازیکنان مشکلی وجود داشت، هرگز موفقیت‌های‌مان طولانی مدت نبود. ۹ سال افتخارآفرینی تا همین چهار ماه پیش که قهرمانی دومین رویداد بزرگ و سطح بالای جهان یعنی مسابقات بین قاره‌ای را به دست آوردیم، به خودی خود، گویای همه چیز است.

وی ادامه داد: بازیکنان در مسابقات قهرمانی آسیا هر چه را داشتند، در میدان به نمایش گذاشتند و از دید کادرفنی، کوچک‌ترین نقدی به آنها وارد نیست. به‌هرحال به نسبت اردوهای‌مان، مطمئنم که بازیکنان‌مان حداکثر تلاش خود را به کار گرفتند. نکته جالب اینجاست که در مسابقات قهرمانی آسیا تنها با یک تغییر نسبت به مسابقات بین قاره‌ای حاضر شدیم و حتی در قهرمانی آسیا هم محمد احمدزاده و پیمان حسینی را که از مصدومیت رها شده بودند، در اختیار داشتیم. پس مهره‌های‌مان تنها یک تغییر داشت و مشکلی از این بابت نداشتیم.

مربی تیم ملی افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر چرخه جوان‌سازی تیم را طبق برنامه مدون استعدادیابی کمیته فوتبال ساحلی به خوبی پیش بردیم. پنج بازیکن جوان ۲۰ الی ۲۲ ساله را از تیم «ب» به ترکیب تیم ملی در جام بین قاره‌ای و قهرمانی آسیا اضافه کردیم. نتایج گویای همه چیز است و مسیر مشخصی را پیش بردیم. البته اینکه همیشه تیم قهرمان شود، توقع نابه‌جایی است، اما خودمان هم می‌دانستیم که تنها شانس ما برای این مسابقات کسب سهمیه جام جهانی است، نه تلاش برای حضور در فینال و حتی کسب قهرمانی. همان‌طور که در تمامی مصاحبه‌های کادرفنی در دو ماه اخیر هم به آن اشاره داشتیم. متأسفانه پس از بازی اول هم به دلیل مشکلات داوری و اینکه بارها در صحنه‌های مختلف در هر سه بازی از ناحیه داوران متضرر شدیم، به طور کلی تمرکز تیمی کمتر هم شد. حتی برای بازی با ژاپن امیرحسین اکبری را به دلیل دریافت دو کارت زرد بی‌دلیل در دو بازی، از دست دادیم.

هاشم پور ضمن با اشاره به قهرمانی ژاپن گفت: ژاپن تیمی شایسته برای کسب قهرمانی بود، چراکه آنها، امارات و عمان آماده‌سازی سطح بالایی داشتند. به‌هرحال این تیم‌ها باتوجه به تلاش خوبی که داشتند، موفق به کسب جواز حضور در جام جهانی شدند. ما هم باید این مسابقات را فراموش کنیم، چون مسابقات مهمی را در سال ۲۰۱۹ پیش رو داریم. طبق تقویم سازمان جهانی فوتبال ساحلی، سه ماه دیگر مسابقات انتخابی ساحلی جهانی در پیش است. پس از آن هم خود مسابقات ساحلی جهانی و در نهایت مسابقات جام بین قاره‌ای را پیش رو داریم که امیدواریم با به اجرا درآمدن برنامه‌هایی که از سوی کادرفنی و کمیته فوتبال ساحلی مدون شده، در این مسابقات همانند مسابقات بین قاره‌ای، شاهد موفقیت تیم ملی باشیم.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.