سرمربی تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، شکست دادن تیم استقلال کار هر تیمی نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از جم، مهدی تارتار پس از پایان دیدار تیم‌های پارس جنوبی جم و استقلال اظهار داشت: بردن استقلال بعد از آمدن شفر به این تیم کار هر تیمی نیست. می‌دانستیم بازی سختی داریم، چرا که استقلال با برد برابر تراکتورسازی با روحیه مضاعف به شهر ما آمده بود، اما بچه‌های ما در نیمه اول کار را تمام کردند و استقلال از نیمه جلو نمی‌آمد.

وی در ادامه افزود: اگر از موقعیت‌های‌مان استفاده می‌کردیم، این‌قدر در نیمه دوم زیر فشار استقلال قرار نمی‌گرفتیم. استقلال تیم بزرگ است و طبیعی بود که تحت فشار قرار بگیریم، اما بچه‌های ما در ضدحمله خوب کار کردند و حتی می‌توانستیم به گل دوم برسیم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی تصریح کرد: در اینجا باید از هواداران‌مان که یکپارچه زرد پوشیده بودند، تشکر کنم. کار اصلی را هواداران می‌کنند. آنها کاری می‌کنند که استرس از تن بازیکنان خارج شود و با تمام وجود بازی کنند. امیدوارم در بازی‌های بعدی هم بیایند و ما را حمایت کنند.

تارتار در مورد استفاده استقلال از عمق خط دفاعی پارس جنوبی گفت: باید کناره‌ها را می‌بستیم. یک توپ عمقی برای وریا غفوری ارسال شد که در این صحنه خوش‌شانس بودیم و گل نخوردیم. باید از چهار بازیکن کناری تیمم تشکر کنم که اجازه ارسال به تیم استقلال ندادند. هافبک‌های دفاعی‌مان و کلاً همه بازیکنانم زحمت کشیدند و نمی‌توانم تک تک نام ببرم.

وی در خصوص اینکه آیا جایگاهی بالاتر از رده پنجمی سال گذشته را برای پارس جنوبی تصور می‌کند، گفت: اگر واقعاً منطقی نگاه کنیم، نباید اینجای جدول باشیم. ما کار بزرگی کرده‌ایم و بازیکنان‌مان از نظر مالی تأمین نشده‌اند. امیدوارم مسئولان بیشتر به فکر تیم پارس باشند.

مهدی تارتار همچنین در نشست خبری در حالی که مورد تشویق خبرنگاران جمی قرار گرفت، اظهار داشت: من همیشه قبل از شروع صحبت‌هایم باید از هواداران تشکر کنم. واقعاً آن‌ها خیلی در نتایج ما سهیم هستند. این برد را به تمام زردپوشانی که در ورزشگاه بودند و تمام هوادارانی که در تلویزیون بازی را نگاه کردند و جا نبود به ورزشگاه بیایند، تقدیم می‌کنم. امیدوارم این روند را ادامه دهیم و دل مردم را شاد کنیم.

وی افزود: خدا را شکر جریان بازی طبق برنامه ما جلو رفت. هدف‌مان این بود در نیمه اول به گل برسیم و در ادامه از فضای پشت دفاع استقلال استفاده کنیم. فکر می‌کنم اگر کمی مهاجمان دقت می‌کردند، ما اینقدر استرس نمی‌کشیدیم و می‌توانستیم به گل دوم برسیم.

سرمربی تیم پارس جنوبی خاطر نشان کرد: استقلال تیم منضبطی بود و امروز در برخی از دقایق خوش‌شانس بودیم که گل نخوردیم. نتیجه یک بر صفر، نتیجه خطرناکی است و بچه‌ها جانانه دفاع کردند. ما اجازه سانتر از کناره‌های استقلال را به این تیم ندادیم و بچه‌ها خوب دفاع کردند. البته روی ضربات ایستگاهی تیم حریف ارسال‌هایی روی دروازه ما داشت، اما در جریان بازی این اجازه را به آنها ندادیم. خسته نباشید می‌گویم به بچه‌های تیمم که جانانه دفاع کردند و امیدوارم این روند را ادامه دهیم.

تارتار در پاسخ به این پرسش که در سال دوم حضور تیمش در لیگ برتر هدف‌گذاری او چیست، گفت: ما بوجه محدودی داریم و می‌خواهیم نماینده استان بوشهر در لیگ برتر بماند. ما از چالش بالای جدول خوش‌مان آمده است، اما نمی‌توانیم با تیم‌های بزرگی مانند استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب‌آهن و حتی پیکان رقابت کنیم. به لحاظ بودجه و هدف‌گذاری با این تیم‌ها قابل مقایسه نیستیم، اما ما این چالش را دوست داریم. برخی از بچه‌های ما حتی لیاقت پوشیدن تیم ملی را دارند و در رقابت بالای جدول است که آنها دیده می‌شوند. بازیکنان این چالش را دوست دارند و ما هم دوست داریم. ضمن اینکه ما بازیکنان باتجربه هم به تیم‌مان اضافه کرده‌ایم و خدا را شکر تیم یکدستی داریم.

وی ادامه داد: ما تیم‌مان را کاملاً می‌شناسیم. هر ساله یک تعداد بازیکن به خاطر نمایش خوب‌شان از تیم ما جدا می‌شوند و ما باید بازیکنان جدید را با دیگر نفرات‌مان هماهنگ کنیم. خدا را شکر تیم خوبی داریم، اما نباید در باد این برد بخوابیم. این برد ۲۴ ساعت شیرینی دارد، اما باید تلاش کنیم برای بازی‌های بعد، چون دیگر تیم‌ها روی ما برنامه‌ریزی می‌کنند. استقلال در نیمه اول حتی به زمین ما نیامد. البته در اواخر نیمه نخست کمی فشار آوردند که این موضوع هم طبیعی بود. تیم ما بودجه خیلی کمی دارد، اما خدا را شکر می‌کنم تیم یکدستی داریم.

