قطر با وجود پیشنهاد فیفا برای افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ تا ۴۸ تیم، مهیای میزبانی این رقابت‌ها با ۳۲ تیم می‌شود، هر چند مسیر مذاکره را باز گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر، این کشور همچنان مهیای میزبانی از این رقابت‌ها با شرکت ۳۲ تیم می‌شود و بر همین مبنا برنامه‌های خود را پیش می‌برد.

روز گذشته (جمعه) در نشست اعضای شورای فیفا ایده افزایش تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر به ۴۸ تیم که از سوی جانی اینفانتینو، رئیس سوئیسی این نهاد ارائه شده بود مورد تایید قرار گرفت. در صورتی که یکی از کشورهای همسایه قطر مشارکت در جام جهانی ۲۰۲۲ را بر عهده بگیرد، تصمیم نهایی افزایش تیم‌های این رقابت‌ها در نشست روز ۵ ماه ژوئن فیفا در شهر پاریس، پایتخت فرانسه اتخاذ خواهد شد.

در این میان کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام کرد: ما مهیای بحث درباره افزایش تیم‌های این رقابت‌ها از زمان کنگره سال گذشته در مسکو بودیم. با فیفا درباره نحوه عملی ‌شدن این طرح همکاری می‌کنیم و مسئله مهم‌تر این است که آیا افزایش تیم‌ها می‌تواند هدف عالی برای فوتبال و همچنین قطر به عنوان جام جهانی ۲۰۲۲ باشد یا خیر. تا زمانی که به این نتیجه نرسیم قطر همچنان آماده‌سازی خود را بر اساس شرکت ۳۲ تیم پیش خواهد برد. تاکید می‌کنم تصمیم نهایی را باید فیفا و قطر اتخاذ کنند اما ما همواره آماده بحث و مذاکره در این رابطه هستیم.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.