علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان به تمجید از عملکرد شاگردانش در دیدار مقابل الکویت کویت در مرحله پلی‌آف انتخابی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت و آنها را در حد ستاره و جانفدا دانست.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم از اصفهان، علیرضا منصوریان پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل الکویت کویت در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بازی سنگین و خوبی بود. می‌دانستیم حریف کویتی برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کردند، ممکن است این تیم سرحال نباشد، تیم خوبی بود. الکویت جزو معدود تیم‌های عربی بود که روی ارسال‌هایش به خوبی کار کرده بود.

تیمی را مغلوب کردیم که ۱۸ ماه شکست نخورده بود وی افزود: از مدیریت، بازیکنان و کادرفنی تیمم تشکر می‌کنم که واقعاً تلاش کردند تا ما مقاومت و استقامت کنیم. با توجه به شرایط‌مان باید خیلی مواظبت می‌کردیم تا مبادا ورق بازی عوض شود. الکویت نزدیک به ۱۸ ماه بود که شکست نخورده بود. این برد را از صمیم قلب به تمام مردم استان اصفهان به خصوص کارکنان زحمتکش کارخانه ذوب‌آهن تقدیم می‌کنم. این مردم ما را در هوای نزدیک به صفر درجه حمایت کردند و امروز احساس یار دوازدهم را داشتیم.

یک ۹۰ دقیقه سخت دیگر در قطر پیش رو داریم سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن خاطر نشان کرد: در مجموع وقتی می‌بریم تمام تیم می‌برد و خدای نکرده اگر هم نتیجه عوض شود همه تیم مقصر است. به تلاش و مقاومت بازیکنانم احسنت می‌گویم. حریف تیم خوبی بود. لازم بود ما از این گذر عبور کنیم. ما یکی از دو ۹۰ دقیقه را بردیم و قطعاً یک ۹۰ دقیقه سخت در قطر داریم و مطمئناً با توجه به اینکه تیم ملی این کشور قهرمان آسیا شده است، کار سختی داریم. باید آنجا مقاومت و از پرچم مقدس کشورمان دفاع کنیم.

تمام بازیکنانم در نقش ستاره و جانفدا ظاهر شدند منصوریان درباره اینکه عملکرد کدام بازیکنش قابل ستایش‌تر بوده است، گفت: امروز به جرأت می‌توانم بگویم توقعی که از قاسم (حدادی‌فر) داشتم برآورده شد، چون بازیکن بزرگ در روز بزرگ ابزار دست مربی‌اش می‌شود. امروز قاسم حدادی‌فر نشان داد که می‌تواند یک رهبر فوق‌العاده خوب باشد که همیشه همین‌طور بوده است. به او گفتم با توجه فشاری که روی تیم ماست، برگ برنده ما تجربه سال‌های گذشته تو خواهد بود. او مرا سورپرایز نکرد از خوب بازی کردنش و طبیعتاً او یک مدیر و هافبک فوق‌العاده است. در مجموع اگر بخواهم قاسم حدادی‌فر را کنار بگذارم، باید بگویم دیگر بازیکنانم هم متوجه بودند که چه وضعیتی داخل زمین داریم و همه در نقش ستاره و جانفدا ظاهر شدند.

برای بلند شدن اول باید اعضای تیم همدل شوند وی ادامه داد: بعضی وقت‌ها نیمکت تیم‌مان را نگاه می‌کردم که همه نگران بودند در شش هفت دقیقه آخر چه اتفاقی رخ می‌دهد و همه دنبال گذشتن زمان بودند. من دنبال این اتفاق مثبت بودم. وقتی شما می‌خواهید تیم‌تان را بلند کنید، قبل از هر بحث فنی و تاکتیکی اول باید اعضای تیم‌تان همدل شوند تا بلند شوید. اینکه از محمدباقر صادقی تا کوچک‌ترین بازیکن ما همه به هم انرژی می‌دهند یا حتی سرپرست تیم‌مان و مدیران‌مان در بالا یا آقای آذری که کنار تونل ایستاده بود، همه نگران بودند. اینها پیغام‌های خوب برای تیم ماست و این نشان می‌دهد می‌توانیم امیدوار باشیم. جدا از قاسم حدادی‌فر، سایر بازیکنان ما همه خوب و در یک سطح بودند.

قلعه‌نویی قدم رنجه کرد سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره حضور امیر قلعه‌نویی در ورزشگاه فولادشهر که تماشاگر بازی بود، اظهار داشت: باید از مربی عزیزم و دوست خیلی خوبم امیرخان قلعه‌نویی تشکر کنم. وقتی روز گذشته پیغام حضورش را شنیدم، فوق‌العاده خوشحال شدم. روز گذشته هم در نشست خبری اعلام کردم، اینجا تفاوتی با تهران دارد. وقتی شما نیاز به کمک دارید، همه رنگ سبز و زرد را کنار می‌گذارند و واقعاً برای کمک خواهند آمد. این اتفاق خوب در فوتبال اصفهان است و امیر قلعه‌نویی قدم رنجه کرده است. ذوب‌آهن تیم سابق خودش بود و اگر ما امروز خوب بازی می‌کنیم، زحمتی است که سال قبل او کشید.

باید به روزهای خوب ذوب‌آهن برگردیم قلعه‌نویی در خاتمه تصریح کرد: من خودم افتخار شاگردی قلعه‌نویی را داشتم. او زحمات فراوانی کشیده است. از هر عزیزی که از باشگاه سپاهان زحمت کشید و از تیم سبز قبای ما حمایت کرد، تشکر می‌کنم. باید از مسئولان فوتبال اصفهان تشکر کنم. به نظرم هنوز کار داریم تا آن ذوب‌آهنی شویم که سمت چپ سکوها را هم پر کنیم. یادم است روزی که با مسئولان تیم ملی برای بازی ذوب‌آهن با الهلال به اصفهان آمده بودیم، خیلی‌ها بیرون ورزشگاه مانده بودند. باید تلاش کنیم، نتایج‌مان را درست کنیم تا دوباره به آن روزها برگردیم. دست تک تک عزیزانی که از ما حمایت کردند را می‌بوسم و از امیر قلعه‌نویی هم تشکر ویژه دارم.

پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا| ذوب‌آهن به زحمت صعود کرد/ رویارویی شاگردان منصوریان با یاران طارمی در دور بعد

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )