رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان مدعی شد، درگیری بین هواداران و پرتاب اشیاء به داخل زمین فقط در استادیوم‌های خوزستان رخ نمی‌دهد و در شهرهای دیگر هم شاهد چنین اتفاقاتی هستیم.

عبدالکاظم طالقانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره درگیری‌های پیش آمده در دیدار صنعت نفت آبادان - پیکان که به زخمی شدن کمک داور و نیمه‌کاره ماندن بازی منجر شد، اظهار داشت: ماجرا از این قرار است که یک اتفاق در محوطه جریمه پیکان رخ داد و هواداران آبادانی اعتقاد به پنالتی داشتند، اما داور چنین نظری نداشت، به همین دلیل هواداران شروع به پرتاب سنگ کردند که در نهایت یکی از این سنگ‌ها به کمک داور برخورد کرد.

وی در ادامه افزود: پس از این درگیر‌ی‌ها و زخمی شدن داور مسابقه، بازی نیمه‌کاره ماند و تیم پیکان هم با اسکورت پلیس به فرودگاه رفت.

روایتی از اتفاقات دیدار صنعت نفت و پیکان

رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان در واکنش به این موضوع که درگیری بین هواداران در ورزشگاه‌های استان خوزستان زیاد رخ می‌دهد،‌ گفت: این تنها مختص به خوزستان نیست و در کل کشور این مسائل وجود دارد. در گذشته در تهران، تبریز و شهرهای شمال کشور هم این اتفاقات رخ داده است، اما تماشاگران باید این را بدانند که فوتبال برای لذت بردن است و فقط باید تیم خود را تشویق کنند. اینکه داور اشتباه کند و هواداران این عکس‌العمل‌ها را نشان دهند، از نظر ما محکوم است. قطعاً هواداران خوزستانی و آبادانی این فهم را دارند، اما تعدادی افراد خودسر متأسفانه دست به سنگ‌پرانی زدند. به نظرم باید با اتخاذ تمهیدات لازم و تجهیز سیستم ورزشگاه‌ها این افراد شناسایی شوند و از ورود آنها به داخل استادیوم جلوگیری شود.

طالقانی در ادامه تصریح کرد: از سوی دیگر کمیته داوران باید از داوران باهوش و قوی در مسابقات استفاده کند تا احتمال بروز این اتفاقات کاهش یابد. این را هم باید در نظر بگیریم که اشتباهات داوری جزو بازی است، اما این اشتباهات باید به حداقل برسد. یا نباید اشتباهی رخ دهد یا باید به حداقل برسد! در هر صورت تیمی که علیه او ناعدالتی صورت بگیرد، متضرر می‌شود و این مسئله باید مورد توجه کمیته داوران قرار بگیرد.

«تعدادی از هواداران به داخل زمین ریختند و قصد درگیری با داور مسابقه را داشتند، آیا نیروی انتظامی به اندازه کافی در ورزشگاه بود؟»، وی در واکنش به این پرسش گفت: بله نیروی انتظامی به اندازه کافی بود. ورزشگاه تختی به نحوی است که هواداران به راحتی وارد زمین می‌شوند و مشکلی از این بابت ندارند، اما اینکه چطور آن‌ها هنگام ورود به استادیوم سنگ تهیه کرده‌اند را می‌توان مورد بررسی قرار داد. نیروی انتظامی زحمت خود را کشیده است، اصلاً ماجرا این است که هواداران باید خویشتن‌داری کنند و قرار نیست برای هر اتفاقی، این برخوردها صورت بگیرید.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.