فدراسیون فوتبال آمریکا در تلاش است با حمایت از کارستاریکا شانس ایران برای کسب میزبان جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۰ را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ایران که یکی از قدرت‌های برتر فوتسال جهان و آسیاست با توجه به تجربه موفق در برگزاری مسابقات مختلف جهانی و قاره‌ای در این رشته یکی از نامزدهای برگزاری مسابقات جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود و از شانس کمی در این زمینه برخوردار نیست.

با این وجود فدراسیون فوتبال آمریکا تلاش‌هایش را برای نرسیدن میزبانی به ایران آغاز کرده است. آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند از طریق مذاکره با سایر کشورها با حمایت از میزبانی کاستاریکا مانع از موفقیت ایران در رسیدن به میزبانی این رقابت‌ها شوند.

نمایندگان فدراسیون فوتبال آمریکا همچنین به دلیل برخی مشکلات و تحریم‌ها ایران را فاقد صلاحیت برگزاری این رویداد دانسته‌اند. با این وجود تلاش‌های ایران برای کسب میزبانی مسابقات جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۰ ادامه دارد و از طریق رایزنی با مسئولان فیفا از جمله شخص اینفانتینو دنبال می‌شود.

با توجه به ارتباط نزدیک مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با اینفانتینو رئیس فیفا و همچنین علی کفاشیان با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، امکان افزایش شانس ایران برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ وجود دارد. کفاشیان که رئیس کمیته فوتسال AFC نیز هست در این زمینه رایزنی‌های ویژه‌ای را آغاز کرده است.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.