سرمربی تیم پارس جنوبی در خصوص اینکه چرا بازیکنان باتجربه و پا به سن گذاشته‌ای مانند محسن بنگر را جذب کرده است، گفت: ما در هر پست دو بازیکن داریم، یک با تجربه و یک جوان. یک جا نیاز است از بازیکن جوان استفاده کنیم و یک جا از باتجربه. امروز نیاز بود از چند بازیکن باتجربه در زمین استفاده کنیم. شاید اگر بنگر هم به لحاظر بدنی مشکلی نداشت، در صورت نیاز از او استفاده می‌کردیم.

تارتار در مورد قضاوت حسین زرگر در این دیدار گفت: زرگر داور باتجربه‌ای است و قضاوت او تأثیرگذار نبود. او برخی از صحنه‌ها را مدیریت کرد و قضاوتش در نتیجه تأثیرگذار نبود. به نظرم زرگر توانست بازی را مدیریت کند.

وی همچنین یادآور شد: ما قرعه سختی داریم، اما این قرعه می‌تواند برای ما خوب باشد، چون استقلال در نیم‌فصل دوم این‌طور نیست. تا این‌ تیم‌ها تا به خودشان بیایند، ما می‌توانیم امتیاز بگیرم. نیم‌فصل دوم کار بسیار سخت است و تیم‌ها برای قهرمانی می‌جنگند. همان‌طور که امروز را رد کردیم امیدواریم در بازی‌های آینده هم موفق شویم.

سرمربی تیم پارس جنوبی ادامه داد: ما کناره‌ها را خوب بسته بودیم و بچه‌های ما به بازیکنان استقلال اجازه ارسال ندادند، در این دیدار محمد ستاری به ترکیب دفاعی ما اضافه شده بود. بعضی مواقع لازم است که در دفاع منسجم باشیم و بچه‌های‌مان در این دیدار در دفاع خوب کار کردند.

تارتار افزود: در نیمه اول و دوم ما برنامه داشتیم. در نیمه اول می‌خواستیم به گل برسیم و در نیمه دوم از سرعت فرشید پاداش استفاده کردیم. در تیم ما رقابت وجود دارد و بچه‌ها می‌دانند که اگر خوب بازی کنند می‌توانند در ترکیب ثابت حضور داشته باشند و اگر خوب بازی نکنند جای‌شان را به رقیب خود خواهند داد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی درباره نقش رسانه‌ها در موفقیت‌‌های این تیم عنوان کرد: من در اولین کنفرانس خبری‌ام در این جایگاه از همه رسانه‌های شهرستان تشکر کردم. آنها خیلی در این مدت به ما کمک کردند و باز هم تشکر می‌کنم، ولی به‌هرحال همه با هم زحمت می‌کشیم. رسانه‌ها نقش پررنگی دارند، ولی همه مجموعه در کنار هم کمک می‌کنند. البته من باید سؤال‌های فنی را جواب بدهم.

تارتار تصریح کرد: خط مشی باشگاه را من نمی‌توانم مشخص کنم. هدف‌گذاری باشگاه را مدیران تعیین می‌کنند. مشکلاتی هست که ما داریم و ما از فردای تیم‌مان خبر نداریم. شما ببینید چه بر سر نفت آمد. امیدوارم به خاطر مردم هم که شده قدر این تیم و جوانانش را بدانند. این جوانان به استان شادی آوردند. بچه‌های ما در سال جدید ریالی دریافت نکرده‌اند. مدیریت تلاش می‌کند و آقای رضاییان پیگیر مسائل هستند، ولی امیدوارم راهکاری در پیش بگیرند که به این تیم کمک شود.

وی همچنین در میکسدزون ورزشگلاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازیکنان ما امروز مقابل استقلال کار بزرگی انجام دادند، امیدوارم دیده شوند. در تیم ما نفراتی هستند که می‌توانند در تیم ملی فیکس بازی کنند نه اینکه روی نیمکت باشند و اینقدر با کیفیت هستند که در سطح اول کشور بازی کنند. بازی به گونه‌ای پیش رفت که ما برنامه‌ریزی کرده بودیم، یعنی ضربه زدن به استقلال در ۲۰ دقیقه اول و بعد از آن کنترل بازی و استفاده از ضدحملات. اگر در یکی از ضدحملات ابراهیم صالحی یک مقدار بیشتر دقت می‌کرد و به گل دوم می‌رسیدیم، اینقدر فشار و استرس را تحمل نمی‌کردیم. به‌هرحال با نظم تیمی که داشتیم توانستیم بازی را کنترل کنیم و به بازیکنانم خسته‌نباشید می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی درباره بازی‌های خوبی که این تیم در ورزشگاه خانگی‌اش انجام می‌دهد، گفت: به‌هرحال هواداران به عنوان یار دوازدهم مثل کوه پشت‌مان هستند و کمک‌مان می‌کنند. در خیلی از مواقع ما در نیمه اول کارمان را انجام می‌دهیم و بعد از آن بازی را کنترل می‌کنیم. در هر صورت هواداران نقش پررنگی در نتایج ما دارند.

تارتار در پایان درباره قضاوت داور گفت: آقای زرگر از داوران خوب و باتجربه ماست. بعضی از مواقع در جریان بازی به نظر من مدیریت می‌کرد. با توجه به جوی که وجود داشت خیلی با سیاست قضاوت کرد و تأثیرگذار در نتیجه بازی نبود، ولی در کل قضاوت خوبی از ایشان دیدیم.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.