جرج لیکنز، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: پیروزی بزرگی بدست آوردیم و برابر استقلال سزاوار کسب سه امتیاز بودیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، جرج لیکنز پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل استقلال گفت: پیروزی بزرگی بدست آوردیم، چون بیش از ۸۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بودند. بازی خیلی سنگینی را شاهد بودیم. استقلال تیم بزرگ و خوبی است، اما نشان دادیم چطور می‌توانیم بازی‌های بزرگ را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: امروز دیدید که همیشه بازی‌های بزرگ جزئیاتی دارد که در نوع بازی تأثیرگذار هستند و دیدید که در چه بازی بزرگی پیروز شدیم. بازی از نظر تاکتیکی، سطح بالایی داشت و خوشحالم طبق آنالیزی که داشتیم، بازی کردیم و ضمن کنترل بازی به پیروزی دست پیدا کنیم.

لیکنز گفت: فکر کنم بهترین بازیکن زمین عبدالله‌زاده بود که بدون اینکه ضربه‌ای در بازی بزند، بهترین بازیکن بود! (این بازیکن در دقیقه ۴+۹۰ وارد زمین شد). همانطور که می‌دانید احسان حاج‌صفی با وجودی سطحی که داشت، هفته گذشته اشتباه کرد، اما این بازی عملکرد خوبی داشت و پاس گل هم داد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تصریح کرد: بازی بدون توپ ما اهمیت داشت. فشاری که روی هافبک‌های دو تیم بود، زیاد دیده می‌شد. آنها به ما فشار زیادی وارد کردند. برد امروز برای تراکتورسازی مهم و حیاتی بود. خیلی به خودم می‌بالم که این برد در حضور بیش از ۸۰ هزار رقم خورد. این پیروزی را به هواداران و مالک باشگاه تقدیم می‌کنم. باید بگویم استقلال تیم عالی است و باید برابر این تیم عملکرد خوبی داشته باشید.

وی اضافه کرد: نمی‌توانستیم تغییرات زیادی انجام دهیم، چون تیم مقابل ما استقلال بود. می‌توانستیم گل تساوی را دریافت کنید، اما خوشبختانه این اتفاق نیفتاد. فردا نیز بازی تدارکاتی برگزار می‌کنیم تا بازیکنانی که بازی نکردند، محک بخورند.

لیکنز در خصوص تأثیر حضور هواداران تراکتورسازی عنوان کرد: اسقبال هواداران و حمایتی که داشتند، عالی بود، اما اول باید تمرکز خودمان را حفظ و از احساسی شدن بازیکنانم جلوگیری می‌کردم تا با بازیکنان حریف و داور تنشی نداشته باشند. این بازی فرصت‌های کمی داشت، اما توانستیم از کوچک‌ترین اشتباه استفاده کرده و به گل برسیم.

وی ادامه داد: در برخی صحنه‌ها نباید توپ را به راحتی از دست می‌دادیم، اما به خاطر فشاری که بود، این اتفاق افتاد. ضمن اینکه حریف‌مان قدرت بالایی داشت. سزاوار این سه امتیاز بودیم و عملکرد اشکان دژاگه عالی بود.در نیمه نخست یکسری پاس‌های اشتباه داشتیم، اما نیمه دوم شرایط بهتر شد و توانتسیم سه امتیاز بازی را بگیریم. وقتی همه چیز خوب است، نیازی نمی‌بینم در ترکیب تیمم تغییری ایجاد کنم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در رابطه با اینکه نیمه نخست چنگی به دل نزد، گفت: انتظارات از تیم ما زیاد است، اما فکر نمی‌کنم این تیم تاکنون قهرمان شده باشد. این تجربه را در باشگاه ترابزون اسپور داشتم. آنجا هواداران زیادی داشتند، اما در سال‌های اخیر خود قهرمانی بدست نیاورده بودند. فراموش نکنید زنوزی ۶ ماه است که تیم را خریداری کرده است و نیاز به زمان بیشتری داریم تا به سطح بالا و حرفه‌ای برسیم.

لیکنز افزود: همانطور که می‌دانید تراکتورسازی هواداران زیادی دارد، اما باید خودمان را کنترل کرده و احساسی عمل نکنیم. مسائلی وجود دارد که باید در سال‌های آینده انجام شود. این مسائل را در باشگاه در میان می‌گذاریم. زنوزی فردی جاه‌طلب است و من هم می‌خواهم به اهداف باشگاه کمک کنم.

وی ادامه داد: در نیمه اول بازی با استقلال عملکردمان خوب نبود، اما همین که بازیکنانم استرس نداشتند و در نیمه دوم به گل رسیدیم، یعنی عملکرد خوبی داشتیم. در آینده نیز می‌توانیم عملکردمان بهتر باشد، اما ممکن بود در ثانیه‌های آخر گل بخوریم، مثل هفته گذشته که در اواخر بازی گل خوردیم. هفته گذشته روی اشتباه بزرگ، داور برای‌مان پنالتی نگرفت، اما به داور امروز تبریک می‌گویم چون بازی را کنترل کرده و قضاوت خوبی داشت. درست است که سه امتیاز را گرفتیم، اما پایان کارمان نیست و باید کارهای بیشتری انجام دهیم. مالک باشگاه می‌تواند به من یک ماه مرخصی بدهد تا برگردم و دوباره کارم را شروع کنم!

لیکنز در مورد اینکه آیا دلخوش کردن به ضد حملات ریسک بالایی نبود، گفت: شما بازی را دیدید و می‌دانید که ما مقابل استقلال بازی کردیم و می‌توانستیم بازنده باشیم. قطعا دوست داشتیم گل دوم و حتی سوم و چهارم را به ثمر برسانیم، اما با لیونل مسی صحبت کردم که سال بعد اینجا بیاید! قرار نیست همه موقعیت‌ها تبدیل به گل شود. هفته گذشته در صورت زدن گل دوم، باز هم بازنده بودیم، چون اشتباه داشتیم. وقتی در زندگی مثبت فکر کنید، اتفاق خوبی برای ما می‌‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به این سؤال که چه زمانی تراکتورسازی ایده‌آل او را خواهیم دید و همچنین چرا استوکس نتوانسته انتظارات را برآورده کند، گفت: ما ۲۵ بازیکن داریم و تنها بازیکن ما استوکس نیست. می‌دانم فشار روی استوکس زیاد است و باید به او کمک کنیم از فشار خارج شود. یک تیم نباید به مهاجم هدفش اتکا کند، سوگیتا و سایر بازیکنان ما امروز عملکرد خوبی داشتند. من با لوکاکو کار کرده‌ام، زمانی که از اندرلخت جدا شد و به چلسی رفت. او در ۱۸ سالگی بهترین گلزن لیگ بلژیک بود.

وی افزود: زمانی که مورینیو در چلسی بود، لوکاکو در این تیم بود، اما نتوانست خوب کار کند و افت کرد. زمانی که مورینیو به منچستریونایتد رفت، لوکاکو را با خودش به آنجا برد. تراکتورسازی امروز می‌تواند با دو یا سه سیستم و مثل تیم بلژیک می‌تواند با سه یا چهار مدافع بازی کند. بسته به شرایط بازی، سیستم تیم می‌توانست تغییر کند. من می‌دانم انتظارات زیاد است و زندگی هواداران‌مان فوتبال است. من امروز یک میهمان ویژه دارم و سفیر بلژیک به اینجا آمده؛ می‌روم لباس‌هایم را عوض کنم و به سر قرار بروم.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.