نشست بررسی ایمنی و امنیت ورزشگاههای کشور در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و امنیتی به دعوت فدراسیون فوتبال و با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست بررسی ایمنی و امنیت ورزشگاههای کشور در ابعاد فرهنگی ، اجتماعی و امنیتی به دعوت فدراسیون فوتبال و با حضور وزیر ورزش و جوانان ،معاونت دادستان کل کشور، معاونین دادستانی تهران، جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، نمایندگان وزارت کشور و وزارت اطلاعات،فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی تهران بزرگ ، مدیران ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، روسای هیات های فوتبال سراسر کشور و مدیران عامل باشگاههای لیگ برتر و لیگ دسته اول در هتل المپیک تهران برگزار شد.

در این نشست سلطانی فر،وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه فوتبال در کشور اظهار داشت: ورزش یکی از ارزان ترین و در عین حال موثرترین ابزارها برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است. رشته های مختلف ورزشی خصوصا فوتبال می توانند در این حوزه تاثیرگذار باشند. مجموع هزینه های صورت گرفته در فوتبال ما نسبت به بودجه کشور بسیار ناچیز است. با این وجود شاهدیم که چنین سرگرمی جذابی تا چه حد ارزان و در عین حال تاثیرگذار است. فراموش نکنیم که بخش اعظمی از همین هزینه های فوتبال هم از طریق منابع خصوصی ، حامیان مالی و درآمدزایی حاصل می شود. از سوی دیگر طبق آمارها در حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم کشور ما هرکدام به نحوی به یکی از باشگاههای شهرهای مختلف کشور تعلق دارند. یعنی این میزان هزینه توانسته بخش قابل توجهی از اوقات فراغت ۵۰ میلیون نفر از مردم کشور را با یک ابزار بسیار سالم و ارزان پر کند.در واقع بسیاری از مردم کشور با تیم های محبوب خودشان به نوعی زندگی می کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: هدف ما در وزارت ورزش و جوانان ایجاد ثبات و آرامش برای توسعه ورزش در ابعاد مختلف است. امیدوارم با همدلی و هماهنگی همچنین اراده ای که در این جمع می بینم و با مشارکت همه دستگاهها شاهد اقدامات اجرایی و موثری باشیم که منجر به رفع مشکلات اساسی ورزشگاههای کشور شود.اگر همین جمع با همدلی و هم افزایی و اتحاد به دنبال حل مشکلات استادیوم ها باشند به نظر من عبور از این مشکلات دشوار نخواهد بود. در این بین باید توجه داشت که نقش رسانه ها نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است.

رئیس فدراسیون فوتبال نیز در بخش دیگری از این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت ها و موفقیت های فوتبال در عرصه های قاره ای و جهانی گفت: ما از کلیه عوامل و دست اندرکاران دعوت کردیم تا جهت همفکری در این خصوص گرد هم بیاییم.

تاج با اشاره به موفقیت های فوتبال ایران گفت: فوتبال ما به طور کلی شرایط بسیار خوبی دارد ، در رشته های مختلف و در سطوح آقایان و بانوان به افتخارات بزرگی در سطح قاره ای و جهانی همچنین در رده های سنی مختلف دست یافته ایم. با این وجود ممکن است برخی بخواهند از طریق فضای ورزشگاهها به این حال و هوای دلنشین آسیب بزنند.

وی ادامه داد:به طور حتم جهت اصلاح شرایط موجود باید برنامه ریزی و تدبیر مناسب داشته باشیم. به همین منظور مصوباتی را امروز مد نظر داریم که درباره آنها بحث و گفت و گو خواهد شد. از جمله این موضوعات اقدامات پیشگیرانه فرهنگی است که قطعا و لاجرم بدون همکاری باشگاهها محقق نخواهد شد. همچنین باید به دنبال ارتقاء خدمات و امکانات رفاهی ورزشگاهها و اجرای برنامه های گوناگون برای تماشاگران پیش از مسابقات باشیم. وقتی تماشاگر با شرایط و امکانات مناسب وارد ورزشگاه می شود طبیعتا آرامش بیشتری خواهد داشت و بسیاری از مشکلات رفع می شود.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد:ژاپنی ها در برنامه ای که برای سال ها و دههای آتی فوتبال کشورشان ترسیم کرده اند به دنبال رسیدن مجموع هوادارانشان به عدد ۱۰ میلیون نفر هستند در حالی که همین امروز در کشور ما بیش از ۵۰ میلیون فوتبال دوست داریم و این نشان دهنده میزان اهمیت و تاثیرگذاری ورزش فوتبال است. فراموش نکنیم که بر اساس آمار وزارت ارتباطات و فن آوری ارتباطات، در هنگام پخش بازی ایران و مراکش آمار کمترین میزان مصرف اینترنت در کشور به ثبت رسید. همچنین شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش یکی از بزرگ ترین جشن های فراگیر تاریخ کشور بود که اینها میزان اهمیت و تاثیرگذاری فوتبال را به خوبی نشان می دهد. ما باید برای استفاده هدفمند از این ظرفیت برنامه ریزی درستی داشته باشیم. باید بازی های لیگ با حضور پرشور تماشاگران و با امنیت و آرامش کامل برگزار شود و برنامه ریزی و تدابیر مناسبی داشته باشیم که مانع از بروز هر مشکلی شود.

در ادامه این نشست، بخش ها و ارگان های مرتبط و همچنین مدیران برخی از باشگاهها و نمایندگان ادارات کل ورزش و جوانان دیدگاههای خود را درباره مشکلات و نواقص موجود همچنین طرح های پیشنهادی بیان کردند و مصوبات مورد نظر با اعلام دیدگاههای موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.