رسول کربکندی دروازه‌بان پیشین تیم ملی ایران گفت: هنوز زود است که علیرضا بیرانوند را در بین بزرگترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران قرار دهیم.

رسول کربکندی در مصاحبه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی برابر عمان در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ گفت: عبور از عمان حداقل‌ترین انتظار از تیم ملی بود و قرار نیست تیم اول آسیا به چنین تیم‌هایی ببازد. عمان در این بازی تحت تاثیر نام بزرگ ایران قرار گرفت، همین موضوع باعث شد آنها دو اشتباه مهم داشته باشند که یکی به از دست دادن ضربه پنالتی و دیگری به اشتباه مدافع عمان ختم شد. ترس حریفان از تیم ملی می‌تواند باعث اشتباه آنها شود، ضمن اینکه کاپیتان عمان هم هنگام زدن پنالتی تحت تاثیر حضور بیرانوند در درون دروازه قرار گرفت.

وی ادامه داد: تیم خوبی داریم و وقتی از حریفان جلو هستیم خیلی منطقی‌تر و با برنامه‌تر بازی می‌کنیم. وقتی تیم ملی از حریف عقب بیفتد یا بازی مساوی باشد، شاید گاهی اوقات با استرس بازی می‌کنیم ولی در مجموع تیم خوبی داریم و مردم هم انتظار دارند که این تیم قهرمان شود.

کربکندی با اشاره به درخشش بیرانوند در خط دروازه تصریح کرد: مهمترین موضوع برای یک دروازه‌بان‌داشتن روحیه و اعتماد به‌نفس است. بیرانوند نسبت به جام جهانی کم اشتباه‌تر بازی می‌کند و روحیه بالایی هم دارد. درخشش بیرانوند و سابقه این دروازه‌بان هم باعث می‌شود که مهاجمان حریف مقابل بیرانوند استرس داشته باشند.

دروازه‌بان پیشین تیم ملی در رابطه با اینکه آیا بیرانوند را می‌توان در بین گلرهای بزرگ تاریخ فوتبال ایران قرار داد، خاطرنشان کرد: هنوز زود است که بیرانوند را در بین بزرگترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران قرار دهیم. مسئله مهم تداوم این شرایط است و بیرانوند می‌تواند این مسیر را هدایت کند و خودش را در شرایط بهتری قرار دهد. مقایسه بیرانوند با دروازه‌بان‌هایی مثل حجازی و عابدزاده زود است اما این دروازه‌بان قابلیت‌ تبدیل شدن به یک گلر بزرگ را دارد.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )