سرمربی تیم فوتبال استقلال به تیم پارس جنوبی بابت پیروزی مقابل آبی‌پوشان تهرانی تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از جم، وینفرد شفر پس از پایان دیدار تیم‌های پارس جنوبی و استقلال اظهار داشت: اول از همه به تیم پارس جنوبی به خاطر کسب سه امتیاز تبریک می‌گویم. در تمرینات و جلسات با بازیکنان صحبت کرده بودیم که زمانی به مشکل می‌خوریم که حریف رو به ضربات هوایی بیاورد. می‌دانستیم دروازه‌بان‌شان و بازیکن شماره سه آنها رو به بازی مستقیم می‌آورند و تنها راه گلزنی آنها همین است. روی گل تیم پارس دیر رسیدیم و توپ به پشت خط دفاعی‌مان رسید. آرمین سهرابیان باید زودتر می‌ایستاد و توپ را به دروازه‌بان‌مان می‌داد.

شانس‌های زیادی برای گل‌های اول، دوم و حتی سوم داشتیم اما باختیم

وی در ادامه افزود: در نیمه اول برای گل زدن خیلی محکم نبودیم، اما در مورد نیمه دوم چه چیزی می‌توانم بگویم؟! ما شانس‌های زیادی برای گل‌های اول، دوم و حتی سوم داشتیم. در نیمه دوم خوب بازی کردیم، اما باختیم.

هنوز تیم ساختن ما کامل نشده است

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: چیزی که باید یاد بگیریم، تیم ساختن است. هنوز تیم ساختن ما کامل نشده است. دیدید که مارکوس نیومایر و بازیکن عراقی در نیمه دوم بازی کردند. در نیمه اول مرتضی تبریزی منتظر توپ بود، اما توپ به پشت او می‌رسید یا در نیمه دوم زمانی که رضا آذری می‌خواست پاس بدهد، مهاجم بیرون نمی‌آمد که توپ بگیرد. این همان چیزی است که بازیکنان باید در تمرینات یاد بگیرند. الحاجی گرو امروز روی نیمکت بود. دکتر تیم گفت او مشکل عضلانی دارد و ممکن بود با بازی کردن چهار هفته بازی نکند.

بهتر بود این هفته اشتباه می‌کردیم تا ۴ هفته دیگر

شفر ادامه داد: امروز اشتباه کردیم و بهتر بود این هفته چنین اتفاقی می‌افتاد تا چهار هفته دیگر. باید آنالیز کنیم تا بهتر شویم. باید در تمرینات یکسری کارها را انجام دهیم. امروز دیدید که فرشید باقری به خاطر درگذشت پدرش نبود و ما مجبور شدیم بدون او بازی کنیم.

حسینی باید برای موقعیتش بیشتر تلاش کند و بجنگد

شفر در مورد آخرین وضعیت سیدحسین حسینی و اینکه چه زمانی درون دروازه قرار می‌گیرد، گفت: حسینی مصدومیتی داشت و به خاطر مصدومیتش نتوانست بازی کند. سیدمهدی رحمتی به جای حسینی بازی کرد و عملکرد خوبی داشت. حسینی باید برای موقعیتش بیشتر تلاش کند و بجنگد.

فوتبال ورزشی است برای لذت بردن نه خشونت روی سکوها

وی درباره اینکه به نظر می‌رسید نقش هواداران پارس جنوبی که امروز برای حمایت از تیم‌شان در ورزشگاه حضور داشتند، زیاد بود، گفت: این‌طور نبود، چون در دربی هم شاهد هستیم، ۴۰،۵۰ هزار نفر هواداران استقلال می‌نشینند و همین جمعیت هم برای پرسپولیس. طرفداران امروز خوب بودند. گفته بودم که هواداران برای هر تیمی خوب هستند. فوتبال ورزشی است برای لذت بردن نه خشونت روی سکوها.

گرو را برای یک بازی نمی‌خواهیم، بلکه همه بازی‌ها می‌خواهیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد عدم استفاده از گرو تصریح کرد: یکی از مشکلات امروز ما گرو بود. او در بازی اول خود برای استقلال برابر تراکتورسازی بازی کرد و مشکل عضلانی برای‌اش پیش آمد. ما او را برای یک بازی نمی‌خواهیم، بلکه همه بازی‌ها می‌خواهیم. البته وریا و علی کریمی شانس گلزنی داشتند. وقتی هم گل نزنیم، نمی‌توانیم ببریم.

