باخت اخیر آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا در جام حذفی اسپانیا سرمربی این تیم را در مظان اتهامی آشنا قرار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از مراکا، کم اهمیت شمردن جام حذفی اسپانیا و قرار نداشتن کسب نتیجه در آن در زمره اولویت‌های تیم‌های به اصطلاح بزرگ این کشور، تبدیل به یک عادت شده و نمونه بارز آن هم باخت اخیر بارسلونا در خانه لوانته در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی بود؛ دیداری که در آن آبی‌و‌اناری‌ها با دو بازیکن بومی و تنها دو بازیکن از ترکیب اصلی‌‌شان در لالیگا به میدان رفتند.

۲۰ دقیقه از زمان بازی گذشته بود که بارسایی‌ها خودشان را ۲ گل از حریف عقب دیدند. استفاده والورده از سیستم چرخشی بدان معنا بود که یک بار دیگر سرمربی یکی از تیم‌های بزرگ فوتبال اسپانیا در مظان کم اهمیت شمردن جام حذفی قرار دارد.

این سناریو در واقع در هر فصل شکل می‌گیرد. اگر شما در جام حذفی تیمی قدرتمند را روانه میدان می‌کنید و آن تیم در بازی‌های بعدی دچار افت و احیاناً ناکامی شود، سرمربی آن تیم به خاطر نداشتن درایت کافی و خسته کردن بازیکنان اصلی‌اش مورد انتقاد قرار می‌گیرد و این همان اتفاقی بود که فصل گذشته برای بارسلونا رخ داد و نتیجه‌اش حذف این تیم با قبول شکست مقابل رم در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود.

در طرف مقابل، اگر والورده ترجیح دهد که از سیستم چرخشی استفاده کند و تیم دومش را در جام حذفی به میدان بفرستد، باز هم از او انتقاد می‌شود که چرا بیشتر از این به جام حذفی احترام نگذاشته و آن را کم اهمیت می‌شمارد. حتی کارلس پویول، کاپیتان سابق بارسلونا هم فصل گذشته در کمپینی که برای انتقاد از والورده در فضای مجازی شکل گرفته بود شرکت کرد و با تمجید از رئال مادرید به شیوه‌ای ضمنی از تیم سابقش ایراد گرفت.

او در آن پیام که پس از قهرمانی مادرید‌های در لیگ قهرمانان منتشر شد، نوشت:« آفرین مادریدی‌ها. ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان در ۵ سال در دوره‌ای که بارسلونا یکی از بهترین تیم‌های تاریخش را دارد... ما باید در مورد اولویت‌های‌‌مان تجدید نظری داشته باشیم.»

اولویت‌بندی رقابت‌ها یا همانطور که طوری که برخی رسانه‌های منتقد عنوان می‌کنند، نادیده گرفتن جام حذفی برای سرحال ماندن در لالیگا و لیگ قهرمانان، امری بسیار متداول است. با این اوصاف در شرایطی که بارسلونا بازی رفتش مقابل لوانته را ۲ بر یک باخته، آیا والورده ستاره‌هایش را به ترکیب برمی‌گرداند تا تیمش را از حذف شدن نجات دهد؟

فصل گذشته بارسلونا در مرحله یک هشتم نهایی به خانه سلتاویگو رفتن و برای آن بازی تنها دو بازیکن ترکیب اصلی‌اش، جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس را از ابتدا به میدان فرستاد اما در بازی برگشت والورده اکثر ستاره‌هایش را در ترکیب قرار داد و بازی را ۵ بر صفر برد و همین فرمول را دقیقاً برای بازی مرحله بعدی‌اش مقابل اسپانیول تکرار کرد.

در این فصل اما به نظر می‌رسد که لیگ قهرمانان برای بارسلونا در اولویت قرار دارد، ضمن اینکه این تیم در لالیگا هم صدرنشین است و حاشیه امنیت خوبی دارد. پس والورده ممکن است وسوسه شود که بیش از اندازه برای قهرمانی در جام حذفی اسپانیا سرمایه‌گذاری نکند. با مدیریت صحیح انرژی بازیکنانش با توجه به اهمیت تورنمنت‌ها، والورده شاید در پایان فصل بتواند همه جام‌ها را ببرد اما در هر حال باز هم از او انتقاداتی صورت خواهد گرفت.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.