فوتبال جهان - مایکل کریک معتقد است سرالکس فرگوسن و ژوزه مورینیو جزو پنج مربی برتر ۳۰ سال اخیر جهان فوتبال هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مایکل کریک که پس از اعلام بازنشستگی در تابستان اخیر، به عنوان دستیار ژوزه مورینیو در منچستریونایتد فعالیت خود را ادامه داد، در گفت‌وگو با نشریه «دیلی‌میل» گفت: وقتی مردم از من می‌پرسند که ژوزه چطور انسانی است و چه چیزی به منچستریونایتد آورده است؟ در پاسخ می‌گویم روحیه‌ برتر‌ی‌جویی ژوزه بیشتر از هر چیزی نظر مرا به خود جلب کرده است. او خیلی وقت است که این را ثابت کرده. شما می‌دانید که مورینیو از کجا به این جایگاه رسیده است.

وی افزود: مورینیو در منچستریونایتد هم موفق به کسب عناوین قهرمانی شده است و اکنون تلاش می‌کنیم تا دوباره عناوین قهرمانی را به اولدترافورد بازگردانیم. به عنوان مربی نمی‌توان دستاوردهای او را نادیده گرفت. ژوزه در جمع بهترین مربیان جهان است. خوشبختانه من سابقه کار با بهترین مربیان ۲۵ یا ۳۰ سال اخیر جهان را دارم. اگر قرار باشد سه مربی یا پنج مربی برتر جهان را انتخاب کنیم، دو نفر از آنها ژوزه مورینیو و سرالکس فرگوسن هستند. من خوش‌شانس بوده‌ام که تجربیاتی از این دو مربی کسب کرده‌ام.

کریک در پاسخ به این پرسش که «فکر می‌کنی که روزی بتوانی در مربیگری در مسیر سرالکس و مورینیو گام برداری؟»، اظهار داشت: من فکر می‌کنم که زمان این را نشان خواهد داد، اما واقعاً دشوار است که بشود چنین مسیری از خود به جای گذاشت. با این وجود دوست دارم که دوره مربیگری همچون سرالکس و ژوزه داشته باشم.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.