بازیکن سابق استقلال و سرمربی امروز نساجی در آستانه دیدار این دو تیم گفت: امروز برای موفقیت تیم نساجی همه تلاشم را به خرج خواهم داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، از جذابیت های جالب دیدار دو تیم استقلال و نساجی، تقابل جواد نکونام در نقش سرمربی تیم نساجی با تیم سابقش، استقلال تهران است. سرمربی سرخ پوشان مازندران در آستانه این دیدار حساس از هفته هفتم اظهار داشت: من تعصبم به استقلال را قبلا بارها نشان داده ام اما امروز سرمربی نساجی هستم و به این تیم تعهد دارم و همه تلاشم را برای موفقیت آن انجام می دهم. گفتگوی کامل او را در زیر بخوانید.

* شنبه باید به مصاف تیمی بروید که زمانی پیراهن آن را بر تن داشتید و با آن قهرمان لیگ برترشدید. چه احساسی دارید؟

- نکونام: بله، من سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را درکارنامه داشته وهمراه این تیم درفصل ۹۲-۹۱ به قهرمانی لیگ برتررسیدم. خاطرات خیلی خوبی هم از تیم محبوب دارم اما درحال حاضر سرمربی نساجی مازندران هستم و تمام توانم را دراین چند روزه به کاربستم تا نساجی مقابل استقلال به نتیجه دلخواه برسد.

* حرف شما به این معناست که از استقلال پیروزی و ۳ امتیاز کامل بازی را می خواهید؟

- ما درهرمسابقه‌ای برای موفقیت به زمین می رویم اما با استراتژی های متفاوت و خوشبختانه این بازی در ورزشگاه وطنی قائم شهر برگزار می‌شود. ما فرصت خوبی داریم که مقابل چشمان تماشاگران پرشور نساجی و درخانه بازی کنیم. این می‌تواند فاکتور مثبتی برای ما باشد چرا که بازی کردن درورزشگاه وطنی برای هیچ تیمی راحت نیست حتی تیم های بزرگ.

* آیا دربازی با استقلال تهران هم مثل بازی با پرسپولیس کنار زمین و لب خط جنب و جوش زیادی خواهید داشت؟

- من برای همه حریفان احترام قائلم اما کارخودم را انجام می‌دهم. استقلال تیم سابق من است اما به نساجی تعهد دارم و سرمربی این تیم هستم.

* ولی این رفتارها درفوتبال ایران مرسوم شده که برخی سرمربیان درتقابل با تیم سابق خودشان روی نیمکت نمی نشینند یا شادی نمی کنند!

- من با کسی کاری ندارم. هرمربی مختار است برنامه خودش را داشته باشد اما من این طرز تفکررا ندارم. درمورد استقلال هم من تعصبم را زمان بازی دراین تیم نشان دادم و حتی گل قهرمانی استقلال درلیگ برتر ایران را زدم. آن دوران با استقلال به جمع ۴ تیم برتر آسیا رسیدیم اما الان تمام فکر و ذکرم موفقیت نساجی در بازی شنبه و ادامه لیگ برتر است.

* استقلال همچون پرسپولیس عملکرد خوبی درمرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشت ولی اسیر بدشانسی شد و از این رقابت ها کناررفت. ارزیابی شما ازاین اتفاق چیست؟

- بار دیگر صعود پرسپولیس نماینده ایران به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تبریک می‌گویم. خوشحالم که نساجی مازندران هم سهم کوچکی در این صعود داشت. همان طورکه می‌دانید با موافقت ما بازی دو روز زود تر برگزار شد و نماینده ایران بیشتر استراحت کرد و موفق شد الدحیل را حذف کند. الدحیل مدت ها بود که شکست نخورده بود و ۹ برد درلیگ قهرمانان این فصل داشت ولی ۳ گل درآزادی خورد تا ثابت شود نساجی ۱۰ نفره با آن شرایط و قضاوت اشتباه داور چقدر خوب برابر پرسپولیس قدرتمند ایستادگی کرده است. استقلال هم به نظرمن شایسته صعود به نیمه نهایی بود و بدشانسی جلوی پیشروی این تیم را گرفت.

* بعضی ها معتقدند جنب و جوش زیاد شما کنار زمین شباهت زیادی به حرکات دیه‌گو سیمئونه سرمربی آتلتیکو مادرید دارد؟

- نه، من کار خودم را انجام می‌دهم. به هر حال بازیکن داخل زمین نیم نگاهی هم به حرکات سرمربی‌اش کنار زمین دارد و به نظرم از او روحیه و انرژی می‌گیرد. من هم سعی می‌کنم با جنب و جوش زیاد بازیکنانم را کوچ کنم و به آنها انرژی مثبت بدهم.

* یکی دیگر از بدشانسی های شما شاید قرعه سختی بود که داشتید و باید همین ابتدای لیگ هجدهم برابر تیم های مدعی به میدان بروید و حتی بعد از استقلال هم با سایپا و سپاهان در اصفهان بازی دارید که مدعی قهرمانی هستند؟

- به هر حال برنامه بازی‌ها بر اساس قرعه کشی ریخته شده و این اتفاق افتاده است. با توجه به اینکه نساجی مازندران پس از ۲۴ سال به لیگ برتر صعود کرده و سال ها از سطح اول دور بوده است برای ما بهتر بود با بازی مقابل تیم های دیگری مسابقات را آغاز کنیم. با وجود این بدشانسی و قرعه سخت معتقدم بازی های بعدی شرایط نساجی را در ادامه لیگ بهتر می‌کند.

* در آستانه بازی با استقلال چه صحبتی با هواداران نساجی دارید؟

- هواداران و تماشاگران نساجی همیشه حامی ما بوده و هستند. نیازی به توصیه یا درخواستی هم ندارند و مطمئن هستم روز شنبه ورزشگاه شهید وطنی را پر خواهند کرد. شنبه من و همکارانم در کادر فنی و بازیکنان نساجی با دیدن ورزشگاه مملو از هوادار انگیزه و روحیه می‌گیریم.

* چه قولی به هواداران پر شور و شمار نساجی می دهید؟

- در فوتبال حرفه‌ای قول نمی‌دهند ولی من و بازیکنان نساجی قول می‌دهیم همه وجود خود را برای برد و موفقیت مقابل استقلال بگذاریم و هواداران دوست داشتنی خود را خوشحال روانه منزل کنیم.

* فکر می کنید بازی با استقلال چه تفاوتی با ۶ بازی گذشته داشته باشد؟

- قبل از هر چیز امیدوارم بد شانسی و اشتباهات داوری دست از سر ما بردارد. بعد هم اینکه به اعتقاد من این بازی برای بازیکنان ما هم می‌تواند ویژه باشد. یک مسابقه ارزشمند که موفقیت در آن می‌تواند پایان بدشانسی‌های ما در این فصل و شروعی خوب برای یک فصل بهتر برای نساجی و همه هوادارانش باشد. امیدوارم با تمرکز بالا و حمایت نود و چند دقیقه‌ای طرفداران نساجی به این مهم دست پیدا کنیم.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )