جواد نکونام در آستانه بازی نساجی مازندران برابر استقلال گفت که در گذشته تعصبش به استقلال را با زدن گل قهرمانی نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران در آستانه دیدار با استقلال، صحبت‌هایی با کانال باشگاه نساجی انجام داده که در زیر می‌خوانید:

* شنبه باید به مصاف استقلال بروید که زمانی پیراهن این تیم را پوشیدید و توانستید حتی قهرمان لیگ برترشوید. چه احساسی دارید؟

بله، من سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را درکارنامه داشته وهمراه این تیم درفصل ۹۲-۹۱ به قهرمانی لیگ برتر رسیدم. خاطرات خیلی خوبی هم ازاین تیم محبوب دارم، اما درحال حاضر سرمربی نساجی مازندران هستم. تمام توانم را در این چند روزه به کار بستم و روز مسابقه هم به کارخواهم بست که نساجی مقابل استقلال به نتیجه دلخواه برسد.

* این حرف به این معناست که شما برای برد به مصاف استقلال می‌روید؟

ما در هر مسابقه‌ای برای موفقیت به زمین می‌رویم، اما با استراتژی متفاوت و خوشبختانه این بازی درورزشگاه وطنی قائمشهر برگزار می‌شود. ما فرصت خوبی داریم که مقابل چشمان تماشاگران پرشور نساجی و درخانه بازی کنیم. این می‌تواند فاکتور مثبتی برای ما باشد، چرا که بازی کردن درورزشگاه وطنی برای هیچ تیمی راحت نیست حتی تیم‌های بزرگ!

* آیا دربازی با استقلال هم مثل بازی با پرسپولیس کنار زمین و لب خط، جنب و جوش زیادی خواهید داشت؟

من برای همه حریفان احترام قائلم، اما کار خودم را انجام می‌دهم. استقلال تیم سابق من است، اما به نساجی تعهد دارم و سرمربی این تیم هستم.

* اما این رفتارها درفوتبال ایران مرسوم شده که برخی سرمربیان در تقابل با تیم سابق خودشان روی نیمکت نمی‌نشینند یا شادی نمی‌کنند!

من با کسی کاری ندارم. هرمربی مختار است برنامه خودش را داشته باشد، اما من این طرز تفکر را ندارم. درمورد استقلال هم تعصبم را زمان بازی در این تیم نشان دادم و حتی گل قهرمانی استقلال درلیگ برتر را زدم. آن دوران با استقلال به جمع چهار تیم برتر آسیا رسیدیم، اما الان تمام فکر و ذکرم موفقیت نساجی در بازی شنبه و ادامه لیگ برتر است.

* استقلال همچون پرسپولیس عملکرد خوبی درمرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشت، ولی اسیر بدشانسی شد و از این رقابت‌ها کنار رفت. ارزیابی شما چیست؟

باردیگر صعود پرسپولیس نماینده ایران به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تبریک می گویم. خوشحالم که نساجی مازندران هم سهم کوچکی در این صعود داشت. همان طوری که می‌دانید با موافقت ما، برای دو روز زودتر برگزار شدن بازی با پرسپولیس، نماینده ایران بیشتر استراحت کرد و موفق شد الدحیل را حذف کند. الدحیل مدت‌ها بود که شکست نخورده بود و ۹ برد در لیگ قهرمانان این فصل داشت، ولی ۳ گل درآزادی خورد تا ثابت شود نساجی ۱۰ نفره با آن شرایط و قضاوت اشتباه داور چقدر خوب برابر پرسپولیس قدرتمند ایستادگی کرده است. استقلال هم به نظرمن شایسته صعود به نیمه نهایی بود و بدشانسی جلوی پیشروی این تیم را گرفت.

* بعضی‌ها معتقدند جنب و جوش زیاد شما کنار زمین شباهت زیادی به حرکات دیگو سیمئونه سرمربی آتلتیکو مادرید دارد!

نه، من کار خودم را انجام می‌دهم. به هر حال بازیکن داخل زمین نیم نگاهی هم به حرکات سرمربی‌اش کنار زمین دارد و به نظرم از او روحیه و انرژی می‌گیرد. من هم سعی می‌کنم با جنب و جوش زیاد بازیکنانم را «کوچ» کنم و به آنها انرژی مثبت بدهم.

* یکی دیگر از بدشانسی‌های شما، شاید قرعه سختی بود که داشتید و باید همین ابتدای لیگ هجدهم برابر تیم های مدعی به میدان بروید، حتی بعد از استقلال هم با سایپا و سپاهان در اصفهان بازی دارید که مدعی قهرمانی هستند.

به هر حال برنامه بازی‌ها بر اساس قرعه‌کشی ریخته شده و این اتفاق افتاده است. با توجه به اینکه نساجی پس از ۲۴ سال به لیگ برتر صعود کرده و سال‌ها از سطح اول دور بوده است، برای ما بهتر بود با بازی مقابل تیم‌های دیگری مسابقات را آغاز کنیم. با وجود این بدشانسی و قرعه سخت، معتقدم بازی‌های بعدی شرایط نساجی را در ادامه لیگ بهتر می‌کند.

* در آستانه بازی با استقلال چه صحبتی با هواداران نساجی دارید؟

هواداران و تماشاگران نساجی همیشه حامی ما بوده و هستند. نیازی به توصیه یا درخواستی هم ندارند و مطمئن هستم روز شنبه ورزشگاه شهید وطنی را پر خواهند کرد. شنبه من، همکارانم در کادر فنی و به ویژه بازیکنان نساجی با دیدن ورزشگاه مملو از هوادار نساجی انگیزه و روحیه می‌گیریم.

* چه قولی به هواداران نساجی می‌دهید؟

در فوتبال حرفه‌ای قول نمی‌دهند ولی من و بازیکنان نساجی قول می‌دهیم همه وجود خود را برای برد و موفقیت مقابل استقلال بگذاریم و هواداران دوست داشتنی خود را خوشحال روانه منزل کنیم.

* به عنوان سئوال آخر، فکر می‌کنید بازی با استقلال چه تفاوتی با ۶ هفته گذشته داشته باشد؟

قبل از هر چیز، امیدوارم بد شانسی و اشتباهات داوری دست از سر ما بردارد. بعد هم اینکه به اعتقاد من این بازی برای بازیکنان ما هم می‌تواند ویژه باشد. یک مسابقه ارزشمند که موفقیت در آن می‌تواند پایان بدشانسی‌های ما در این فصل و شروعی خوب برای یک فصل بهتر برای نساجی و همه هوادارانش باشد. امیدوارم با تمرکز بالا و حمایت نود و چند دقیقه‌ای طرفداران نساجی به این مهم دست پیدا کنیم.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )