سه قدرت برتر فوتبال آسیا درحالی تیم‌های امید خود را راهی هجدهمین دوره بازیهای آسیایی در اندونزی کرده‌اند که هر سه یک هدف مشترک را در ستور کار قرار داده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون های فوتبال ۳ کشور ایران، ژاپن و عربستان که از قدرت های فوتبال قاره کهن به شمار می روند با هدف کسب تجربه و حضور قدرتمندانه در مرحله مقدماتی بازی های المپیک ۲۰۲۰ با تیم های زیر ۲۱ سال خود در بازی های فوتبال جاکارتا حضور یافتند.

بر اساس قانون بازی های آسیایی تیم های فوتبال کشورهای قاره می توانند در رده سنی ۲۳ سال و با حضور ۳ بازیکن کمکی در این رقابت ها حاضر شوند اما شکل دادن چنین تیم‌هایی در نهایت برای فوتبال این کشورها نتیجه ای بیش از کسب عنوان قهرمانی و مدال طلای بازی های آسیایی نخواهد داشت.

کشورهایی که به حضور در بازی های المپیک می اندیشند در این مقطع زمانی از تیم زیر ۲۱ سال خود در رقابت های فوتبال بازی های آسیایی استفاده می کنند تا با کسب تجربه لازم جهت حضور در مرحله مقدماتی مسابقات فوتبال المپیک آماده شوند.

در واقع تیم های زیر ۲۳ سالی که در سال ۲۰۱۸ وارد جاکارتا می شوند دو سال دیگر از نظر سنی شرایط لازم برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نخواهند داشت اما تیم زیر ۲۱ سال با رعایت شرایط سنی بازی های المپیک آماده حضور در مرحله مقدماتی این رقابت ها می شود.

بر این اساس ۳ قدرت صاحب نام فوتبال آسیا کشورهای ایران، ژاپن و عربستان با تیم زیر ۲۱ سال خود در بازی های فوتبال جاکارتا حضور یافته اند. در این بین عدم اتخاذ چنین تدبیری از سوی فدراسیون فوتبال کره جنوبی تا حدی بعید است. کره ای ها با تیم زیر ۲۳ سال و استفاده از ۳ بازیکن کمکی وارد رقابت ها شده اند و ظاهرا به دنبال کسب عنوان قهرمانی و مدال طلا در این رقابت ها خواهند بود.

همچنین برخی دیگر از کشورهای آسیایی مثل امارات ، سوریه ، قطر و چین هم با تیم زیر ۲۳ سال و بازیکنان کمکی وارد رقابت ها شده اند که طبیعتا شانس این تیم ها را برای رسیدن به مراحل بالاتر بیشتر می کند.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.