۴۵ دقیقه برای زدن ۳ یا ۴ گل کافی بود

شفر درباره اینکه بهتر نبود زودتر تعویض می‌کرد، گفت: شاید باید زودتر تعویض می‌کردم، اما در آغاز نیمه دوم دو تعویض انجام دادم. در مورد گرو هم باید زودتر با پزشک تیم صحبت می‌کردم. ما موقعیت برای گلزنی داشتیم و ۴۵ دقیقه برای زدن سه یا چهار گل کافی بود. در نیمه اول، فوتبالی که در نیمه دوم انجام دادیم، به نمایش نگذاشتیم و سرعت‌مان پایین بود. باید توپ را بیشتر به گردش در بیاوریم.

از اینکه بازیکنانم اشتباه می‌کردند ناراحت بودم نه داور!

وی در واکنش به طرح این پرسش که چرا به داوری اعتراض‌های زیادی می‌کرد، گفت: داوری خوب بود، آیا به نظرتان خوب نبود؟ آیا شما زبان آلمانی بلد هستید؟ ناراحتی من از این بود که بازیکنانم روی پاس‌های بلند اشتباه می‌کردند! در مورد صحنه مشکوک پنالتی، من ۴۰ متر با صحنه فاصله داشتم و نمی‌دانم پنالتی بوده یا نه.

چرا باید تیم من هم بعد از باخت در جم به حاشیه برود؟!

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه استقلال سال گذشته با هدایت علیرضا منصوریان اینجا شکست خورد و تیمش به حاشیه رفت و نگران نیست که تیم او نیز دچار حواشی شود، با خنده گفت: نه، چرا باید این اتفاق بیفتد؟ شاید ما باید خبرنگاران را آنالیز کنیم!

زمانی به مشکل می‌خوریم که حریف رو به پاس‌های بلند می‌آورد

شفر در ادامه نشست خبری درباره عملکرد تیمش در نیمه اول و اینکه با این شرایط نگران بازی با السد قطر نیست، عنوان کرد: قبلاً گفتم که زمانی به مشکل می‌خوریم که حریف رو به پاس‌های بلند می‌آورد. عکس‌العمل ما نسبت به توپ‌های بلند دیر بود. در این نیمه، به اندازه کافی هافبک نداشتیم، اما در نیمه دوم با تغییراتی که داشتیم شرایط ما بهتر شد و شانس‌های زیادی برای گلزنی به دست آوردیم. فردا و پس فردا باید بازی‌مان را آنالیز کنیم. بازیکنان باید بدانند چه جاهایی خوب بوده و چه جاهایی بد بودند تا برای دیدار بعدی روند تیم تغییر کند.

تا بازی برابر السد آماده می‌شویم

وی افزود: ما باید یک تیم کامل شویم و بازیکنانم باید بدانند که هم‌بازی‌های‌شان می‌بایست چه کاری انجام دهند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که داشتیم، عدم حضور همه بازیکنان در اردوی آماده‌سازی پیش‌فصل بود. در بازی‌های تدارکاتی که در ترکیه برگزار کردیم، تنها سه بازیکن آن زمان در تیم فعلی حضور داشتند. با این وجود، تا بازی با السد آماده می‌شویم و می‌توانیم نتیجه خوبی در خانه برابر این تیم بگیریم.

۲ روز تمرین کردن برای حضور در زمین کافی نیست

وی خاطرنشان کرد: آن چیزی که در گذشته بوده، برای‌مان دیگر مهم نیست. امروز بازیکن عراقی‌ ما یعنی طارق با وجود دو روز تمرین کردن، خوب بود، اما دو روز کافی نیست.

در شهر جم هتل خوب هست؟!

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان گفت: خیلی خوشحالم در شهر جم هستم، اما مشکل این است که هتل‌مان از اینجا دور است. آیا در شهر شما هتل خوب هست؟ چون این را نمی‌دانم سؤال می‌پرسم.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.