مهاجم تیم ملی کرواسی از پذیرش مدال نقره جام بیست‌و‌یکم خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با وجود موافقت کمیته برگزاری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ مبنی بر اعطای مدال نقره این رقابت‌ها به نیکلا کالینیچ به عنوان یکی از اعضای تیم ملی کرواسی در جام بیست‌و‌یکم، او از پذیرش این مدال خودداری کرد.

مهاجم در نخستین دور از مسابقات مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ از دستور سرمربی‌‌اش زلاتکو دالیچ برای رفتن به میدان مقابل نیجریه خودداری کرد و مصدومیت را بهانه کرد. این در حالی بود که او در یکی دو بازی قبلی کروات‌ها هم به همین بهانه از بازی به عنوان بازیکن تعویضی خودداری کرده بود. دالیچ هم اخراج کالینیچ از اردوی تیم او را به کرواسی برگرداند.

کرواسی بدون کالینیچ به فینال رسید و نایب قهرمان شد و به این ترتیب یکی از مدال‌هایی که برای تیم نایب قهرمان در نظر گرفته شده بود اضافه آمد که آن متعلق به کالینیچ بود. هم فیفا، هم فدراسیون فوتبال کرواسی پذیرفتند که این مدال به کالینیچ تعلق بگیرد اما خود او حاضر به دریافت این مدال نشد.

کالینیچ در این خصوص به سایت اسپورتسکه نووستی کرواسی گفت: بابت مدال متشکرم اما من در روسیه بازی نکرده‌ام که مستحق دریافت مدال باشم.

مشخص نیست که خودداری کالینیچ برای دریافت مدال اعتراض به تصمیمات دالیچ بوده یا احترام گذاشتن به هم‌تیمی‌هایی که در غیاب او جنگیدند و به فینال رسیدند.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )