فوتبال جهان - مدافع میانی تیم فوتبال یوونتوس در یک روز خاص می‌تواند به جمع ملی‌پوشان دارای ۱۰۰ بازی ملحق شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی امشب (شنبه) تیم‌های فوتبال ایتالیا و پرتغال در لیگ ملت‌های اروپا برای ایتالیایی‌ها که میزبان این بازی هستند اهمیت زیادی دارد و برای کاپیتان آنها جورجو کیه‌لینی اهمیتی بیشتر.

کیه‌لینی در صورتی که امشب به میدان برود و احتمال آن هم زیادی است، یکصدومین بازی ملی‌اش را برای آتزوری انجام می‌دهد و به باشگاه ۱۰۰ تایی‌ها ملحق می‌شود.

این اتفاق اما درست در روزی رخ خواهد داد که مدافع میانی یوونتوس اولین بازی‌ ملی‌اش را انجام داد. او ۱۴ سال پیش، در روز ۱۷ نوامبر سال ۲۰۰۴ در حالی که تنها ۲۰ سال سن داشت، جانشین آلساندرو پاریسی شد و در نیمه دوم بازی دوستانه ایتالیا مقابل فنلاند به میدان رفت. در آن بازی که فابریتزیو میکولی گل پیروزی‌بخش ایتالیایی‌ها را زد، کیه‌لینی به عنوان دفاع چپ بازی کرد.

کیه‌لینی ششمین بازیکنی است که در تاریخ تیم ملی ایتالیا ۱۰۰ بار برای این تیم به میان می‌رود. پیش از او آندره‌آ پیرلو با ۱۱۶ بازی ملی (۲۰۰۲ تا ۲۰۱۵)، دانیله دروسی با ۱۱۷ بازی ملی (۲۰۰۴ تا ۲۰۱۷)، دینو زوف با ۱۱۲ بازی ملی (۱۶۸ تا ۱۹۸۳)، پائولو مالدینی با ۱۲۶ بازی ملی (۱۹۸۸ تا ۲۰۰۲)، فابیو کاناوارو با ۱۳۶ بازی ملی (از ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۰) و جان لوئیجی بوفون با ۱۷۶ بازی ملی (۱۹۹۷ تا ۲۰۱۸) به باشگاه ۱۰۰ تایی‌های ایتالیا وارد شدند.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.